VENUS reality

Ikona Reality.CZ

vstup do sídla na pěší zóně v Hradci Králové

Jsme realitní kancelář VENUS reality a nabízíme Vám nemovitosti k prodeji a pronájmu v kategoriích byty, domy, rekreační objekty, objekty k podnikání, pozemky a ostatní nemovitosti. Na realitním trhu působíme již od roku 1993. Sídlíme na pěší zóně města Hradec Králové.

Naše služby Vám rádi poskytneme také v Praze.

Pokud si nevyberete z naší nabídky nebo byste rádi prodali či pronajali Vaši nemovitost prostřednictvím naší kanceláře, stačí vyplnit krátký formulář a budeme Vás kontaktovat.


Hledat podle značky      (značka N0xxx)

výběr z celkové nabídky

prodej
Rokytnice v Orlických horách
Nabízíme velký zděný rodinný dům (cca 300 m²), dvě garáže (59 m²) a pozemky (3.721 m²...
1.800.000 Kč
pronájem
Hradec Králové
Nabízíme pronájem pěkného bytu 2+1 (89 m²) v centru města v ul. Čelakovského - Hradec Králové. ...
8.500 Kč/měsíc/obj.
prodej
Chbany
Nabízíme ucelené pozemky o výměře 2.236 m² v obci Vikletice u Chomutova. Obě parcely jsou veden...
188 Kč/m2
pronájem
Hradec Králové
Nabízíme k podnájmu obchodní prostory o celkové ploše 158 m² v ulici Čelakovského na pěší zóně ...
9.900 Kč/měsíc/obj.

 


 
ZAJISTÍME VÁM PRODEJ, KOUPI nebo PRONÁJEM NEMOVITOSTI

Byznys zpravodajství ze serveru reality.ihned.cz

Historický dům na pražské Malé Straně nabídne nejdražší byty v historii. K mání budou i luxusní minibyty

25. 11. 2017, 08:11 hod.
Po kompletní rekonstrukci nabídne luxusní Rezidence Nosticova 7 celkem 21 bytů, zejména menších rozměrů. Průměrná cena bytu v projektu dosahuje bezmála 342 tisíc korun za čtvereční metr. Dražší byty se v Praze v oficiálních cenících dosud neobjevily.

Jeff Bezos se stal díky černému pátku jediným člověkem s majetkem přes 100 miliard dolarů

24. 11. 2017, 09:11 hod.
Majetek v hodnotě více než 100 miliard dolarů vlastnil údajně v 90. letech pouze Bill Gates. Jeff Bezos se tak stal suverénně nejbohatším mužem Země. Přes hranici 100 miliard se dostal díky růstu akcií Amazonu v souvislosti s černým pátkem.

Další zvrat v obchodu roku. Plzeňskou Škodu Transportation má koupit nejbohatší Čech Kellner

24. 11. 2017, 07:11 hod.
Prodej Škody Transportation je jeden z největších obchodů tohoto roku a také transakce plná zvratů. Prvně byli favority Číňané, následně Siemens, pak Daniel Křetínský. Nakonec má o víkendu smlouvu o koupi 100procentního podílu podepsat PPF Petra Kellnera.

Británie ztratila pozici páté největší ekonomiky. Tíží ji nízký růst produktivity nebo brexit

24. 11. 2017, 05:11 hod.
Prognózy pro Velkou Británii jsou ponuré nejen kvůli vidinám Brexitu. Výše mezd se ve Velké Británii ještě několik let nevrátí na předkrizovou úroveň. Francie tak navíc opět zaujala místo páté největší ekonomiky světa, o které přišla v roce 2014.

Švédská elektrárna místo ropy a uhlí spaluje i oblečení H&M, odpad dováží také z Británie

24. 11. 2017, 04:11 hod.
Švédi se snaží přeměnit i své poslední uhelné elektrárny na spalovny biopaliva a odpadu. Konkrétně teplárna a elektrárna ve městě Västeraas spaluje i vyřazené oděvy z firmy H&M. Jde nicméně jen o zlomek. Celkem už spálila 400 tisíc tun odpadu.

S vítězem mýtného tendru nesmí ministerstvo zatím podepsat smlouvu, rozhodl antimonopolní úřad

24. 11. 2017, 03:11 hod.
Ministerstvo dopravy zatím nesmí s vítězem výběrového řízení na systém elektronického mýtného podepsat smlouvu. Rozhodl o tom Úřad pro ochranu hospodářské soutěže v předběžném opatření. Podle ministerstva dopravy rozhodnutí úřadu nic neznamená, protože podpis smlouvy s vítězem není na pořadu dne.

Stát bude vracet až stovky milionů. Ukázalo se, že několik let nesprávně vybíral daň z nabytí nemovitosti

24. 11. 2017, 03:11 hod.
Finanční správa potvrdila, že se daň z nabytí nemovitosti vyměřovala od roku 2014 špatně jak u prodávajících, tak i u kupujících. Reaguje tím na rozhodnutí Nejvyššího správního soudu, podle kterého se prodávajícímu, který je plátce DPH, neměla daň vypočítat z částky včetně DPH. Stovky až tisíce plátců DPH mají nyní možnost zažádat o vrácení přeplatku na dani.

Nákup armádních vrtulníků od Američanů se může zkomplikovat, tvrdí bývalý člen bezpečnostního výboru Gabal

24. 11. 2017, 01:11 hod.
"Máme na stole povolení Kongresu na koupi amerických vrtulníků, které je platné do konce roku. Musíme to rozhodnout," uvedl člen bezpečnostního výboru Gabal s tím, že z obchodu by mohlo sejít. Ministerstvo obrany ale není tak skeptické. Platnost povolení prý bude možné případně prodloužit. Nákup nových vrtulníků je největší zakázkou, o kterou armáda v posledních letech usiluje.

Byla to největší akce v historii Česka, říká o cestě podnikatelů do Ruska prezident Svazu průmyslu

24. 11. 2017, 01:11 hod.
Cesta podnikatelů do Ruska, kterou uspořádal Svaz průmyslu spolu s Hospodářskou komorou a Komorou SNS, byla podle prezidenta svazu Jaroslava Hanáka největší podobnou akcí v historii Česka. Připomenul mimo jiné dohodu, kterou ve středu podepsala společnost Zetor Tractors. Podle Hanáka se podnikatelské prostředí v Rusku postupně kultivuje.

PENÍZE podle Leoše Rouska: V Chuchli se rozjel velmi drahý dostih pro bohaté a Uber zatlouká jako Sověti v Černobylu

24. 11. 2017, 12:11 hod.
Bohatí Češi investují do jezdeckých klubů. Rodina třetího nejbohatšího Čecha Radovana Vítka usiluje o dostihové závodiště v pražské Velké Chuchli. Uber rok zatloukal skandál s únikem osobních údajů milionů klientů. Asi věřil, že bude úspěšnější než Sověti, kteří marně tutlali jadernou havárii v Černobylu. Zdravý rozum může slavit. Ministerstvo kultury rozhodlo, že komplex budov na pražské Vinohradské třídě ve stylu brutalismu není natolik cenný, aby musel být uznán za kulturní památku.

Anticenu Sexistické prasátečko získalo Free Radio a reklama na čištění kanalizací

24. 11. 2017, 11:11 hod.
Negativní ocenění Sexistické prasátečko letos od veřejnosti záskalo Free Radio za příspěvek na Facebooku, který zesměšňoval kampaň #MeToo. Odborníci anticenu udělili firmě FEKO LT za reklamu na čištění kanalizace. Na "stupních vítězů" se umístily také pivovary Bernard a Modrá Hvězda nebo personální agentura Rich Service.

Němečtí a italští zaměstnanci Amazonu stávkují. Zvýšený výdej zboží na černý pátek ale protesty neochromily

24. 11. 2017, 10:11 hod.
Němečtí a italští zaměstnanci americké společnosti Amazon v průběhu takzvaného Black Friday stávkují. Ceny zboží v tento den prudce klesají. Amazon však nápor zákazníků i přes protesty zaměstnanců zvládá. "Je to nejlepší den, kdy o sobě můžeme dát vědět a dostat pod tlak zaměstnavatele, který nám roky nechce dopřát sluchu," říká zástupce německých odborů.

Domácnosti si v příštím roce připlatí stovky korun za elektřinu. Energetický regulační úřad oznámil navýšení cen

24. 11. 2017, 10:11 hod.
Regulované ceny za elektřinu budou pro rok 2018 o 2,5 procenta vyšší než letos, rozhodla o tom Rada Energetického regulačního úřadu. Ceny plynu podle ERÚ v příštím roce neporostou buď vůbec, nebo jen nepatrně. Domácnosti tak za energie zaplatí ročně v průměru o několik stovek korun navíc.

Kosmetická firma Lush spouští na černý pátek kampaň na záchranu orangutanů. Na Sumatře vysadí nový les

24. 11. 2017, 09:11 hod.
Kvůli produkci palmového oleje dochází na Sumatře k masivnímu odlesňování. Řada zvířat tak příchází o prostor k životu a hrozí jim vyhynutí. Patří mezi ně i orangutani, kterým chce prodejem charitativních mýdel pomoct firma Lush.

Předvánoční nákupní sezona začíná. V rámci Black Friday nabídnou slevy autosalony, mobilní operátoři i obchody s oděvy

24. 11. 2017, 07:11 hod.
Prodeje v rámci takzvaného černého pátku se podle obchodníků vyrovnají povánočním výprodejům. Do slevových akcí se zapojí také některé autosalony, mobilní operátoři nebo autobusoví dopravci. Atraktivita slevových nabídek ale v ČR pokulhává, myslí si marketingoví odborníci.

Ceny za vývoz letos získaly Inekon, Isoline nebo Toshulin. Roste počet firem, které exportují do více zemí

24. 11. 2017, 12:11 hod.
CzechTrade slaví 20 let svojí existence. Exportní ceny DHL UniCredit, kterým poskytl záštitu, získaly firmy Inekon, Isoline či Toshulin. Zahraničních kanceláří CzechTradu může být podle jejich ředitele až šedesát.

CzechTrade slaví 20 let. Naši lidé musí nejméně polovinu času pracovat podle zadání firem, říká jeho šéf

24. 11. 2017, 12:11 hod.
CzechTrade zvažuje otevřít pobočky také v Mnichově a Jižní Koreji. Náš člověk v zahraničí musí minimálně 50 procent času věnovat práci založené na přímém zadání firem, říká Radomil Doležal, generální ředitel agentury CzechTrade. Ta rovněž chystá exportní akademii pro studenty, kteří by potom mohli pracovat ve firmách, jež vyvážejí mimo Evropu.

Trať Praha-Brno přes Českou Třebovou je přetížená. Správa železnic proto chce vytlačit nákladní vlaky na Vysočinu

24. 11. 2017, 12:11 hod.
Hlavní železniční trasa z Prahy na Brno přes Českou Třebovou je plně vytížená, další vlaky už se na ni nevejdou. Správa železnic proto dopravcům nabízí vedlejší trať přes Havlíčkův Brod, na které ale vlaky kvůli kopcům potřebují dvě lokomotivy. Lokomotivu navíc chce správa nabídnout na své náklady, zatím ale potřebné stroje nemá.

Převody peněz z účtu na účet za pár vteřin mohou být už příští rok. Čeká se ale na banky

24. 11. 2017, 12:11 hod.
Některé banky chtějí od ČNB záruku, že převod peněz v reálném čase bude bezpečně fungovat i v noci a o víkendech. Zavedení okamžitých plateb centrální banka podporuje, s projektem naostro ještě nezačala. Okamžité platby lidem umožňují banky ve Velké Británii, v Dánsku či ve Švédsku.

Black Friday zlevnil nákupy, letenky i hotely

24. 11. 2017, 12:11 hod.
Černý pátek, anglicky Black Friday, je každoroční marketingová akce spojená s výprodejem a velkými slevami zboží. Název odkazuje na pokles cen z počátku světové hospodářské krize z roku 1929.

Kdy jste naposledy viděli reklamu na Teslu? Značky musí věci dělat, ne říkat, vysvětluje expert z Ogilvy

24. 11. 2017, 12:11 hod.
Odborník na image značek Stefan Siedentopf z Ogilvy vystoupil nab konferenci Forum Media. Nabídl několik příkladů toho, jak by značky měly budovat svou známost, sílu a důvěryhodnost. "Co v dnešní reklamě nejvíc funguje, je autenticita," tvrdí Siedentopf.

News

24. 11. 2017, 12:11 hod.
Síťová neutralita je v ohrožení, a to v USA i Česku. Placení za předměty ve hrách je gambling, rozhodli Belgičané. Google i přes zákaz sledoval polohu uživatelů Androidu.

Huawei Mate 10 Pro patří do první ligy telefonů

24. 11. 2017, 12:11 hod.
Huawei Mate 10 kombinuje dobrou cenu, výborný výkon a kvalitní fotoaparát. Výrobce se výrazně zlepšil v softwarové podpoře, Mate má nejnovější Android 8. Proti loňské verzi chybí konektor pro sluchátka a paměťovou kartu.

Čeští vědci založili firmu, která testuje léky pro celý svět. Nyní nový majitel Quinta Analytica hledá nové akvizice

23. 11. 2017, 03:11 hod.
Čeští vědci dokázali vybudovat společnost, která pracuje pro farmaceutické firmy z celého světa. Nemohli ale najít nástupce a tak většinový podíl loni prodali investičnímu fondu Genesis. Ten má s úspěšnou společností velké plány. Chce rozšířit její služby a poohlíží se i po nových akvizicích.

Hygiena prodeje potravin by měla být stejně důležitým tématem, jako je dvojí kvalita, říká viceprezident Svazu obchodu

23. 11. 2017, 03:11 hod.
Za nedodržování hygieny při prodeji potravin jsou často zodpovědní sami zákazníci, obchody by je k tomu měly více motivovat, myslí si viceprezident Svazu obchodu Pavel Mikloška. Prodejci se zavázali zajistit ochranné prostředky a odpadkové koše na pečivo spadlé na zem. Podle průzkumu by se dospělí měli učit používat ochranné rukavice od žáků ZŠ.

V Mariánských Lázních se prodává Pyramida. Dům z 19. století se začne dražit na 122 milionech

23. 11. 2017, 02:11 hod.
Historický dům v Mariánských Lázních s názvem Pyramida zamíří 20. prosince do dražby. Nejnižší podání je stanoveno na 122 milionů korun. Licitovat se bude v pražské aukční síni Sacre Coeur. Dům byl postaven v roce 1841 krejčím Michaelem Neubertem. Později se proměnil podle návrhu Josefa Forbericha - významného architekta lázeňského města.

Rusnok připustil možné oslabení nezávislosti ČNB. Na určování výše inflace by se podle něj mohli podílet politici

23. 11. 2017, 01:11 hod.
Guvernér ČNB Jiří Rusnok při diskusi se studenty Vysoké školy ekonomické připustil, že by se na měnových cílech mohli podílet také politici. Reagoval tak na slova viceguvernéra Mojmíra Hampla, podle kterého by se pak politici chovali odpovědněji. Rusnok studentům rovněž oznámil, že ČNB začne od února příštího roku zveřejňovat odhad vývoje kurzu koruny.

Palác Anděl mění majitele. Za 1,5 miliardy korun jej koupila investiční společnost LaSalle

23. 11. 2017, 01:11 hod.
Palác Anděl na pražském Smíchově má nového majitele. Stala se jím investiční společnost LaSalle. Za budovu zaplatila téměř 1,5 miliardy korun.

Musk splnil svůj slib. Dokázal v Austrálii postavit největší baterii na světě do 100 dnů. Pokryje hodinu spotřeby 30 tisíc domácností

23. 11. 2017, 10:11 hod.
Šéf americké společnosti Tesla Elon Musk splnil svůj slib - dokázal dokončit stavbu největší lithium-iontové baterie na světě do 100 dnů. Společnost ji vystavěla na jihu Austrálie, kde bude pomáhat s tamními výpadky elektřiny. Baterie má kapacitu 129 megawatthodin a dokáže pokrýt spotřebu zhruba 30 tisíc domácností po dobu jedné hodiny.

Odboráři ve Škodě hrozí největší stávkou v historii Česka, zastavit výrobu by mohli až na tři týdny

23. 11. 2017, 10:11 hod.
Odbory ve Škodě Auto zvažují stávku. Firma se údajně o zaměstnance nezajímá, zastavení výroby jim má přinést zasloužené volno. Mzdy ve Škodě by musely růst o 20 procent, aby výdělky v Německu nerostly více než v Česku. Stěžejním bodem jednání je pracovní doba. Škoda potřebuje vyrábět o víkendech, odboráři nechtějí. Jedná se o vysokých příplatcích.

Německá ekonomika ve třetím čtvrtletí zrychlila svůj růst na 0,8 procenta. Výrazně přispěl zejména zahraniční obchod

23. 11. 2017, 10:11 hod.
Německé hospodářství během posledního kvartálu vzrostlo o 0,8 procent. Růst největší evropské ekonomiky tak oproti druhému čtvrtletí zrychlil o 0,2 procentního bodu. Na růstu se nejvíce podílel zahraniční obchod, který se ve třetím čtvrtletí zvýšil o 1,7 procenta.

VŠE o... vývoji životního pojištění

23. 11. 2017, 12:11 hod.
Devadesátá léta byla pro institucionální investory zlatou érou. Po roce 2000 se situace významně změnila. Splaskly akciové bubliny. Poslední vývoj na finančních trzích ale naznačuje obrat k lepšímu. Odborníci mluví o konci komprese výnosů.

Podnikatelé se musí připravit na změny v daňových zákonech. Oblast realit čeká přísnější dohled

23. 11. 2017, 12:11 hod.
Na daňovém a právním fóru přítomní podnikatelé vyslechli nové změny v daňových zákonech. Na přísnější dohled se musí připravit podnikatelé v oblasti realit, zpřísní se i ochrana osobních údajů. Příklady právních úprav zazněly i na judikátech správních soudů.

Španělé plně ovládnou výnosnou vodu na Ostravsku

23. 11. 2017, 12:11 hod.
Severomoravské vodovody a kanalizace, které stabilně vydělávají stovky milionů ročně, po čtyřech letech plně ovládne španělská FCC Aqualia. 49procentní podíl Španělům prodala japonská společnost Mitsui, která se chce soustředit na investice v Africe a Jižní Americe. O severomoravské vodárny se podle informací HN zajímal i ČEZ nebo Číňané.

Robot potápěč pochází z Egypta. Uspěl v soutěži NASA

23. 11. 2017, 12:11 hod.
Inženýři z egyptské Alexandrie sestrojili podmořského robota, který dokáže ze dna oceánu přinášet věci. Tým jeho stvořitelů doufá, že bude schopen opravovat poškozené podmořské ropovody a optické kabely. Robot potápěč získal třetí místo v soutěži NASA pro pokročilé námořní technologie.

Mýtný systém vytváří spoustu užitečných dat, stačí je sebrat

23. 11. 2017, 12:11 hod.
Při řadě činností vzniká řada dat, která nikdo nevyužívá. Ta přitom mohou usnadnit podnikání. ŘSD data z výběru mýtného používá pro lepší plánování uzavírek. Možností je ale více. S analýzami pomáhají specializované IT firmy, ty zkoumají data o prodejích i o výrobě.

Češi znovu staví pivovary ve světě. O tuzemské pivo, suroviny i sládky je ve světě zájem, export je rekordní

23. 11. 2017, 12:11 hod.
Export piva je na rekordech. Přibývá projektů českých minipivovarů v zahraničí, a to i v exotických zemích, jako je Ekvádor. Do zahraničních hospod točících české pivo investují i velcí hráči jako Plzeňský Prazdroj. V poslední době je v kurzu hlavně Velká Británie. V zahraničí je poptávka i po tuzemských sládcích.

Nablýskané trable: Elon Musk představením nových elektrovozů jen zakrývá problémy Tesly

23. 11. 2017, 12:11 hod.
Elon Musk opět svedl pozornost jinam. Představil elektrický kamion a sporťák, takže se tolik nemluví o problémech s výrobou Modelu 3. Jenže Tesle docházejí peníze a hotovost pálí jako nikdy.

České firmy v Moskvě podepsaly dohody za 19 miliard. Do Ruska budou dodávat traktory, léky i letecké motory

23. 11. 2017, 12:11 hod.
Jednu z největších zakázek v Rusku podepsala farmaceutická společnost PRO.MED.CS a také výrobce leteckých motorů GE Aviation Czech. Řada dohod, které byly ve středu v Rusku uzavřeny, má formu memorand. Ta vyjadřují vzájemnou vůli českých a ruských společností k budoucí spolupráci. S prezidentem Milošem Zemanem je na podnikatelské misi v Rusku zhruba 140 tuzemských firem, což je historický rekord.

Němci hází Škodě klacky pod nohy a brání investicím, říká šéf odborů. Přesun výroby Superbu z Česka je podle něj hotová věc

23. 11. 2017, 12:11 hod.
"Bojíme se o budoucnost firmy," říká šéf odborů Škody Auto Jaroslav Povšík a zdůrazňuje, že přesun výroby nové generace Superbu z Česka do Německa - navzdory tvrzení Škody Auto - je prakticky hotová věc. Odbory chtějí vysoké příplatky za náročnost práce i víkendové a noční směny. Dohodu chtějí do Vánoc. Škoda podle Povšíka už prakticky nemůže investovat. Němcům prý vadí i nová lakovna v Mladé Boleslavi.

Elektrický tahač, na který svět čekal

23. 11. 2017, 12:11 hod.
Poslední novinkou Elona Muska je elektrický tahač Tesla Semi. Slibuje užitečné zatížení 36 tun, srovnatelné s běžnými kamiony. Dojezd má být až 800 km při dálničních rychlostech s plným nákladem. Cena je o pětinu nižší než u srovnatelných dieselových trucků.

Mercedes-Benz S: nový motor a tradiční porce luxusu

23. 11. 2017, 12:11 hod.
Mercedes-Benz třídy S prošel faceliftem. Ten sice přinesl jen drobné změny vzhledu, ale pod kapotu dodal zcela nový motor. Překvapením je, že i přes svůj vysoký výkon si řekne o rozumnou porci paliva. "Esko" je tak ideálem na polykání dálničních kilometrů.

Češi jsou stále méně ochotní se stěhovat, nenavnadí je ani vyšší mzda. Do práce nechtějí dojíždět déle než půl hodiny

22. 11. 2017, 07:11 hod.
Dvě třetiny dotázaných by k přestěhování nepřiměla ani zajímavější práce nebo vyšší mzda. Hodinové dojíždění vyváží pro většinu respondentů jen výrazně vyšší mzda. Když už se Češi odhodlají ke stěhování, směřuje většinou do jiného kraje či do zahraničí.

ČEZ chce expandovat na Slovensku. Zaměří se na firmy a 70 tisíc svých malých zákazníků prodá konkurenci

22. 11. 2017, 06:11 hod.
ČEZ Esco, která se specializuje na dodávky energií a služeb firemním zákazníkům, plánuje expanzi na Slovensko. Postupně chce vytvořit středoevropského hráče. ČEZ avizuje snahu zaměřit se na novou energetiku již poměrně dlouho.

Čeští podnikatelé podepsali v Moskvě smlouvy za 19 miliard korun. Další dohody uzavřou v Jekatěrinburgu

22. 11. 2017, 12:11 hod.
Jednu z největších zakázek v Rusku podepsala farmaceutická společnost PRO.MED.CS a také výrobce leteckých motorů GE Aviation Czech. Řada dohod, které ve středu byly v Rusku uzavřeny, mají formu memorand. Ta vyjadřují vzájemnou vůli českých a ruských společností k budoucí spolupráci. S prezidentem Milošem Zemanem je na podnikatelské misi v Rusku zhruba 140 tuzemských firem, což je historický rekord.

Miliardovou vodu na Ostravsku plně ovládnou Španělé. Japoncům za 49 procent Severomoravských vodáren zaplatí 2,4 miliardy

22. 11. 2017, 11:11 hod.
Severomoravské vodovody a kanalizace, které stabilně vydělávají stovky milionů ročně, po čtyřech letech plně ovládne španělská FCC Aqualia. 49procentní podíl Španělům prodala japonská společnost Mitsui, která se chce soustředit na investice v Africe a Jižní Americe. O severomoravské vodárny se podle informací HN zajímal i ČEZ nebo Číňané.

Průzkum: Šéfové firem chtějí po vládě hlavně zjednodušení daní. Většina chce také rovnou daň z příjmů

22. 11. 2017, 11:11 hod.
Nadpoloviční většina šéfů firem požaduje po vládě zavedení rovné daně z příjmů fyzických osob. 91 procent majitelů firem také chce, aby vláda zjednodušila postup výběru a správy daní. Do průzkumu se v září zapojilo celkem 667 vysoce postavených manažerů a manažerek z osmi zemí střední a východní Evropy.

Čínská aukční síň Taobao vydražila dva Boeingy za více než miliardu. Třetí letoun je ještě k dispozici

22. 11. 2017, 10:11 hod.
Za více než 320 milionů jüanů (1,05 miliardy korun) vydražila čínská aukční síň Taobao dva letouny Boeing 747. O letadla projevilo zájem dalších 25 zájemců. Nejdražší položkou prodanou přes eBay byla v roce 2006 superjachta, která se prodala za 85 milionů dolarů (v současném kurzu 1,8 miliardy korun).

Čínská CEFC a Penta chtějí koupit majitele Novy. Za podíl v CME by mohly podle Reuters zaplatit přes 10 miliard

22. 11. 2017, 10:11 hod.
Společnost CEFC a finanční skupina Penta chtějí koupit podíl ve společnosti CME. Ta vlastní v Česku televizi Nova a další stanice. Hodnota dohody by mohla činit až 500 milionů eur.

Česká ekonomika rostla loni rychleji než průměr zemí EU i eurozóny. Nezaměstnanost měla vůbec nejnižší

22. 11. 2017, 10:11 hod.
Průměr EU byl loni v nezaměstnanosti 8,6 procenta. V eurozóně 10 procent. Ze zemí EU měla nejnižší nezaměstnanost Česká republika, a to 4 procenta. Česká ekonomika loni rostla rychleji než průměr zemí EU i zemí eurozóny. Růst loni činil 2,6 procenta.

Koruna poprvé od konce intervencí prolomila hranici 25,50 za euro. Je nejsilnější od června 2013

22. 11. 2017, 09:11 hod.
Tuzemská měna prolomila hranici 25,50 koruny za euro a je nejsilnější od června 2013. Korunu táhnou nahoru silný hospodářský růst a inflační tlaky vyplývající ze zvyšujících se mezd. Podle guvernéra ČNB Jiřího Rusnoka je šance prosincového zvýšení úrokových sazeb padesát na padesát.

Sazby hypoték dál rostou. Od ledna do října si lidé na hypotékách půjčili přes 186 miliard korun

22. 11. 2017, 12:11 hod.
Průměrná sazba nově sjednaných hypoték v říjnu stoupla na 2,1 procenta. Ukazuje to statistika Fincentrum Hypoindex. Od ledna do října si lidé na hypotékách půjčili přes 186 miliard korun. Podle objemu je letošní rok stále rekordní, počet sjednaných hypoték je ale nižší než loni.

Až 70 % Čechů platí za tarify podpultové ceny. Jak získat výhodnější podmínky, operátoři tají

22. 11. 2017, 12:11 hod.
Antimonopolní úřad při svém šetření mobilního trhu zjistil, že až 70 procent Čechů využívá výhodnější podpultové nabídky. Trojice operátorů tají, jakým způsobem výhodnější tarify nabízí. Podle úřadu má ale každá z firem pro takové případy vypracovány podrobné manuály. Systém podpultových tarifů je podle Českého telekomunikačního úřadu jednou z mála možností, jak dosáhnout na výhodnější mobilní služby.

Akcionáři mají žně, letošní rok přinesl rekordní dividendy. Zisky odtékají proudem i z Česka

22. 11. 2017, 12:11 hod.
Největší světové firmy, s jejichž akciemi se obchoduje na burzách, by letos měly vyplatit svým majitelům na dividendách 1,25 bilionu dolarů. Firmy a finanční instituce mohou rozdělovat mezi akcionáře více peněz díky rostoucím ziskům. Na více peněz si přijdou i zahraniční majitelé tuzemských firem. Zároveň však letos i více reinvestují zpět do české ekonomiky.

Miliardář Vítek se vrací mezi velké developery. Nakoupil pozemky a chystá se v Praze stavět byty

22. 11. 2017, 12:11 hod.
Skupina CPI Property Group třetího nejbohatšího Čecha Radovana Vítka se vrací na developerský trh. Společnost v Praze koupila pozemky o rozloze zhruba 56 tisíc metrů čtverečních. Plánuje na nich rezidenční výstavbu. Stovky tisíc metrů pozemků koupila i u středočeské Řitky. Vítek se v následujících letech může stát jedním z velkých developerů na území hlavního města.

Kolik stojí pronájem moderní kanceláře v Praze, Londýně či Miláně?

22. 11. 2017, 12:11 hod.
Nejvyšší měsíční pronájem moderní kanceláře v lukrativní části Prahy je šestkrát levnější než v centru Londýna. Takové porovnání přináší údaje z prvního pololetí letošního roku, které zveřejnilo Regional Research Forum. Podívejte se i na další srovnání Prahy, Brna a Ostravy, a to i ve světovém měřítku.

Prodej elektromobilů meziročně vzrostl o 63 procent a je na rekordu. Hlavně díky vysoké poptávce v Číně

21. 11. 2017, 09:11 hod.
Celosvětový prodej elektromobilů ve třetím čtvrtletí vzrostl meziročně o 63 procent na rekordních více než 287 000 vozů. Rekordní růst prodeje elektromobilů zajistila hlavně vysoká poptávka v Číně. Celkový prodej elektromobilů za celý rok by mohl vůbec poprvé přesáhnout jeden milion vozů.

Šéfa čínské nadace CEFC zadrželi ve Spojených státech. Kvůli korupci mu hrozí až 20 let vězení

21. 11. 2017, 09:11 hod.
Kvůli podezření z korupce Spojené státy zadržely někdejšího vysokého hongkongského činitele Patricka Ho Čch'-pchinga. Ten nyní působí jako generální tajemník nevládního výboru China Energy Fund Committee (CEFC). Tato korporace mimo jiné investuje v České republice a předseda představenstva firmy Jie Ťien-ming je čestným poradcem českého prezidenta Miloše Zemana.

Pracovní místa ve Škodě budeme hájit, na to se můžete spolehnout, říká šéf odborů a jeden z nejmocnějších lidí ve Volkswagenu

21. 11. 2017, 08:11 hod.
Můžete se spolehnout také na to, že manažerům se nepodaří oddělit odboráře z Volkswagenu od těch českých, říká šéf podnikové rady Volkswagenu Bernd Osterloh. V současné době neví nic o tom, že by se uvažovalo o odejmutí výroby Škodě Auto. Česká automobilka má prý dva faktory úspěchu. Jeden z nich jsou vynikající zaměstnanci. Tím druhým pak synergie plynoucí především z technických platforem.

IKEA stahuje z trhu 29 milionů prádelníků a komod. Kvůli jejich snadnému převrhnutí jsou spojovány s úmrtími osmi dětí

21. 11. 2017, 05:11 hod.
Ikea z trhu opět stahuje miliony prádelníků a komod. Ty jsou kvůli jejich snadné možnosti převrhnutí spojovány s umrtím osmi dětí. Jedná se o modely, které byly z trhu stahovány už v červnu loňského roku.

Do slevových akcí černého pátku se letos zapojí i autosalony a mobilní operátoři. RegioJet nabízí levnější jízdenky po Evropě

21. 11. 2017, 04:11 hod.
Letos se do černého pátku zapojí více kamenných obchodů, poprvé autosalony i mobilní operátoři. Slevové akce na černý pátek odstartují předvánoční nákupní sezonu. Řada prodejců letos Black Friday spustila v předstihu či rozšířila na více dnů. Autobusový dopravce RegioJet úterní slevovou akci nazval Black Tuesday a nabízí v ní jízdenky za 199 korun do 66 měst.

Americká vláda chce zabránit fúzi mobilního operátora AT&T s vlastníkem televize Nova. Společnost se hodlá bránit u soudu

21. 11. 2017, 03:11 hod.
Ministerstvo spravedlnosti USA se u soudu snaží zastavit obchod za více než 85 miliard dolarů. Loni dohodnuté spojení operátora AT&T s mediální skupinou Time Warner by podle něj poškodilo konkurenty i spotřebitele. Podle vedení AT&T by ale pravým důvodem žaloby mohl být odpor amerického prezidenta Trumpa k televizní stanici CNN, jež patří do skupiny Time Warner.

Čínská firma Tencent předstihla v tržní hodnotě Facebook. Její hodnota vyšplhala na 522 miliard dolarů

21. 11. 2017, 02:11 hod.
Tržní hodnota čínské společnosti Tencent vyšplhala až na 522 miliard dolarů. Překonala tak tržní hodnotou americkou společnost Facebook. Tencent tak v tržní hodnotě zaostává již pouze za čtyřmi podniky, a to za americkými společnostmi Apple, Alphabet, Microsoft a Amazon.

Více než polovina firem neodvádí daň z příjmu. Roste však podíl podniků, které na dani odvedou více než milion ročně

21. 11. 2017, 01:11 hod.
Firmám se daří, celkově odvádějí více na dani z příjmu, přesto jich zhruba polovina nevykazuje žádný zisk ke zdanění. Dvacet procent celkové daně z příjmu, kterou stát vybere od firem, pochází od dvaceti největších plátců. Výběr daní od živnostníků je také na vzestupu, od roku 2014 se každoročně zdvojnásobuje.

Kniha stojí už dlouho jako deset piv, není drahá, říká knihkupec Kanzelsberger. Kritizuje ale nízké ceny na e-shopech

21. 11. 2017, 12:11 hod.
Jan Kanzelsberger mladší hodnotí vývoj rodinné firmy i trendy knižního trhu. Podle zprávy o knižním trhu, kterou každoročně vydává Svaz českých knihkupců a nakladatelů, loni počet nově vydaných knih poprvé po deseti letech meziročně klesl. Podle Kanzelsbergera je český knižní trh stabilizovaný a velké změny na něm nečeká.

Elektroauta nebudou mít v roce 2030 ani pětinu trhu. Zato vodík může nastoupit rychle, tvrdí šéf Benziny

21. 11. 2017, 12:11 hod.
Největší česká síť čerpacích stanic dokončuje převzetí 65 benzinek od OMV a investuje do modernizace sítě 1,2 miliardy korun. Začátkem příštího roku bude mít Benzina 411 pump, což bude o sto více než její hlavní konkurent MOL. Cílem Benziny je podle jejího ředitele Marka Zouvaly získat v Česku ideálně 30 procent trhu, a to i pomocí dalších akvizic.

Fio banka téměř zčtyřnásobila zisk na více než čtvrt miliardy. Klientům umožní on-line investovat do podílových listů

21. 11. 2017, 12:11 hod.
Fio banka spouští on-line investování do podílových listů. Za tři čtvrtletí vykázala banka hrubý zisk 268 milionů korun. Počet klientů jí meziročně vzrostl o 19 procent.

Praha získá téměř stoprocentní podíl v Pražských službách. Od společnosti AVE CZ koupí zbytek akcií

21. 11. 2017, 11:11 hod.
Praha získá téměř stoprocentní podíl ve firmě, která zajišťuje zpracování komunálního odpadu v Praze a vlastní malešickou spalovnu. Od společnosti AVE CZ odkoupí 19,3 procenta Pražských služeb. Společnost AVE CZ patří do skupiny firem Daniela Křetínského.

Za knihy loni utratili Češi téměř osm miliard. Roste prodej e-knih, klesá produkce vysokoškolských učebnic

21. 11. 2017, 11:11 hod.
Prodej elektronických knih rostl rychleji než prodej knih fyzických. Prodalo se přes milion e-knih. Celkově se loni za knihy utratilo 7,8 miliardy korun, což je meziročně o čtyři procenta více.

Nepřipustíme, aby se část výroby Škody přesunula do Německa a ohrozila se pracovní místa, zastal se českých pracovníků šéf odborů Volkswagenu

21. 11. 2017, 12:11 hod.
Vlivné odbory ve Volkswagenu nepřipustí, aby ve Škodě Auto ubyla pracovní místa, říká v rozhovoru pro HN odborový předák a člen dozorčí rady VW Bernd Osterloh. S tím, že by se část výroby z přetížené české automobilky převedla do Německa, se podle něj nepočítá, a Škoda má proto pracovní místa jistá. Škoda Auto začne už v roce 2019 v Kvasinách sériově vyrábět první elektromobil - hybridní model Superb dobíjený ze zásuvky.

Turecká elektrárna, na kterou Česko půjčilo 12 miliard, stále nefunguje. Na vině nejsou Turci, ale Češi a Rakušané, ukázala studie

21. 11. 2017, 12:11 hod.
Podnik Vítkovice Power Engineering tvrdil, že za problémy turecké elektrárny, na kterou stát půjčil 12 miliard, může špatné uhlí z blízkého dolu. Podle studie je ale za vším špatně navržený kotel od Vítkovic a rakouské firmy Andritz. Na elektrárnu začínají přicházet první nabídky, které jsou ale zatím výrazně nižší, než kolik státní ČEB na elektrárnu půjčila.

Potravinářská skupina Hamé kupuje největšího českého výrobce zmrazené zeleniny Agrimex Vestec

21. 11. 2017, 12:11 hod.
Potravinářská skupina Hamé kupuje největšího českého výrobce zmrazené zeleniny, českou společnost Agrimex Vestec. Hamé tak vstupuje do nového segmentu. Obě strany se dohodly, že neprozradí kupní cenu.

Kalendář

21. 11. 2017, 12:11 hod.
Výsledková sezona v Evropě i USA je takřka u konce, tento týden se tak budou investoři zajímat především o makroekonomická data. V Evropě budou zveřejněny nové údaje o růstu HDP v Německu a Velké Británii ve třetím čtvrtletí. Ze Spojených států přijdou informace o prodejích rezidenčních nemovitostí v říjnu.

Třetina domácností dává na bydlení 40 procent příjmů. Drahé bydlení snižuje kvalitu života, říká muž, který stál za Tančícím domem

21. 11. 2017, 12:11 hod.
Čechonizozemec Paul Vincent Koch je bývalý ředitel ING Real Estate Developmentu v České republice, Francii a dalších zemích. V Praze se podílel například na vzniku komerčního centra Anděl nebo Tančícího domu. Koch je dnes propagátorem myšlenky finančně dostupného bydlení, které se zaměřuje na cenově přijatelné řešení bytové otázky pro střední třídu.

Byty v Praze kvůli státu zdražily až o milion korun, říká finanční ředitel Finepu. Pomohlo by snížit daně a ulehčit povolování výstavby

21. 11. 2017, 12:11 hod.
Agentura pro finančně dostupné bydlení (AFDB) argumentuje, že růst cen bytů poškozuje střední třídu. Finanční ředitel Finepu Havlas upozorňuje, že za růst cen bytů může částečně stát, protože zvýšil DPH a zpřísnil schvalovací požadavky. Finep také upozorňuje, že snaha regulovaně zlevnit některé byty může vést k pokřivení trhu.

Technologičtí obři stále rostou

21. 11. 2017, 12:11 hod.
Společnosti Alphabet, Apple, Microsoft, Facebook a Amazon jsou největšími firmami na světě podle tržní hodnoty kapitálu. Jejich velikost a růst cen akcií přijdou mnohým investorům jako přehnané, což vybízí k otázkám, zda nejde o bublinu podobnou technologické horečce na přelomu tisíciletí.

Slovenský miliardář může zbourat budovu ve stylu brutalismu nad Národním muzeem, podle ministerstva není komplex tak unikátní

21. 11. 2017, 12:11 hod.
Společnost HB Reavis slovenského miliardáře Ivana Chrenka postaví nad budovou Národního muzea v Praze moderní administrativní centrum. Komplex budov ve stylu brutalismu na Vinohradské třídě, který chtěla část odborné veřejnosti prohlásit za kulturní památku, čeká s největší pravděpodobností demolice. Developer může zažádat o povolení k demolici a následně připravovat nový projekt.

Norové zbohatli díky ropě, ale už jí nevěří. Tamní obří fond se chce zbavit akcií těžařských firem, vlastní jich celkem za 35 miliard dolarů

21. 11. 2017, 12:11 hod.
Norové už nechtějí, aby jejich rezerva na horší časy vydělávala na ropných firmách. Problém je, že nyní mají jejich akcie v držení fondu hodnotu kolem 35 miliard dolarů. Odklon od investic do ropy a plynu je tak mnohem obtížnější operace, než když šlo "jen" o uhlí.

Vývozu českých chemických výrobků se daří a v cizině mají renomé. Přesto Česko stále víc dováží

21. 11. 2017, 12:11 hod.
České firmy jako Farmak nebo Proxim se shodují, že nejdůležitější na zahraničních trzích je získat zákazníkovu důvěru. Produkty z chemického odvětví se prosazují i na nových trzích. Cesta k tomu vede přes kvalitu a dodržení lhůt.

Vycházející hvězda Afriky: Ghana se dostává mezi nejrychleji rostoucí země světa

21. 11. 2017, 12:11 hod.
První subsaharská země, která před 60 lety získala nezávislost, urazila za dobu své existence kus cesty. Po několikaletém útlumu hospodářské aktivity se nyní Ghana opět dostává mezi nejrychleji rostoucí země světa. Dnes má ambici stát se jednou z nejprůmyslovějších ekonomik v Africe.

Nigérie a Jihoafrická republika: nerostné bohatství a půl africké ekonomiky

21. 11. 2017, 12:11 hod.
Dva nejbohatší státy subsaharské Afriky se potýkají s rychlým růstem počtu obyvatel i politickými problémy. Zatímco JAR je tradičně považována na africké poměry za průmyslovou zemi, Nigérie svůj průmysl teprve rychle buduje. Našim exportérům ale nabízejí řadu příležitostí.

Začal jako právník J&T s platem 22 tisíc, dnes je pátým nejbohatším Čechem. Křetínský vlastní majetek za zhruba 50 miliard

20. 11. 2017, 07:11 hod.
Časopis Forbes odhaduje majetek Daniela Křetínského na 50 miliard korun. Základem jeho majetku je konglomerát několika desítek firem se zaměřením na energetiku a průmysl. V posledních letech Křetínský mohutně nakupuje tradiční energetické zdroje založené na uhlí a plynu.

Unijní bankovní agentura se po brexitu přestěhuje do Paříže. Praha nepostoupila ani do druhého kola

20. 11. 2017, 07:11 hod.
Nabídka Prahy jakožto nového sídla pro Evropský orgán pro bankovnictví (EBA) neuspěla v prvním kole pondělního hlasování 27 zemí EU. Agentura se po brexitu přestěhuje z Londýna do Paříže. Česko před pondělním rozhodováním spoléhalo na princip zeměpisné vyváženosti. Podle něj měla být alespoň jedna z agentur umístěna mimo západní země unie. Neuspělo také Slovensko, které nabídlo Bratislavu jako nové sídlo pro Evropskou agenturu pro léčivé přípravky (EMA).

Projděte se čtvrtí, která ještě nestojí. Smíchov má být plný zeleně, laviček nebo obchodů

20. 11. 2017, 07:11 hod.
Podnikatel Luděk Sekyra se chystá v následujících letech investovat až 15 miliard korun do výstavby nové městské čtvrti na pražském Smíchově. Tam před deseti lety získal pozemky o rozloze 22 hektarů v areálu bývalého nákladového nádraží. V pondělí veřejnosti pomocí virtuální reality představil, jak se Smíchov za pár let promění.

Tržní hodnota čínské obdoby Facebooku či Twitteru překročila 500 miliard dolarů. Firma tak vstoupila do elitního světového klubu společností

20. 11. 2017, 06:11 hod.
Tržní hodnota čínské internetové společnosti Tencent Holdings v pondělí překročila hranici 500 miliard dolarů. Nyní je na 511 miliardách dolarů a stojí krok za Facebookem s 522 miliardami. Tencent je známý hlavně díky své mobilní aplikaci WeChat, investuje však do mnoha sektorů, včetně hazardních her, zábavy, cloudových služeb nebo internetového finančnictví.

Uber koupí od Volva 24 tisíc samořízených aut. Ušetří na mzdách pro řidiče

20. 11. 2017, 04:11 hod.
Až 24 tisíc automobilů s autonomním řízením hodlá nakoupit alternativní taxislužba Uber. Auta by chtěla pořídit od švédské společnosti Volvo. Pro Uber by začlenění aut s autonomním řízením do flotily vozů taxi znamenalo vysokou úsporu. Největší část nákladů tvoří mzdy řidičům.

Mobilní bankovnictví Air Bank, ČSOB a Sberbank napadal trojský kůň. V obchodě Google Play se tvářil jako důvěryhodná aplikace

20. 11. 2017, 04:11 hod.
Trojský kůň BankBot napadal během října a listopadu mobilní bankovnictví tuzemských bankovních domů Air Bank, ČSOB a Sberbank. Virus se maskoval jako důvěryhodná aplikace v obchodě Google Play. Dokázal číst i textové zprávy s hesly v rámci tzv. dvoufaktorového ověření.

Bitcoin poprvé překonal hranici osmi tisíc dolarů. Za posledních osm dní jeho cena vzrostla téměř o 50 procent

20. 11. 2017, 04:11 hod.
Nejznámější kryptoměna bitcoin pokračuje v růstu na rekordy a nyní poprvé překonala osm tisíc dolarů. Navíc se podle agentury Bloomberg nezdá, že by měl růst polevit. Od začátku roku cena bitcoinu stoupla o více než 700 procent. Hodnota bitcoinů v oběhu je vyšší než 130 miliard dolarů.

Moneta přechází na elektromobily. Do pěti let hodlá obměnit všechny firemní vozy

20. 11. 2017, 03:11 hod.
Moneta objednala 150 elektromobilů Volkswagen e-Golf. Do konce letošního roku jich plánuje převzít 15. V příštím roce pak každý měsíc banka hodlá přidat dalších 20 hybridních vozidel. Uvažuje také o instalaci veřejných dobíjecích stanic u svých poboček.

Ministerstvo financí zlepšilo odhad růstu ekonomiky pro letošní i příští rok. Táhnout by ho měla zejména domácí poptávka

20. 11. 2017, 02:11 hod.
Ministerstvo financí zlepšilo odhad růstu české ekonomiky v letošním roce na 4,1 procenta. Pro příští rok počítá s růstem o 3,3 procenta. Růst by měla táhnout zejména domácí poptávka v čele s výdaji na konečnou spotřebu domácností, investiční aktivitou firem a investicemi vládních institucí. Veřejné finance by měly skončit v přebytku 1,1 procenta HDP.

Sekyra ukázal budoucí podobu Smíchova: Byty pro 3300 lidí i 9000 pracovních míst. Pražané prosadili změny, místo bulváru chtějí park

20. 11. 2017, 02:11 hod.
Budoucí podobu nové čtvrti Smíchov City si návštěvníci mohou prohlédnout díky virtuální realitě v Centru architektury a městského plánování. Projekt developerská společnost Sekyra Group částečně upravila na základě připomínek obyvatel. Plánovaný bulvár firma nahradí městským parkem.

Hamé na nákupech: Nově vlastní největšího českého výrobce zmrazené zeleniny Agrimex Vestec

20. 11. 2017, 01:11 hod.
Hamé v Česku rozšiřuje svůj byznys. Kupuje výrobce mražené zeleniny, ovoce a dalších surovin Agrimex Vestec. Závod Agrimex se tak stává osmou výrobní továrnou Hamé.

Ostrava bude mít outletové centrum. Otevřít by mělo příští rok před Vánoci

20. 11. 2017, 12:11 hod.
Outlet Arena Moravia nabídne v první fázi 70 obchodů. Podle analytiků se zaměří kvůli nižší kupní síle v Moravskoslezském kraji spíše na značky střední cenové kategorie. Do outletu budou z centra Ostravy vozit zákazníky autobusy.

Alibaba propojuje internetový obchod s kamennými prodejnami, kupuje podíl v největším čínském provozovateli hypermarketů

20. 11. 2017, 11:11 hod.
Společnost Alibaba uvedla, že se stane druhým největším akcionářem společnosti Sun Art, která v Číně provozuje asi 450 hypermarketů. Celkově investuje čínský internetový obchod Alibaba 22,4 miliardy hongkongských dolarů (62,2 miliardy korun). Alibaba od roku 2015 investovala do kamenných prodejen přes 9,3 miliardy dolarů (více než 200 miliard korun).

Uber zpoplatní pozdní nasednutí a zvýší bezpečnost řidičů. O reakci na protesty taxikářů nejde, tvrdí vedení

20. 11. 2017, 11:11 hod.
Nová pravidla v aplikaci alternativní taxislužby Uber mají vyjít vstříc především dvěma tisícům lidí, kteří v Praze pro firmu jezdí. Uber zároveň otevřel v pražském Karlíně nové kontaktní centrum, které má pomoci zrychlit nábor dalších řidičů. Podle vedení firmy se změny připravovaly delší dobu a nesouvisí s protesty taxikářů proti Uberu.

Internet v mobilu používá každý druhý Čech, to je čtvrtý nejhorší výsledek v EU. Milion a půl lidí nepoužilo internet nikdy

20. 11. 2017, 11:11 hod.
Před pěti lety se na internet připojovalo přes mobil 13 procent Čechů. Dnes tento počet vzrostl na padesát procent. Přesto je Česko čtvrté nejhorší v EU, méně lidé používají mobilní internet v Polsku, Bulharsku a Rumunsku. Ještě hůře jsou na tom Češi v používání sociálních sítí starší generací.

Kellner si v Česku půjčí miliardy. Jsme Češi, tak bychom měli začít tady, říká finanční ředitelka PPF

20. 11. 2017, 12:11 hod.
Skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera si půjčí téměř čtyři miliardy korun. Peníze použije na expanzi svého byznysu. Jeden z hlavních důvodů, proč PPF vydává dluhopisy právě teď, souvisí s rostoucími úrokovými sazbami. Předpokládá se, že se do budoucna mají dál zvyšovat. To by pro PPF znamenalo dražší zadlužování. Pokud se emise povede, bude PPF pravděpodobně nabízet další dluhopisy za stovky milionů eur. Celkem si může půjčit až 450 milionů eur.

Narozeniny

20. 11. 2017, 12:11 hod.

Firmy s angažovanými zaměstnanci generují vyšší zisky, ukázal průzkum

20. 11. 2017, 12:11 hod.
Manažerské osobnosti vidí aktivní přístup zaměstnanců a ztotožnění s jejich firmou jako klíč k inovaci. Angažovanost se podle nich sama množí a může být nakažlivá. Spojení "zaměstnanecká angažovanost" tvoří součást manažerského žargonu již delší dobu. Pomocí výzkumu společnosti McKinsey se zjistilo, že zdravé společnosti s angažovanými zaměstnanci generují téměř trojnásobné zisky než ty s nižší angažovaností.

První české on-line lékárně vyrostla konkurence. Její zakladatel proto investoval do nového webu a plánuje expanzi do zahraničí

20. 11. 2017, 12:11 hod.
Lékárna.cz byla dlouhá léta jedinou on-line lékárnou v Česku. V posledních letech se ale začaly přidávat další. Vladimír Finsterle chce s konkurencí držet krok, a tak investoval do nového webu či on-line poradny a do budoucna plánuje expanzi k sousedům.
nahoru