VENUS reality


 

Jsme realitní kancelář VENUS reality a nabízíme Vám nemovitosti k prodeji a pronájmu v kategoriích byty, domy, rekreační objekty, objekty k podnikání, pozemky a ostatní nemovitosti. Na realitním trhu působíme již od roku 1993. Sídlíme na pěší zóně města Hradec Králové.

Pokud si nevyberete z naší nabídky nebo byste rádi prodali či pronajali Vaši nemovitost prostřednictvím naší kanceláře, stačí vyplnit krátký formulář a budeme Vás kontaktovat.


Hledat podle značky      (značka N0xxx)

výběr z celkové nabídky

pronájem
Hradec Králové
Nabízíme k pronájmu atraktivní obchodní prostory o celkové ploše 120 m² v ulici Čelakovského na...
29.000 Kč/měsíc/obj.
pronájem
Hradec Králové
Nabízíme pronájem pěkného, vybaveného bytu 2+1 (55 m²) po rekonstrukci - ulice Labské kotlina -...
8.900 Kč/měsíc/obj.
prodej
Chbany
Nabízíme ucelené pozemky o výměře 2.236 m² v obci Vikletice u Chomutova. Obě parcely jsou veden...
188 Kč/m2
pronájem
Hradec Králové
Nabízíme k podnájmu obchodní prostory o celkové ploše 158 m² v ulici Čelakovského na pěší zóně ...
9.900 Kč/měsíc/obj.

 


 
ZAJISTÍME VÁM PRODEJ, KOUPI nebo PRONÁJEM NEMOVITOSTI

Byznys zpravodajství ze serveru reality.ihned.cz

Přepravní kontejner čeká na vyřízení dokumentů i přes týden. Změnit to má blockchain, známý díky kryptoměnám, celosvětově může ušetřit biliony

21. 04. 2018, 06:04 hod.
Kontejnerové transportní linky přišly s nápadem, který by mohl výrazně zjednodušit lodní přepravu zboží. Společně s technologickými firmami chtějí využít databázi blockchain k vytvoření platformy, pomocí které budou firmy sledovat pohyb svého zboží. Proces, který trvá okolo třiceti dní, by v případě úspěchu mohl být značně rychlejší a levnější.

Brit oživil firmu Čezeta a nebojí se ji srovnávat s Muskovou Teslou. Nestíhá vyrábět, zájem o luxusní skútry je hlavně v zahraničí

21. 04. 2018, 06:04 hod.
Brit Neil Smith hodlá zrychlit výrobu elektrických skútrů Čezeta. Většina z nich zamíří do zahraničí. Nyní firma vyrábí zhruba 12 elektromotorek měsíčně, do tří let by se Smith rád dostal na objem 75 skútrů za měsíc. Zahraniční zákazníky plánuje Smith nalákat i díky novému showroomu v centru Prahy, který chce brzy otevřít.

Těžaři bitcoinu ztrácejí peníze ve chvíli, kdy cena kryptoměny klesá pod 8 600 dolarů, tvrdí model Morgan Stanley

21. 04. 2018, 02:04 hod.
Analytik Charlie Chan a jeho tým ze společnosti Morgan Stanley odhadují, že zlomový bod pro velké těžební farmy kryptoměn se pohybuje okolo 8 600 amerických dolarů. Když bitcoin klesá pod tuto hodnotu, majitelé farem na těžbě nevydělají. Podle Morgan Stanley to v budoucnu ovlivní poptávku po těžebním hardwaru i jeho ceny. Například asijský výrobce čipů TSMC už snížil odhad svého letošního růstu.

Majitelům hospod říkáme, ať si opraví toalety, vyplatí se jim to. Letos rekonstruujeme na dvě stě podniků, říká obchodní ředitel Prazdroje

21. 04. 2018, 11:04 hod.
Nový vlastník Plzeňského Prazdroje Asahi má s plzeňským pivem velké plány - chce ho dostat do Asie. Firma už začala vyvážet do Číny. "Japonci nás kupovali se slovy, že budeme klenotem v jejich portfoliu, a tak se na nás i dívají," říká obchodní ředitel Plzeňského Prazdroje Tomáš Mráz. Poptávku po pivu už skupina nestíhá uspokojovat, investuje proto do rozšíření výroby.

Moody's zvýšila výhled ratingu Česka na pozitivní. Dluhové zatížení země je podle agentury nízké

21. 04. 2018, 08:04 hod.
Ratingová agentura Moody's Investors Service zvýšila výhled úvěrového ratingu České republiky ze stabilního na pozitivní. Zdůvodnila to neustálým zlepšováním finančních ukazatelů, které podporuje silná dynamika růstu. Agentura upozorňuje, že rating Česka čelí omezením, jako je nestabilní politické prostředí.

Český rekord nepadl. Vzácná mince z doby Františka Josefa I. se prodala za 13,2 milionu korun

20. 04. 2018, 07:04 hod.
V Praze se dražila největší sbírka mincí z doby vlády císaře Františka Josefa I. Jedná se o největší sbírku z tohoto období na světě, kterou prodával numizmatik Jaroslav Kokolus. Celkem šlo o 635 položek, jejichž celková hodnota dosáhla 114 milionů korun. Hlavní tahák celé aukce - banskoštiavnický zlatník - se prodal za 440 tisíc eur (13,2 milionu korun včetně aukční přirážky).

Objem obchodů s kryptoměnami klesl od prosince na polovinu. Zájem o ně zchladily obavy z regulace

20. 04. 2018, 05:04 hod.
Podle analýzy zveřejněné na webové stránce Cryptocompare je objem obchodování s kryptoměnami oproti loňském roku poloviční. V prosinci 2017 se denně obchodovalo 17 miliard dolarů, v březnu už jen 9,1 miliardy dolarů a v polovině dubna 7,4 miliardy dolarů. Rostoucí cena digitálních měn jako je bitcoin na konci minulého roku vyvolala mánii a mince si začali pořizovat drobní investoři z celého světa. Poté, co některé vlády varovaly, že měny začnou regulovat, zájem o ně ochladl a jejich cena začala klesat.

Zlaté časy končí, růst trhů dosahuje vrcholu, říkají investoři. Vrásky na čele jim dělají spory USA s Čínou a zadlužení amerických firem

20. 04. 2018, 04:04 hod.
Většina amerických investorů se domnívá, že letos nebo nejpozději příští rok dosáhne současný růst trhů svého vrcholu. Vliv na to má hrozící obchodní válka Spojených států s Čínou a také velké zadlužení amerických firem. Jen v roce 2022 musí americké firmy vrátit 4,4 bilionu dolarů (tolik zhruba činí hodnota 70 českých státních rozpočtů). Přibližně čtvrtina těchto úvěrů připadá na problematické společnosti.

Vítkova CPI Property Group získala nový investiční rating a vyráží na roadshow po Evropě prodávat dluhopisy

20. 04. 2018, 04:04 hod.
CPI PG podnikatele Radovana Vítka získala nový investiční rating "BBB" od ratingové agentury S&P Global Ratings. CPI se chystá vydat další dluhopisy. Příští týden se vedení firmy sejde s investory. CPI PG dosáhla v roce 2017 rekordních hospodářských výsledků.

Česká manažerská asociace vyhlásila manažery čtvrtstoletí. Ocenění převzal šéf ČEZ Beneš nebo bývalý ministr Cienciala

20. 04. 2018, 03:04 hod.
Nejstarší manažerská soutěž v Evropě Manažer roku existuje už 25 let. Na slavnostním galavečeru byli ve čtvrtek vyhlášeni manažeři čtvrtstoletí. Vyhrály osobnosti, které postavily či udržely úspěšnou firmu od 90. let. Mezi nimi byl například šéf firmy ČEZ Daniel Beneš, bývalý ministr a ředitel Třineckých železáren Jiří Cienciala nebo majitel firmy Agrostroj Pelhřimov Lubomír Stoklásek. Příští rok bude soutěž pokračovat s novým spoluorganizátorem, kterým se stane mediální dům Economia.

PENÍZE podle Leoše Rouska: Investice Daniela Křetínského do médií jsou o byznysu i politice, Amazon hlásí 100 milionů předplatitelů služby Prime

20. 04. 2018, 01:04 hod.
Investice do středoevropských médií, které rozjel podnikatel Daniel Křetínský, jsou nejen o získání úspor z rozsahu. Ve velikosti je síla a současně se hodí jako obrana proti případnému rozšíření vlivu mediálního impéria ve svěřenském fondu premiéra Andreje Babiše. Chce-li Jaroslav Tvrdík čínské investice pod vlajkou CEFC v Česku udržet, moc času mu nezbývá. Musí pro čínský státní holding Citic, který do CEFC majetkově vstupuje, rychle získat nějakou atraktivní zakázku. Třeba otevřít dveře pro případnou dodávku čínských reaktorů, dojde-li k přestavbě jaderné elektrárny v Dukovanech. Předplatné zákaznických služeb Amazonu pod názvem Prime jde na dračku. Už více než sto milionů lidí platí Amazonu 99 dolarů ročně výměnou za různé služby, včetně neomezeného poslechu hudby a sledování filmů ze serverů Amazonu.

Porsche má problémy kvůli emisím: Policie zatkla šéfa vývoje pohonných jednotek a zároveň vyšetřuje trojici manažerů

20. 04. 2018, 01:04 hod.
Policisté v Německu zatkli šéfa oddělení pohonných jednotek automobilky Porsche. S odkazem na informovaný zdroj to uvedla agentura Reuters. Zatím ale není jasné, o koho přesně jde. Případ souvisí s emisním skandálem koncernu Volkswagen, do kterého Porsche patří. Německá prokuratura tento týden oznámila, že vyšetřuje tři současné a bývalé manažery automobilky.

Za tři roky by euro mohlo stát méně než 24 korun a ekonomika zpomalí růst zhruba na 2,5 procenta, odhaduje ministerstvo financí

20. 04. 2018, 11:04 hod.
Kurz koruny k euru by za tři roky měl být na hodnotě mezi 22,5 a 26 koruny za euro, odhaduje ve svém průzkumu ministerstvo financí. Česká ekonomika zpomalí do roku 2021 zhruba na 2,5 procenta. Nezaměstnanost bude stoupat, ale neměla by přesáhnout míru 3,3 procenta.

Čínské technologické giganty přehlížejí kryptoměny a sází na blockchain. Alibaba má na technologii nejvíc patentů na světě

20. 04. 2018, 07:04 hod.
Poté, co začaly čínské úřady přísně regulovat těžbu kryptoměn, obrátily čínské technologické firmy svoji pozornost k blockchainu. Giganti Baidu, Tencent a Alibaba využívají tuto technologii v nejrůznějších oblastech. Tencent například spustil stránku, která bude pomocí blockchainu bojovat proti problematice porušování autorských práv fotografií. Což je oblast, za kterou Čínu kritizuje americký prezident Donald Trump.

Pro pojišťovny je drahé, když pacienti chodí k lékaři zbytečně i když přehlédnou důležitý symptom, tvrdí start-up, který vyvinul "on-line vyšetření"

20. 04. 2018, 07:04 hod.
V Berlíně se konal 11. ročník výstavy zdravotnických informačních technologií ConhIT. Své produkty na něm prezentovalo 500 vystavovatelů z 20 zemí. Novinkou byla Startup Café, kde se mohly začínající firmy představit velkým partnerům.

Šéfka Ryoru se po operaci musela znovu učit chodit. Teď chce předat firmu dceři

20. 04. 2018, 12:04 hod.
Generační výměnu u českého výrobce kosmetiky Ryor urychlila nemoc zakladatelky Evy Štěpánkové. Majitelka Ryoru se po měsících opět vrací do firmy, hlavní řízení má už dnes na starosti dcera Jana. Devětadvacetiletá Jana Štěpánková říká, že je na vedení připravená.

Čínským telefonům ZTE hrozí, že přijdou o operační systém od Googlu. Firma dodávala americké technologie do Íránu v rozporu s embargem

20. 04. 2018, 12:04 hod.
Čínské smartphony ZTE by mohly přijít o možnost používat operační systém Android. Ministerstvo obchodu Spojených států zakázalo firmám se sídlem v USA dodávat čínské značce své technologie. ZTE měla dodávat technologie původem z USA do Íránu, a to v rozporu s americkým embargem.

Drony se ještě nedávno zdály být okrajovou záležitostí, dnes mnozí věští, že zcela změní ekonomiku i celou společnost

20. 04. 2018, 12:04 hod.
Ještě před pár lety byl "dron" pojmem, který znal jen málokdo. Během krátké doby se ze slova pro inovátory stala věc, která míří do netušené budoucnosti. Mnozí věří, že zcela změní tvář světa.

Avast, byznys za miliardy dolarů. Česká firma vládne světovému žebříčku nejpoužívanějších antivirů

20. 04. 2018, 12:04 hod.
Český antivirový Avast, který za měsíc vstoupí na londýnskou burzu, slaví úspěchy hlavně díky svému byznysovému modelu, který kombinuje nabízení neplaceného i placeného antivirového softwaru. Zakladateli Avastu jsou Eduard Kučera a Pavel Baudiš, kteří se díky úspěchům své firmy řadí mezi deset nejbohatších Čechů. Vstup na burzu jejich jmění ještě zvýší. Kučera s Baudišem začali první antivirus vyvíjet už v roce 1988. Nyní je z Avastu největší antivirová firma na světě.

Výrobce outdoorové obuvi Prabos, který obouvá také vojáky, policisty a hasiče, míří na burzu pro nový kapitál

19. 04. 2018, 07:04 hod.
Výrobce obuvi Prabos chce vstupem na burzu získat kapitál také na rozvoj sortimentu volnočasových bot pro širokou klientelu. Prabos je jednou ze čtyř společností, jež se chystají vstoupit na akciový trh Start pro menší společnosti, který v květnu spouští pražská burza. Ve středu 25. dubna své záměry ohledně vstupu na burzu Start představí v redakci HN zástupci výrobce náplní 3D tiskáren Fillamentum. V minulých dnech na stejném místě své firmy představili zakladatelé Prabosu a výrobce dronů Primoco.

Řecko přijalo nabídku na odkup plynárenské firmy DESFA. Konsorcium vedené italskou společností Snam zaplatí 535 milionů eur

19. 04. 2018, 06:04 hod.
Italská společnost Snam zaplatí 535 milionů eur za 66procentní podíl v řecké plynárenské firmě DESFA. Prodej je součástí privatizace státního majetku, která patří mezi podmínky třetího záchranného programu pro Řecko. Řecko tendr na většinový podíl ve společnosti DESFA vyhlásilo poté, co předloni zkrachovala dohoda o prodeji ázerbájdžánské ropné firmě SOCAR za 400 milionů eur.

Tesla je "moc velká, aby zkrachovala", tvrdí Morgan Stanley. V případě problémů by ji americká vláda nenechala padnout

19. 04. 2018, 04:04 hod.
V případě problémů by Tesle mohla pomoct americká vláda, podobně jako kdysi pomohla General Motors a Chrysleru. Podle investiční banky Morgan Stanley by mohla automobilka v letošním roce vydělat na akciích 2,5 miliardy dolarů.

CEFC a CITIC Group založí společný podnik, který dokončí všechny plánované investice v Česku, slíbili Číňané Zemanovi

19. 04. 2018, 02:04 hod.
CEFC Europe a CITIC Group založí společný podnik, oznámil to ve čtvrtek kancléř prezidenta České republiky Vratislav Mynář. Zástupci obou společností již podepsali závazné memorandum. Za Zemanem ve středu přijela devítka vysoce postavených manažerů čínských firem, podle Mynáře to ukazuje na to, že čínská strana bere investice v České republice vážně.

Výroba aut v Česku klesla, v Hyundai o více než 15,5 procenta. Škodě se ale podařilo produkci zvýšit

19. 04. 2018, 01:04 hod.
V Česku se v prvním čtvrtletí vyrobilo 377 283 osobních automobilů. Produkce klesla o 2,6 procenta, po zbytek roku by ale měla růst. Výroba autobusů se naopak v Česku zvýšila o sedm procent.

Koruna posiluje, hranici 25 korun za euro by mohla prolomit koncem roku. Britská banka HSBC ale věští, že českou měnu čeká oslabení

19. 04. 2018, 01:04 hod.
Česká měna posiluje a podle některých ekonomů může na konci roku skončit pod hodnotou 25 korun za euro. Za posilováním kurzu stojí posilování měn v regionu a očekávání ohledně dalších kroků České národní banky. Britská HSBC ale predikuje opačný vývoj, očekává oslabení k hranici 26 korun. A to u všech měn ve střední Evropě.

CPI Radovana Vítka kupuje obchodní centra HopStop v Polsku. Celkem jde o 19 tisíc metrů čtverečních

19. 04. 2018, 11:04 hod.
CPI Radovana Vítka znovu nakupuje. Nyní v Polsku, kde převezme čtyři nákupní centra a jedno rozestavěné. Celkem jde o 19 tisíc metrů čtverečních, informoval o tom server Euro s odkazem na polský web Eurobuild CEE.

Konkurenční boj v Evropě tlačí ceny za správu investičních fondů dolů. Roční poplatek může být nižší o desítky eur

19. 04. 2018, 10:04 hod.
Významné investiční společnosti působící na evropském trhu se předhánějí ve snižování poplatků za správu svých indexových a burzovně obchodovaných fondů. V dubnu uvedla na evropský trh nové nízkonákladové fondy americká společnost Fidelity. V březnu snižovala poplatky firma Lyxor patřící do finanční skupiny Société Générale. Například z investice v hodnotě 10 tisíc eur investor za rok zaplatí poplatek 4 eura. U aktivně spravovaných fondů, které jsou v Evropě rozšířenější, takové poplatky obvykle nejdou pod 100 eur.

Zadlužení USA je opět tržním rizikem

19. 04. 2018, 12:04 hod.
Naposledy zažily finanční trhy výrazné obavy z rozpočtové kondice USA v létě 2011. Hodnoty akcií tehdy padaly a cena zlata rostla. Růst amerického deficitu může podobnou situaci v příštích letech opět přiblížit.

Nejlepší čas říct si o přidání: Firmy zatím tlačí k ochotě zvyšovat mzdy nedostatek lidí, ale boom ekonomiky pomalu končí

19. 04. 2018, 12:04 hod.
Pokladní v Lidlu jsou symbolem roztáčení mzdové spirály. Na skokový nárůst mezd o čtvrtinu musí reagovat další řetězce. Situace v české ekonomice dává munici odborům a zaměstnancům pro tlak na vyšší mzdy, pro podniky to ale může být problematické. Podle průzkumu Deloittu mezi finančními řediteli je nedostatek kvalifikovaných lidí a růst nákladů na mzdy největším rizikem pro jejich firmy.

Nord Stream 2: Co komu přinese v časech krize mezi EU a Ruskem stavba plynovodu pod Baltem?

19. 04. 2018, 12:04 hod.
Vztahy Ruska a Západu procházejí krizí. Kvůli aféře Skripal, Ukrajině, Sýrii, podezření na hackerské útoky a ovlivňování voleb. Co a komu přinese za takové situace projekt nového plynovodu pod Baltem?

Penta se chystá s lékárnami expandovat do Číny

19. 04. 2018, 12:04 hod.
Pentě loni vzrostl čistý zisk na 6,2 miliardy korun. Zisk generovala zejména sázková společnost Fortuna, dále lékárenská síť Dr. Max, Prima banka a Privatbanka a za pozitivními výsledky stojí také developerské aktivity Penty Real Estate. Podle partnera Penty Marka Dospivy je teď v plánu expanze sítě Dr. Max do Číny.

Jablotron prodává majoritní podíl v rostoucí IT firmě eMan, nechce ji brzdit. Software si bude vyvíjet sám

19. 04. 2018, 12:04 hod.
Původní majitelé IT firmy eMan odkupují zpět 60 procent podílu od Jablotronu. Jablotron počátkem roku 2016 vstoupil do eManu, aby zrychlil vývoj softwarového řešení pro své produkty. To se podle zástupců firem nepodařilo. Podle Dalibora Dědka, spolumajitele Jablotronu, současný krok směřuje k tomu, aby vývoj eManu nebrzdili.

Modrobílé autobusy rodiny Kratochvílových jezdí už přes dvacet let. Dvě sestry si rozdělily autobusovou a kamionovou dopravu

19. 04. 2018, 12:04 hod.
Kateřina Kratochvílová začala v rodinné dopravní firmě Icom Transport působit hned po škole. Od roku 2004 je předsedkyní představenstva. Ve firmě působí spolu se svojí sestrou Evou, která se stará o kamionovou dopravu. Kateřina se naopak věnuje autobusové dopravě a firemním investicím. Icom Transport založil v roce 1994 z původního ČSAD Jihlava jejich otec Zdeněk Kratochvíl.

Waymo chce testovat samořídící auta bez posádky. Po smrtelných nehodách se zjistilo, že dozor auto stejně nesleduje

19. 04. 2018, 12:04 hod.
Vývojář autonomních aut Waymo požádal v Kalifornii o povolení testovat samořídící auta bez operátorů, kteří jejich jízdu kontrolují. V souvislosti s nedávnými smrtelnými nehodami je téma kontroverzní. Někteří odborníci tento krok považují za předčasný. Waymo uvádí oproti konkurenci mnohem menší nehodovost. Její operátoři musí zasáhnout do jízdy vozů jen jednou za zhruba devět tisíc kilometrů, uvádí firma.

Česko na prahu ekonomického obratu: Méně problémů se sháněním zaměstnanců a mírnější růst cen nemovitostí

19. 04. 2018, 12:04 hod.
Českou ekonomiku čeká letos a příští rok zpomalování růstu. Podle ČNB letos hospodářství poroste o 3,6 procenta a příští rok o 3,2 procenta. Neznamená to návrat špatných časů, ale vysoký růst z let 2017 a 2015 se podle ekonomů zatím opakovat nebude. Signály ekonomického zpomalení přicházejí z celé Evropy včetně Německa. Také to možná znamená konec téměř nepřetržité dekády růstu akciových trhů.

Můžeme se bavit o úplném zrušení průmyslových cel, musíme ale dostat výjimku na hliník a ocel, vyzývá Trumpa Evropská unie

19. 04. 2018, 12:04 hod.
Možné zrušení cel by se týkalo například aut, kde jsou nyní cla až desetiprocentní. EU ale nechce jednat pod tlakem - Američané jí nejdřív musí přiznat trvalou výjimku z cel na ocel a hliník. Pokud by EU tuto výjimku nedostala, na americká cla odpoví protiopatřeními. Mezi oběma spojenci by tak vypukla obchodní válka.

Chytrá klíčenka nebo městská aplikace slouží lidem v Kolíně

19. 04. 2018, 12:04 hod.
V Kolíně se při zavádění projektů smart city zaměřili na čtyři strategické body - e-úřad, dopravu a parkování, Kolín v mobilu a elektronický management. Vedení města se soustřeďuje na projekty, které vyžadují širší spolupráci firem, lidí i úředníků. Příkladem je aplikace Kolín v mobilu. Ve střední Evropě je unikátním projektem také Kolínská chytrá klíčenka pro žáky základních škol.

Města by měla problémy řešit, ještě než začnou být vidět, říká expertka na smart city Bernadett Degrandele

19. 04. 2018, 12:04 hod.
Bernadett Köteles-Degrandele působí v asociaci 140 evropských měst Eurocities, kde se stará mimo jiné o projekt Sharing Cities. V rámci něj si města vyměňují své zkušenosti se zaváděním chytrých řešení a navzájem se učí, jak pomocí technologií bojovat s problémy v nejrůznějších oblastech. Klíčem k tomu, aby se města stala skutečně "chytrými", jsou podle Köteles-Degrandele strategie a vize. Ta městům často chybí.

Orientaci ve městě handicapovaným ulehčují aplikace, chytrá hůl či brýle

19. 04. 2018, 12:04 hod.
Koncept smart city využívá moderní technologie mimo jiné pro zvýšení kvality života handicapovaných lidí ve městech. Nadále však platí, že největší pomocí pro postižené nejsou chytrá řešení, ale boření bariér, které musí v každodenním životě překonávat.

Komunista se smyslem pro kapitalismus: Vojtěchu Filipovi je byznys blízký. Dokazuje to i spolupráce s miliardářem Andrejem Babišem

19. 04. 2018, 12:04 hod.
Téměř po třech dekádách od pádu režimu čeští komunisté vedeni Vojtěchem Filipem symbolicky dopisují zcela novou kapitolu své ideologie, daleko smířlivější. Komunisté dokázali s novodobou buržoazií najít společnou řeč. Není výmluvnějšího důkazu než toho, že Filipova KSČM je dnes nejspolehlivějším partnerem multimiliardáře Andreje Babiše. Vojtěchu Filipovi je byznys dávno blízký a byl by sám proti sobě, kdyby chtěl kapitalismus demontovat.

V Brně se představí nápady na lepší život ve městech

19. 04. 2018, 12:04 hod.
Různé koncepce a nejnovější trendy v oblasti smart city představí návštěvníkům mezinárodní veletrh Urbis, který se bude konat 25. a 26. dubna v Brně. Program propojuje vizionářské nápady s praktickými zkušenostmi a zástupcům měst a obcí i veřejnosti má ukázat smysl inovací.

Česká firma vyvinula unikátní baterie pro ukládání energie ze solárních panelů, vyvážet je bude i do Jižní Afriky a Číny

18. 04. 2018, 05:04 hod.
Společnost EnergyCloud chce nabízet řešení pro domácnosti i průmysl. Základní zařízení za 300 tisíc má mít dostatek kapacity pro velký rodinný dům, utáhne i cirkulárku. Společnost EnergyCloud vyhrála hlavní cenu na veletrhu elektrotechniky Amper.

Penta ztrojnásobí počet svých nemocnic, během několika let jich chce mít sto. Nakupovat bude v Polsku a Česku

18. 04. 2018, 02:04 hod.
Skupina Penta Investments chce počet svých nemocnic do pěti až sedmi let navýšit ze 32 až na sto zdravotnických zařízení. V Česku jich provozuje pět, letos se uchází o další tři. Byznys, který je v současnosti ztrátový, generuje tržby okolo 350 milionů eur (8,8 miliardy korun).

Olomoucký miliardář blízký Jaroslavu Faltýnkovi může vydělat na prodeji firmy ČD - Telematika stamiliony korun. Díky Faltýnkovým lidem

18. 04. 2018, 02:04 hod.
Olomoucký miliardář Pavel Hubáček může v příštích měsících vydělat na prodeji akcií státem majoritně ovládané firmy ČD - Telematika stovky milionů korun. Hubáček by se k třetinovému podílu nejspíše nikdy nedostal, kdyby mu to svou liknavostí neumožnili lidé kolem jeho dobrého přítele z Prostějova Jaroslava Faltýnka, druhého muže Babišova hnutí ANO. Nic o tom nevím a fabulace mě nezajímají, reaguje na dotazy Faltýnek. Mlčí i Hubáček.

Investiční banky Barclays a Goldman Sachs by mohly vlít bitcoinu novou naději do žil. Chystají obchodování s kryptoměnami

18. 04. 2018, 11:04 hod.
Kryptoměna bitcoin za čtyři měsíce ztratila polovinu své hodnoty. Teď ale přichází nová naděje na její oživení, britská investiční banka Barclays uvažuje nad zahájením obchodování s kryptoměnami. Centrum pro přímé obchodování s kryptoměnami chce do konce června otevřít i americký konkurent Goldman Sachs.

Lídry trhu s elektromobily jsou Čína a Norsko. Ve skandinávské zemi tvoří elektrická auta polovinu celkového prodeje nových aut

18. 04. 2018, 11:04 hod.
Nejrychleji rostoucími trhy s elektrickými auty jsou Čína a Norsko. v Číně v prvním čtvrtletí vzrostl trh o 154 procent, v Norsku pak tvoří elektromobily skoro polovinu všech nových prodaných aut. Informace uvedl nezávislý německý institut pro automobily a mobilitu CAM.

Penta jde s lékárnami do Číny. Dr. Max bude stavět na zelené louce i nakupovat firmy, řekl Dospiva po oznámení rekordních výsledků skupiny

18. 04. 2018, 10:04 hod.
Pentě loni vzrostl čistý zisk na 6,2 miliardy korun. Zisk generovala zejména sázková společnost Fortuna, dále lékárenská síť Dr. Max, Prima banka a Privatbanka a za pozitivními výsledky stojí také developerské aktivity Penty Real Estate. Podle partnera Penty Marka Dospivy je teď v plánu expanze sítě Dr. Max do Číny.

Křetínského média expandují do Evropy. Po rozhlasových stanicích chce CMI koupit francouzské časopisy včetně Elle a Marianne

18. 04. 2018, 08:04 hod.
Česká mediální společnost CMI jedná s Lagardére Group o koupi některých francouzských časopisů, například magazínu Elle. Firma jedná také o nákupu týdeníku Marianne, který vlastní a zároveň řídí Yves de Chaisemartin. CMI přitom už v úterý oznámila, že od Lagardére Group kupuje rozhlasové stanice, mezi nimi i Frekvenci 1 a Evropu 2. Spoluvlastníkem CMI je miliardář Daniel Křetínský, který firmu zároveň řídí.

Banky jsou důslednější při zkoumání žadatelů o hypotéky. Více kontrolují výdaje domácnosti a chtějí vidět i měsíční výpisy z účtu, říká finanční poradce

18. 04. 2018, 07:04 hod.
ČNB bankám doporučila větší obezřetnost při posuzování žadatelů o úvěr nad 80 procent zástavní hodnoty nemovitosti. Banky také nově posuzují přísněji žadatelovy příjmy a míru jeho celkového zadlužení. Finanční poradce firmy Partners Financial Services Vladimír Weiss nová bankovní omezení u hypoték označil za kontinuální proces a přípravu na zákon o ČNB.

Čínští investoři zkoumají Tvrdíkovy akvizice v Česku

18. 04. 2018, 12:04 hod.
Zástupci čínského státního konglomerátu Citic Group se zajímají o 22 akvizic v Česku od společnosti CEFC Europe. Citic Group by v CEFC, která v tuzemsku investovala do firem a nemovitostí, mohla v příštích měsících získat výrazný podíl 49 procent. Zástupci spadající pod Citic Group se s firmami a fondy schází už přes dva týdny.

Křetínský buduje největší mediální skupinu v Česku

18. 04. 2018, 12:04 hod.
Podnikatelé Křetínský, Tkáč a Korbačka kupují středoevropské rozhlasové stanice od společnosti Lagardére. Firma Czech Media Invest tak bude jedničkou na rozhlasovém i tištěném mediálním trhu. Cena transakce byla 1,8 miliardy korun.

O dostavbu Dukovan má zájem šest výrobců reaktorů. Nákladná stavba budí nevoli mezi některými akcionáři ČEZ

18. 04. 2018, 12:04 hod.
V polovině května jaderný výbor zřízený vládou rozhodne, jaký investorský model pro financování výstavby elektrárny v Dukovanech doporučí. V debatě HN to řekl ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner. Podrobnější varianty ale ještě bude řešit další komise, kterou zřídí premiér. Rozhodnutí o stavbě Dukovan nepadne dříve než v roce 2025, již nyní je ale ve hře šest výrobců reaktorů.

O hypotéky je menší zájem. Ceny nemovitostí vzrostly a získat úvěr už není tak snadné jako dřív

18. 04. 2018, 12:04 hod.
Do bank si pro úvěry na bydlení letos přichází podstatně méně lidí než před rokem. Nejenže ceny nemovitostí a úroky vzrostly, ale od loňského dubna je těžší získat úvěr na pořízení vlastního bydlení. Makléři se rovnou snaží připravit žádosti do 80 procent hodnoty nemovitosti, aby zájemce na hypotéku snáze dosáhl.

Zentivu zřejmě ovládne investiční fond Advent

18. 04. 2018, 12:04 hod.
Francouzský farmaceutický koncern Sanofi se do konce roku zbaví evropské divize generik. Investiční fond Advent International zvítězil v tendru a vstupuje do exkluzivních jednání o převzetí ze Sanofi vyčleněných aktiv, kde zásadní roli hraje česká Zentiva. Očekávaná cena obchodu dosáhne téměř dvou miliard eur.

Problémy aerolinek: Air France sužují stávky a spory o platy. Alitalia vyhlíží nápadníky

18. 04. 2018, 12:04 hod.
Odborářům z francouzské letecké společnosti Air France a jejímu vedení se zatím nepodařilo dohodnout na zvýšení platů. Zaměstnanci proto stávkují. Odboráři z Air France si stěžují, že jejich platy nevzrostly už několik let. Potíže nemá jen francouzská Air France, ale také italské aerolinky Alitalia. Už několik měsíců hledají zachránce, který podnik opět postaví na nohy.

Výrobce Dostihů a sázek Dino Toys koupil hrací kostky ze dřeva Topa. Vyrostlo na nich několik generací Čechů

18. 04. 2018, 12:04 hod.
Jednička mezi výrobci hraček v Česku, firma Dino Toys, koupila tradičního českého výrobce dětských obrázkových kostek Topa. Topa po privatizaci až do dneška patřila rodině Žalských. Dino Toys plánuje do Topy dál investovat.

Developer Panattoni přestaví chomutovský brownfield za půl miliardy. Staré průmyslové areály pro nás budou zásadní, říká šéf firmy

18. 04. 2018, 12:04 hod.
Developer Panattoni chystá revitalizaci chátrajícího průmyslového areálu v Chomutově. Na jeho místě investuje do výstavby moderní budovy kolem půl miliardy korun. Firma připravuje přetváření dalších brownfieldů v severozápadních Čechách.

V Česku se přes Airbnb loni ubytovalo přes milion turistů. Počet hostitelů ale v Praze stagnuje

17. 04. 2018, 06:04 hod.
Přes 420 tisíc lidí vycestovalo loni s pomocí Airbnb z Česka do zahraničí. V Česku využilo službu přes milion turistů. Typický český poskytovatel ubytování podle Airbnb pronajímá bydlení 37 dní v roce, za což si průměrně vydělá 2300 amerických dolarů (zhruba 47 100 korun).

Měnový fond je pesimističtější v odhadu růstu české ekonomiky než ministerstvo financí. Letos podle něj poroste o 3,5 procenta, nezaměstnanost se zvýší

17. 04. 2018, 03:04 hod.
Mezinárodní měnový fond předpověděl růst české ekonomiky na 3,5 procenta z loňských 4,3 procenta. Světová ekonomika by měla zrychlit růst na 3,9 procenta. Ekonomický poradce a ředitel výzkumu MMF Maurice Obstfeld nicméně varoval před zhoršujícími se dlouhodobými vyhlídkami světové ekonomiky.

Číňané si prověřují akvizice CEFC v Česku. Čínská medicína má pokračovat, jednají i se Soukupem z TV Barrandov

17. 04. 2018, 03:04 hod.
Čínský státní konglomerát CITIC Group se zajímá o 22 akvizic v Česku od společnosti CEFC Europe. CITIC Group by v CEFC, která v tuzemsku investovala do firem a nemovitostí, mohla v příštích měsících získat výrazný podíl 49 procent. Zástupci spadající pod CITIC Group se s firmami a fondy schází už přes dva týdny.

Netflixu přibývají odběratelé a prudce stoupají příjmy. Za vlastní pořady letos utratí až osm miliard dolarů

17. 04. 2018, 11:04 hod.
Během prvního čtvrtletí se internetové televizi Netflix podařilo získat 7,4 milionu nových odběratelů. Její příjmy navíc oproti minulému roku stouply o více než 40 procent na 3,7 miliardy dolarů. Dohromady využívá jejích služeb 125 milionů diváků ve 190 zemích.

Tesla neplní výrobní plány a znovu pozastavila výrobu Modelu 3. Je to normální, chceme urychlit produkci, tvrdí firma

17. 04. 2018, 08:04 hod.
Americký výrobce aut Tesla pozastavil výrobu elektrického vozu Model 3 kvůli zlepšení automatizace produkce. Jde už o druhou odstávku výroby tohoto vozu od začátku roku. Tesla není dlouhodobě schopna plnit své výrobní cíle Modelu 3, což může firmu dostat do finančních problémů.

Nájemné v Česku vzrostlo o 14 procent, nejvíce v Hradci Králové. Metr čtvereční stojí v průměru 197 korun

17. 04. 2018, 11:04 hod.
Cena nájemného v České republice meziročně vzrostla o 14 procent. V Praze nájemníci platí za metr čtvereční v průměru 339 korun, nejlevnější je Ústí nad Labem, kde metr čtvereční stojí 148 korun. Průměrný podíl nájemního bydlení v Česku je 22,4 procenta, jde zhruba o milion bytů.

V Česku klesá spotřeba piva. V meziročním srovnání každý vypil o deset půllitrů méně, podle pivovarů za to může protikuřácký zákon

17. 04. 2018, 11:04 hod.
Spotřeba piva v Česku klesla loni meziročně o pět litrů na hlavu. Každý Čech tak v průměru vypil 138 litrů. Pivovarům klesl nejen výstav pro domácí trh, ale poprvé od roku 2011 také výstav celkový. Čerstvá data vydal Český svaz pivovarů a sladoven. Jako důvod poklesu trhu uvádí především dopady protikuřáckého zákona.

Novým vlastníkem Zentivy se nejspíš stane investiční fond Advent. Skupině Sanofi nabízí skoro 50 miliard korun

17. 04. 2018, 09:04 hod.
Francouzský farmaceutický koncern Sanofi se do konce roku zbaví evropské divize generik. Investiční fond Advent International zvítězil v tendru a vstupuje do exkluzivních jednání o převzetí ze Sanofi vyčleněných aktiv, kde zásadní roli hraje česká Zentiva. Očekávaná cena obchodu dosáhne téměř dvou milard eur.

Křetínský rozšiřuje své mediální impérium. Od Lagardère kupuje Frekvenci 1, Evropu 2 a další stanice v zahraničí

17. 04. 2018, 08:04 hod.
Czech Media Invest miliardáře Daniela Křetínského kupuje rozhlasové stanice ve střední Evropě od mediální skupiny Lagardère. V Česku jde mimo jiné o stanice Frekvence 1, Evropa 2 nebo Rádio Bonton. Další stanice získá firma v Polsku, na Slovensku a v Rumunsku. CMI za ně zaplatí celkem 1,8 miliardy korun.

České vysoké školy chystají miliardové investice. Univerzita Karlova zvažuje přesun některých institutů z historického centra na okraj města

17. 04. 2018, 12:04 hod.
Univerzity potřebují ve velkém investovat do výstavby a oprav. Mezi stavebními firmami panuje o tyto projekty silný konkurenční boj. Vysoké školy plánují miliardové investice. Peníze půjdou do výstavby nových pavilonů a rekonstrukce stávajících prostor. Největší plány má Univerzita Karlova. Celkem 840 milionů korun zaplatí za rozšíření univerzitního areálu v pražských Jinonicích. Miliardu investuje do dostavby minikampusu Lékařské fakulty v Plzni. Rekonstrukce se dočkají také studentské koleje a menzy.

Avast dokazuje, že brexit není konec světa

17. 04. 2018, 12:04 hod.
Chystaný prodej akcií české antivirové firmy Avast Software v Londýně dokazuje, že odchod Velké Británie z EU nemusí být překážkou pro další existenci londýnské obchodní čtvrti City. Vstup Avastu na burzu je signálem toho, že brexitová kaše nemusí být tak horká.  Ten, komu zůstane vysoký podíl dluhu vůči celkovému majetku, totiž bude po odeznění časů hojnosti sledovat, jak jeho půjčky podražují.

U pokladny v obchodě si půjde vybrat až tři tisíce korun bez omezení. Banky podporou cash backu chtějí mimo jiné ušetřit na nákladech za bankomaty

17. 04. 2018, 12:04 hod.
Banky chtějí víc rozhýbat výběry hotovosti z platebních karet na podkladnách obchodů. Výběr peněz u obchodníků, kteří nabízejí cash back, bude nově možný při jakékoliv platbě kartou za zboží či služby. Banky tím chtějí rozšířit přístup k hotovosti a ušetřit na nákladech spojených s bankomaty.

Král reklamy Sorrell opouští svou WPP. Akcie impéria padají

17. 04. 2018, 12:04 hod.
Z největší reklamní společnosti na světě WPP odešel její zakladatel a dlouholetý výkonný ředitel Martin Sorrell. Učinil tak pod tlakem v souvislosti s kauzou údajné zpronevěry firemních peněz. S WPP nikdy neuzavřel konkurenční doložku. Může tak znovu založit novou reklamní agenturu. Firma se v poslední dobou spíše trápí. Přesto odchod zkušeného manažera investory nepotěšil a akcie WPP zažily na burze pokles o pět procent.

Auta na naftu mají budoucnost, říká předseda asociace výrobců automobilů. Evropa je v dieselech na světové špičce

17. 04. 2018, 12:04 hod.
Moderní naftové motory významně přispívaly k naplňování emisních cílů. Klesající prodej dieselových aut považujeme za varovný trend, říká Erik Jonnaert, generální tajemník Evropské asociace výrobců automobilů (ACEA). Evropská komise navrhuje, aby se emise oxidu uhličitého z nových osobních aut v roce 2030 ve srovnání s rokem 2021 snížily o 30 procent. Evropská automobilová lobby, jejíž zájmy hájí sdružení ACEA, považuje tento cíl za nereálný. ACEA navrhuje 20 procent. V tom ji podporuje i Česko a další země visegrádské čtyřky, které mají vysoký podíl automobilového průmyslu.

Nový trh pražské burzy Start pro menší firmy láká investory. Podnikatelé mohou získat kapitál bez ztráty vlivu ve firmě

17. 04. 2018, 12:04 hod.
Pražská burza spouští nový trh pro malé a střední podniky. První obchody začnou fungovat už příští měsíc. Jako první vstupuje na burzu Start výrobce bezpilotních letounů - společnost Primoco. Pražská burza ve spolupráci s vydavatelstvím Economia připravila sérii setkání se zástupci třech firem, které se v květnu chystají vstoupit na burzovní trh Start.

Nemovitosti v Praze a Brně jsou už příliš drahé. Vyplatí se investovat do bytů v univerzitních krajských městech

17. 04. 2018, 12:04 hod.
Ceny nemovitostí zejména v hlavním městě v posledních letech rychle rostly, a "investice do cihly" se tak vyplatí stále méně. Alternativou pro ty, kteří chtějí investovat do realit, je nákup bytu v univerzitním městě a jeho pronájem studentům. Byty v Olomouci, Zlíně či Ústí nad Labem nabízejí roční hrubý výnos přes pět procent.

Číňané ze státní firmy CITIC míří do Prahy za Zemanem. Společnost se má stát akcionářem skupiny CEFC, která se dostala do problémů

16. 04. 2018, 07:04 hod.
Zástupci čínské státní firmy CITIC Group jsou na cestě do Česka. Čínská státní společnost CITIC se má stát akcionářem skupiny CEFC Europe, v jejímž čele stojí Jaroslav Tvrdík. Tato informace však zatím není oficiálně potvrzena. Zprávy o vstupu státní CITIC do CEFC se objevily poté, co šéf CEFC a poradce prezidenta Zemana Jie Ťien-ming byl zatčen.

Kofola vyplatí akcionářům na dividendách 301 milionů korun, stejně jako loni

16. 04. 2018, 06:04 hod.
Na jednu akcii připadne stejná částka jako před rokem - 13,50 koruny před zdaněním. Návrh ještě musí schválit valná hromada firmy. V loňském roce dosáhla Kofola provozního zisku 385 milionů korun, což je o 28,9 procenta méně než v roce 2016.

Obuvnická firma Prabos a výrobce náplní do 3D tiskáren Fillamentum jdou na burzovní trh Start

16. 04. 2018, 04:04 hod.
Příští měsíc spouští pražská burza spouští trh Start pro obchodování s akciemi malých a středních firem. V květnu se o přízeň investorů bude kromě Prabosu, Fillamenta ucházet také výrobce dronů Primoco. V červnu na trh Start vstoupí provozovatel sdílených kanceláří Hub Ventures.

Češi si narychlo berou hypotéky, bojí se zásahu ČNB a zdražení. Až na 80 procent nových bytů si v posledních letech půjčili

16. 04. 2018, 03:04 hod.
Podíl bytů financovaných na hypotéku v Česku dosahuje 50 až 80 procent. Minulý rok vzrostl počet lidí využívajících hypotéční úvěr o více než čtvrtinu. Podmínky pro sjednání hypotéky jsou jedny z nejlepších v EU. Jejich výhodnost ale klesá.

Česko má po Německu a Rakousku nejvíce smluv o stavebním spoření v Evropě. Jejich počet překročil tři miliony

16. 04. 2018, 01:04 hod.
Z údajů Evropského sdružení stavebních spořitelen vyplývá, že Česká republika je se svými 3,2 milionu smluv o stavebním spoření v Evropě na třetím místě hned po Německu a Rakousku. Loni české stavební spořitelny poskytly nové úvěry za 59,6 miliardy korun. Zároveň objem úvěrů stoupl loni v Česku o 5,1 miliardy na 245,7 miliardy korun.

Německu chybí skoro půl milionu kvalifikovaných lidí. Přichází tak až o 30 miliard eur ročně, ukazuje studie

16. 04. 2018, 12:04 hod.
Německo loni postrádalo téměř 437 tisíc kvalifikovaných pracovníků, zjistil průzkum Institutu německého hospodářství. Toto číslo neustále narůstá, což jde ruku v ruce s nízkou nezaměstnaností. Nynější stav negativně dopadá na ekonomiku, připravuje německou ekonomiku až o 30 miliard ročně, tedy 0,9 procenta hospodářského výkonu.

Festival v Karlových Varech má nového sponzora, polostátní ČEZ nahradí firmy Daniela Křetínského

16. 04. 2018, 11:04 hod.
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary má nového hlavního sponzora. Místo energetické společnosti ČEZ bude na festival nově přispívat firma EP Industries spolu s e-shopem Mall.cz. Obě společnosti, které by měly posílat zhruba 15 milionů ročně, jsou napojeny na jednoho z nejbohatších Čechů Daniela Křetínského.

Saar Gummi zvedl tržby na 3,8 miliardy. Těsnění z Červeného Kostelce má každé čtvrté auto vyrobené v Evropě

16. 04. 2018, 11:04 hod.
Společnosti Saar Gummi, která je předním evropským výrobcem pryžových těsnění do auta, vzrostly tržby o 12 procent na historických 3,8 miliardy korun. Mezi její hlavní zákazníky patří i koncern Volkswagen, do které spadá Škoda Auto. Firma, která patří čínskému holdingu CQLT, momentálně zaměstnává přes tisíc lidí a dokončuje stavbu další výrobní haly.

Vítkovice Heavy Machinery zprovoznily ocelárnu a stahují zaměstnance z dovolené. Firmu přebírá Strnad, který chce obnovit důvěru trhu

16. 04. 2018, 11:04 hod.
Společnost Vítkovice Heavy Machinery ruší omezení, která musela zavést kvůli nedostatku provozního kapitálu. Někteří zaměstnanci zůstávali od půlky ledna doma s 80 procenty náhrady mzdy a do firmy chodili jen občas. Reorganizace podniku pokračuje v souvislosti s jejím převzetím novým majitelem, společností SPV VTK Jaroslava Strnada.

Dálnice D6 z Prahy do Karlových Varů nebude hotová před rokem 2026, stavba nebyla prioritou předchozích vlád, tvrdí Ťok

16. 04. 2018, 09:04 hod.
Dálnice D6 z Prahy na Karlovy Vary a Cheb nebude podle ministra dopravy Dana Ťoka dokončena před rokem 2026. Výstavbu zatím brzdí opakované posudky dopadů na životní prostředí. Karlovarský kraj o dostavbu dopravní tepny velmi usiluje, podle jeho zástupců by výrazně podpořila hospodářský růst regionu.

Airbusem se bude moci létat vleže. A330 nabídne spací moduly

16. 04. 2018, 08:04 hod.
Společnost Airbus chystá do svých letadel lůžkovou úpravu, spací moduly bude instalovat do nákladních letounů A330. Na projektu spolupracuje se společností Zodiac Aerospace. Airbus doufá, že souhlas úřadů pro leteckou přepravu získá do roku 2020, moduly s lůžkovou úpravou pak bude možné snadno vyměnit za standardní nákladové kontejnery.

Uber plánuje létající elektrická taxi

16. 04. 2018, 12:04 hod.
Uber plánuje do roku 2023 uvést do provozu létající taxíky, které by fungovaly stoprocentně na elektřinu z čistých zdrojů energie. Aby takový taxík mohl vzlétnout, je nejprve potřeba vyvinout baterii, která by byla lehčí a měla větší kapacitu než ty dosavadní. Současné nejlepší lithium-iontové technologie se blíží svému limitu energetické hustoty.

Místo montoven start-upy: CzechInvest chce do Česka lákat hlavně high-tech firmy a rozvíjet Průmysl 4.0

16. 04. 2018, 12:04 hod.
Přesné parametry investičních pobídek podle nové legislativy nejsou zatím známé. Podle informací HN má hlavní podmínkou být, aby alespoň 80 procent pracovníků v podniku, který podporu od státu získá, mělo mzdu minimálně tak vysokou, jako je průměr v kraji, kde firma působí. Dalším ukazatelem zřejmě bude podíl výdajů určených na výzkum a vývoj na celkových výdajích podniku či určité procentuální zastoupení vysokoškoláků ve firmě.

Rodina Ferragamových hledá šéfa, který vzkřísí její luxusní obuvní značku. Dříve její boty nosila Marilyn Monroe i Audrey Hepburn

16. 04. 2018, 12:04 hod.
Italský módní dům v nedávných letech přitom zažil strmý rozvoj. Jenže doba růstu je už pryč, zisk i tržby už asi dva roky klesají. Z firmy nedávno odešel také její výkonný ředitel Eraldo Poletto. Za něj nyní rodina Ferragamových, která drží v podniku 70procentní podíl, hledá náhradu. Podnik dočasně vede syn zakladatele společnosti Ferruccio Ferragamo. Ten si uvědomuje, že firma nedokáže do svých prodejen nalákat mladší ročníky. A to chce změnit.

Nejsem tak daleko jako Musk, ale díky firmě jsem mu o něco blíž, říká Dlouhý. Z Kiwi.com chce udělat největší on-line cestovní portál světa

16. 04. 2018, 12:04 hod.
Zakladatel a ředitel internetového prodejce letenek Kiwi.com Oliver Dlouhý řeší spory se spoluvlastníky firmy. Někteří finanční investoři chtějí svůj podíl ve společnosti prodat. Dlouhý naopak prodávat nechce, plánuje z firmy udělat největší on-line cestovní portál na světě. Otec zakladatel vlastní největší, tedy asi čtvrtinový podíl ve společnosti a může její případný prodej zablokovat.

V čele VW stanul Diess, Škoda bude částí skupiny Volume

16. 04. 2018, 12:04 hod.
Volkswagen potvrdil, že značka Škoda se v rámci reorganizace koncernu stane součástí nově vytvořené skupiny zaměřené na masový trh s označením Volume. Ta bude zahrnovat rovněž značky VW a Seat. Podle agentury AP bude za tuto skupinu značek zodpovědný nový generální ředitel Herbert Diess. Reorganizaci ve čtvrtek schválila dozorčí rada.

Start-upy jsou budoucností české ekonomiky, myslí si první žena ve vedení CzechInvestu. Nemá ráda kritiku "montoven", Česko je potřebovalo, tvrdí

16. 04. 2018, 12:04 hod.
V čele státní Agentury pro podporu podnikání a investic stojí Silvana Jirotková. Nová šéfka CzechInvestu chce změnit princip udělování investičních pobídek: agentura přestane za každou cenu lákat všechny zahraniční investory. Větší podporu mají získat i střední a menší české firmy či start-upy.

Dividendová sezona začíná: Čeští i zahraniční investoři se těší na atraktivní výplatu, nejvíc sledovaný bude ČEZ

16. 04. 2018, 12:04 hod.
Na pražské burze zahajuje tento týden dividendová sezona. Akcie v Praze obchodovaných firem nabízejí v porovnání s vyspělými trhy nadprůměrné dividendové výnosy. Asi nejvíc sledovaná bude situace okolo dividendy polostátní energetické společnosti ČEZ. Podíl na zisku je totiž každoročně slušným přilepšením pro státní rozpočet.

Lékárny Dr.Max se šíří Evropou. Jsme uprostřed boomu, říká český šéf Daniel Horák

15. 04. 2018, 06:04 hod.
Lékárenský řetězec Dr.Max Group by během jara měl dosáhnout dvou tisíc poboček v šesti zemích Evropy. V dalších sedmi státech jedná o akvizicích. "Počítáme, že asi během letoška se minimálně jedna, možné dvě další země do naší rodiny přidají," říká v rozhovoru pro HN šéf pro Česko Daniel Horák. V Česku Dr.Max zůstává s šestnáctimiliardovými tržbami a víc než 400 pobočkami jedničkou.

Dřív stačila dobrá pozice na Seznamu, v současnosti je e-commerce složitější, říká šéf e-shopu Pneumatiky.cz

15. 04. 2018, 05:04 hod.
Brněnská skupina on-line obchodů Onio míří k miliardovým tržbám. Její e-shop s obutím na auta Pneumatiky.cz funguje 15 let, byl jedním z prvních v Česku. "On-line se prodá asi třetina všech pneumatik v Česku, jsme v tom na špici Evropy," říká pro HN majitel Onia Vojtěch Schwangmaier.

Česká whisky hledá investory, nabízí jim vložit peníze do 225litrového sudu, v němž bude alkohol několik let zrát

11. 04. 2018, 09:04 hod.
Whisky Trebitsch se prodává rok. Vedení firmy Česká whisky, pod niž značka patří, s ní má velké plány. Za půl milionu korun si investoři mohou koupit sud a investovat tak do skladových zásob firmy. Whisky české výroby by mohla mít úspěch. Třeba i kvůli tomu, jaké renomé má české pivo.

Rosteme, pro stát jsme nestabilní, a proto musíme platit desetitisíce navíc. Ministryně alespoň slíbila zmírnit byrokracii, říká majitel minipivovaru

15. 04. 2018, 06:04 hod.
Majitel plzeňského pivovaru Raven Ladislav Vrtiš hodnotí schůzku s ministryní financí v demisi Alenou Schillerovou pozitivně. Jeho pivovar má problém s tím, že roste skokově, je tedy hodnocen jako nestabilní, to jej stojí peníze. Zákon byl schválený během metanolové aféry a podle ministryně funguje dobře, navíc je nastavený plošně, takže i Vrtiš souhlasí s tím, že by bylo komplikované dělat ze zákona výjimky.
nahoru