VENUS reality

Ikona Reality.CZ

vstup do sídla na pěší zóně v Hradci Králové

Jsme realitní kancelář VENUS reality a nabízíme Vám nemovitosti k prodeji a pronájmu v kategoriích byty, domy, rekreační objekty, objekty k podnikání, pozemky a ostatní nemovitosti. Na realitním trhu působíme již od roku 1993. Sídlíme na pěší zóně města Hradec Králové.

Naše služby Vám rádi poskytneme také v Praze.

Pokud si nevyberete z naší nabídky nebo byste rádi prodali či pronajali Vaši nemovitost prostřednictvím naší kanceláře, stačí vyplnit krátký formulář a budeme Vás kontaktovat.


Hledat podle značky      (značka N0xxx)

výběr z celkové nabídky

pronájem
Hradec Králové
Nabízíme pronájem rekonstruovaného bytu 1+1 (30 m²) - ul. Štefánikova - Hradec Králové v části ...
6.000 Kč/měsíc/obj.
prodej
Hradec Králové
Nabízíme prodej komerčního objektu s pozemky (1.609 m²) - ulice Bratří Štefanů - Hradec Králové...
11.999.000 Kč
prodej
Chbany
Nabízíme ucelené pozemky o výměře 2.236 m² v obci Vikletice u Chomutova. Obě parcely jsou veden...
188 Kč/m2
prodej
Hradec Králové
Nabízíme prodej bytu 1+1 (38 m², zasklená lodžie) - ulice Smetanovo nábřeží v širším centru - H...
1.599.000 Kč

 


 
ZAJISTÍME VÁM PRODEJ, KOUPI nebo PRONÁJEM NEMOVITOSTI

Byznys zpravodajství ze serveru reality.ihned.cz

Pražská primátorka Krnáčová: Ať za investory vyřizují razítka ke stavbě úředníci

30. 05. 2017, 12:05 hod.
Dnes si musí stavebník obstarávat souhlasná stanoviska hasičů, hygieny a dalších dotčených orgánů státní správy sám a to jich může být i kolem 50. Pražský magistrát hledá způsob, jak to změnit. Všechna povolení, která se týkají orgánů města, by mělo zařizovat město, prohlásila pražská primátorka Adriana Krnáčová.

Penta zavírá v Plzni svůj masokombinát

30. 05. 2017, 12:05 hod.
Penta zavře jeden z pěti svých masokombinátů, jediný, který má v Česku. O práci přijde 230 lidí. Masokombinát Plzeň je známý svou značkou Schneider, její výroba se přesune jinam. Výhledově se chce pak Penta zbavit celé divize na zpracování masa.

Kalendář

30. 05. 2017, 12:05 hod.
Inovace umožňují pracovat rychleji, efektivněji a s vyšší kvalitou. Robot nechodí na záchod ani na cigaretu, dříve nebo později bude na řadě pozic výhodnější než člověk. Školství zatím stále není na změny připraveno, není tak dynamické jako firmy.

Firmám automatizace výroby pomůže, zaměstnají i více lidí

30. 05. 2017, 12:05 hod.
Rockwell Automation je globální lídr v automatizaci výrobních procesů. Pomáhá firmám zlepšit plynulost výroby, odstranit výpadky a za méně peněz vyrábět více. Podle výkonného ředitele Blakea Moreta automatizace a robotizace jednoznačně neznamená propouštění dělníků. Moret říká, že dělnická profese se změní. Lidé ve výrobních provozech se budou muset více učit technologie ovládat.

Farmáři spoří na vlastní mlékárnu

30. 05. 2017, 12:05 hod.
Zemědělci chtějí vlastní mlékárnu, díky které by měli lepší a stabilní výkupní ceny. Některá odbytová družstva už začala spořit. Zemědělci uvažují o partnerovi, který by s nimi do projektu šel. Už o něm jednají i s čínskými firmami. Velké české mlékárny se zatím konkurence nebojí.

Spoléhat se na stát by bylo od dnešních třicátníků troufalé

30. 05. 2017, 12:05 hod.
Lidé by se podle finančního poradce Vladimíra Weisse neměli při spoření na stáří bát investic do akcií. Jejich hodnota kolísá, dlouhodobě však vydělávají. Konzervativní fondy, které investují převážně do státních dluhopisů, nyní nedokážou svým výnosem překonat inflaci, a peníze tak ztrácejí hodnotu, tvrdí Weiss. Nevýhodou penzijních fondů je to, že jsou v nich peníze "uzamčené" na dlouhou dobu dopředu. Proto doporučuje kombinovat penzijní fondy s investicí do podílových fondů, ze kterých je možné prostředky vybrat.

Peníze na stáří přinese spoření, nebo investice do umění či zlata

30. 05. 2017, 12:05 hod.
Aby si lidé zajistili důstojné stáří, neměli by spoléhat na důchod od státu. Prostřednictvím penzijních fondů si v současné době spoří na důchod okolo 4,5 milionu Čechů. Mají však i jiné možnosti, které často přináší větší výnosy.

Jak vyzrát na volnou korunu a při vývozu netratit

30. 05. 2017, 12:05 hod.
I když se některé české firmy snaží kvůli kurzovému riziku české měně vyhýbat a obchodovat v eurech, daně a mzdy musí hradit v korunách. Obavy z prudkých výkyvů kurzu měny po ukončení intervencí ČNB se zatím nenaplnily, koruna vůči euru posílila od dubna jen zhruba o dvě procenta. Ukončení kurzového závazku centrální banky přesto mnohé podniky donutilo znovu se zabývat tím, jak se proti nežádoucím pohybům kurzu chránit.

Tatra za 1,27 miliardy zmodernizuje 33 houfnic Dana české armády, budou odpovídat standardům NATO

29. 05. 2017, 05:05 hod.
Česká armáda se rozhodovala, zda nakoupí zcela nová děla, či zmodernizuje 50 zastaralých houfnic. Nakonec se rozhodla zmodernizovat 33 děl, zároveň ale počítá s nákupem nových zbraní. Modernizované houfnice by měly dostát standardům NATO.

Slovenské banky ze skupiny Penta Sberbank a Prima banka se v srpnu sloučí, budou fungovat pod hlavičkou Prima banka

29. 05. 2017, 04:05 hod.
Prima baka a Sberbank se na Slovensku začátkem srpna sloučí. Oba peněžní ústavy ovládá skupina Penta a nadále budou fungovat pod hlavičkou Prima banky. Obě středně velké banky hovořily o záměru se sloučit od loňského podzimu.

Leo Express se snaží převzít krachujícího německého dopravce Locomore. Firma by tak lehce získala povolení jezdit v Německu

29. 05. 2017, 03:05 hod.
Německý železniční dopravce Locomore zkrachoval, nyní hledá investora. Šéf Leo Expressu Peter Köhler potvrdil zájem firmu koupit, zrychlilo by to expanzi. Soukromí dopravci považují krach Locomoru za ukázku bariér, kterým musí čelit.

Hypoteční banka má nového šéfa. Nástupce dlouholetého generálního ředitele Sadila přišel z ČSOB

29. 05. 2017, 01:05 hod.
Nový šéf Hypoteční banky pracoval dvaadvacet let pro ČSOB. Naposledy v ČSOB zastával pozici výkonného ředitele. Ke střídání na nejvyšší pozici v Hypoteční bance došlo po třinácti letech.

Celosvětový prodej luxusního zboží dál poroste. Největší zájem je v Evropě a Číně

29. 05. 2017, 01:05 hod.
Příjmy luxusního sektoru letos dosáhnou téměř na 260 miliard eur. Prodej luxusního zboží by se měl zvýšit o 2 až 4 procenta. Nejrychleji poroste odbyt v Evropě, kde se čeká růst tržeb o 7 až 9 procent, z toho nejvýraznější nárůst se předpokládá ve Španělsku a Velké Británii.

Pardubická záchranka musela vracet dotaci 170 tisíc. Místo lepšího vybavení ji záchranáři utratili za občerstvení a dárky

29. 05. 2017, 11:05 hod.
Více než třetina z půlmilionové dotace, kterou dostala pardubická záchranka na zlepšení připravenosti na krizové situace, skončila jako útrata za pohoštění a dárky. "Projezené" peníze nakonec musela záchranná služba vrátit ministerstvu ze svého rozpočtu. Ředitelka Služeb města v Pardubicích a zároveň zastupitelka za hnutí ANO Lea Tomková se vydala loni v listopadu za peníze městské akciovky s dalšími dvěma kolegy na výlet do Jihoafrické republiky.

Firmy v eurozóně si půjčují nejvíc od krize. Rychle rostou také úvěry domácnostem

29. 05. 2017, 11:05 hod.
Meziroční růst objemu úvěrů pro firemní sektor v eurozóně zrychlil na 2,4 procenta. Úvěry firmám dosáhly na maxima od finanční krize. ECB na svém posledním zasedání na konci dubna nechala beze změn sazby i program nákupů dluhopisů, čímž drží nízko úroky úvěrů.

Rusko úspěšně otestovalo nové dopravní letadlo MS-21. Mělo by konkurovat Airbusu i Boeingu

29. 05. 2017, 11:05 hod.
Rusko úspěšně otestovalo letadlo Irkut MS-21 pro krátké a střední trasy. Letadlo s kapacitou 150 až 200 cestujících by mělo konkurovat Airbusu i Boeingu. Od roku 2020 chce firma vyrábět 20 letounů a během tří let postupně navýšit produkci na 70 strojů Testovací let trval 30 minut a podle pilotů proběhl v pořádku.

Většina developerů se chystá zdražit nové byty v Praze. Nabídka nemovitostí se zmenšuje

29. 05. 2017, 10:05 hod.
Nabídka nových bytů v Praze letos poklesne meziročně o dvě procenta. Téměř 80 procent developerů plánuje v Praze zvýšit cenu nových bytů. Developeři v Praze prodali v prvním čtvrtletí 1350 nových bytů, meziročně o 15,6 procenta méně. Naopak nabídka kanceláří podle developerů poroste o 11 procent.

Den daňové svobody: Češi letos pracovali na zaplacení daní 149 dní, nejméně od roku 2000

29. 05. 2017, 07:05 hod.
Češi letos na stát pracovali 149 dní, což je nejméně od roku 2000. Na pondělí připadá den daňově svobody. Celosvětově nejlepšího výsledku dosáhlo letos Irsko, kde si připomněli den daňové svobody už 20. dubna.

Češi pomohli vytvořit první chytrý lidský orgán. Umělý brzlík bude funkční sám od sebe a pomůže posilovat imunitu

29. 05. 2017, 12:05 hod.
Poprvé se vědcům podařilo vyrobit umělý orgán lidského těla, který bude plně funkční sám od sebe - umělý brzlík. Orgán, na jehož vývoji se podílela i česká společnost Nanopharma, má posilovat imunitu třeba lidem po transplantacích nebo po chemoterapiích a výrazně by měl pomáhat také alergikům. První pacienti jej v experimentální léčbě dostanou už na podzim.

British Airways zrušily řadu letů z Londýna

29. 05. 2017, 12:05 hod.
Aerolinky British Airways, které v sobotu postihl výpadek počítačových systémů, zrušily i včera několik letů ze dvou londýnských mezinárodních letišť Heathrow a Gatwick. Podle serveru BBC byla v ranních hodinách zrušena zhruba třetina plánovaných letů, což se dotklo i linek do Prahy. Společnost uvedla, že nemá důkazy o tom, že by byl výpadek zaviněn kybernetickým útokem.

Buňky novorozenců pomáhají lidem, jimž selhala imunita, říká šéfka Nanopharmy Berezkinová

29. 05. 2017, 12:05 hod.
Malá česká firma nejdřív ani nevěděla, co je to brzlík. Dnes ho umí vyrobit umělý. Šestiletý projekt Evropské komise končí úspěšně: lidé dostanou nový funkční umělý orgán. Brzlík zlepší imunitu u vážně nemocných a pomůže i dospělým s alergiemi.

Největší bolestí podniků jsou nezvládnuté porady. Podceňuje se také vnitřní komunikace

29. 05. 2017, 12:05 hod.
Dnes je vnitřní komunikace ve firmách regulérní a důležitý obor, který se už vyučuje i na vysokých školách, říká Tomáš Poucha, spoluzakladatel Institutu interní komunikace. Podle Petra Kopáčka z Hamé podceňují firmy správné vedení porad: "K čemu je porada, která nikam nevede, není z ní jasná agenda, kdo má co na starosti, trvá přes hodinu a člověk má jen pocit zmařeného času?" Bolestí českých společností je i to, že se k zaměstnancům přistupuje jako k číslům, jimž je třeba jen něco nasadit do hlavy, aniž by to mohli pochopit.

V Česku mají sklady už tři čínské e-shopy. Zásobovat budou západní trh

29. 05. 2017, 12:05 hod.
Po společnosti Linemart si pronajal sklad v logistickém parku společnosti Prologis u pražského letiště druhý čínský e-shop - firma Stonebridge. Zmíněné firmy v parku Prologis dohromady obsadily 27 tisíc metrů čtverečních ploch. Od loňska funguje v Boru na Plzeňsku sklad logistické společnosti 4PX Express, v níž má podíl i největší čínský internetový prodejce Alibaba.

Emisní skandál se valí také na firmu General Motors

29. 05. 2017, 12:05 hod.
Aféra s podvodným softwarem, do níž spadl Volkswagen (přiznal vinu) a italská FCA (vinu odmítá), se dále šíří. Žalobě čelí také General Motors. Zmanipulovaným programem je vybaveno přes 700 vozů GM, tvrdí obžaloba. General Motors obvinění odmítá jako zcela nepodložené.

Společnost

29. 05. 2017, 12:05 hod.
V sobotu se v pražském Černínském paláci slavnostně předávaly Ceny SDGs. Passerinvest Group je nejobdivovanější firmou v oblasti nemovitostí, služeb pro podniky. Česká podnikatelská pojišťovna podepsala Evropskou chartu diverzity.

Přestupy

29. 05. 2017, 12:05 hod.
Ředitelem interního auditu Sberbank je Hadrava. Kateřina Petko přichází do společnosti Exobank CZ řídit oddělení marketingu a komunikace. Internet BillBoard posílí Štefan Zima a Travis Vander Sloot.

Chtěl bych postavit zelené město na Marsu, říká architekt Tomáš Rousek, který navrhl kosmickou loď s umělou gravitací

29. 05. 2017, 12:05 hod.
Architekt a vizionář Tomáš Rousek vymýšlí udržitelné stavby pro Zemi i vesmír. Navrhl kosmickou loď s umělou gravitací pro lety k asteroidu i 3D tištěnou základnu na Měsíci. Jeho snem je postavit zelené město, ať už na naší, nebo na jiné planetě.

Staré dobré nástěnky z firem hned tak nezmizí, říká specialista na interní komunikaci

29. 05. 2017, 12:05 hod.
Interní komunikace ve výrobní firmě, kde je několik výrobních závodů, a kde navíc ne všichni zaměstnanci mají přístup k firemním počítačům, je složitější. Tam se bez starých dobrých nástěnek nelze obejít, říká Petr Kopáček z Hamé. Jedním z trendů je stále užší spolupráce mezi úseky komunikace, HR a marketingu. A také větší demokratizace ve firmách, uvádí Kopáček.

ČD hrozí, že přijdou o dotace. Konkurenti letos vyrazí i na mezinárodní tratě

29. 05. 2017, 12:05 hod.
Nástup konkurence vede k poklesu cen i konci státní podpory. Dráhy si s tím musí poradit. Leo Express chce expandovat v Polsku, RegioJet v Rakousku. Českým drahám chtějí přetáhnout část mezinárodních cestujících. Stát s podporou vlaků do Vídně počítá do roku 2019. Dráhy z těchto peněz splácí nové soupravy.

Tatra Metalurgie byla před pár lety na zavření. Do firmy však natekly investice a loni vykázala rekordní rok

29. 05. 2017, 12:05 hod.
Před šesti lety prodělávala Tatra Metalurgie desítky milionů, loni vydělala 53 milionů korun. Do firmy za tu dobu natekly investice za čtvrt miliardy korun. Kromě automobilového průmyslu a mateřské Tatra Trucks dodává firma mimo jiné i pro zemědělské odvětví.

Historicky nejúspěšnější aukce v Česku: Umělecká díla byla vydražena za čtvrt miliardy korun, Toyen za 30 milionů

28. 05. 2017, 03:05 hod.
Aukční Galerie Kodl prodala rekordní množství obrazů. V aukci, která se konala v neděli 28. května, se vydražilo přes 200 uměleckých děl. Nejdražším vydraženým obrazem je Šero v pralese od malířky Toyen.

Hollywoodské trháky nám o budoucnosti moc neřeknou. Vědci musí o příštích rizicích mluvit společně, říká expert z Cambridge.

28. 05. 2017, 11:05 hod.
V odvrácení jaderné katastrofy mělo lidstvo v minulosti štěstí, myslí si Seán Ó hÉigeartaigh z univerzity v Cambridgi. Výzkumník zabývající se riziky spojenými s moderními technologiemi ale radí, abychom nad budoucími hrozbami systematicky přemýšleli a na štěstí příliš nespoléhali. Jeho Centrum pro studium existenčních rizik se proto snaží spojovat vědce z různých oborů, kteří budoucí vývoj předpovídají. Podle Ó hÉigeartaigha se musíme zamyslet nad tím, jakou moc svěříme robotům, jak zastavíme globální oteplování nebo jak zabráníme šíření pandemií uměle vyvinutých nemocí.

Finanční správa za prohřešky spojené s EET udělila pokuty za více než dva miliony korun. Nejčastěji za nevystavení účtenky

28. 05. 2017, 10:05 hod.
Po půlroce od zavedení elektronické evidence tržeb je do systému zapojeno asi 148 tisíc podnikatelů. Finanční správa provedla v souvislosti s EET přes třicet tisíc kontrol a odhalila přes 4800 nedostatků. V souvislosti s prohřešky byly dosud uděleny pokuty za 2,1 milionu korun.

Pražská teplárenská skokově zvýšila zisk na 2,7 miliardy korun. Zásluhu na tom měl prodej kotelen na levém břehu Vltavy

28. 05. 2017, 10:05 hod.
Pražská teplárenská loni vykázala čistý zisk 2,7 miliardy korun. Meziročně šlo o nárůst o téměř 2,2 miliardy. Společnost prodala dceřinou společnost Pražská teplárenská LPZ francouzské firmě Veolia Energie, která tím získala kotelny a výtopny na velké části levého břehu Vltavy.

Na aukci děl Kupky, Toyen nebo Špály mají padat rekordy. Draží se výjimečný počet milionových položek

27. 05. 2017, 12:05 hod.
Nedělní aukce uměleckých děl na pražském Žofíně slibuje řadu unikátních dražeb. K mání budou české i světové ikony včetně děl mladých tvůrců. Aukční trh byl loni v Česku na historickém vrcholu.

Umělá inteligence nastupuje. Změní se nejen auta, ale i zákony, pojištění a práce, tvrdí experti

27. 05. 2017, 11:05 hod.
Experti na konferenci Globsec varovali, že lidstvo s nástupem umělé inteligence a robotů čeká zásadní změna struktury ekonomiky. Evropská komise nechce zatím omezit rozvoj umělé inteligence předčasnou regulací, protože není jasné, jakým směrem vývoj půjde. Firmy řeší etické otázky nejen pojištění aut bez řidiče, ale i to, jak naložit s umělou inteligencí, která bude schopnější než ta od konkurence.

Záznam z vyhlášení Cen SDG´s. Odborná porota předala ocenění za společenskou odpovědnost a udržitelnost

27. 05. 2017, 10:05 hod.
Ceny SDG´s (Sustainable Development Goals) jsou určeny společnostem a organizacím, které se angažují v oblasti udržitelnosti - ať už v ochraně životního prostředí, v ochraně klimatu, v podpoře komunity, v podpoře diverzity nebo třeba férovým přístupem k zaměstnancům. Do prvního ročníku se přihlásilo 215 projektů. Tak velký zájem o soutěž, která má svou světovou premiéru právě v Česku, organizátory překvapil. Odborná porota vybrala do finále sedm projektů z kategorie soukromý sektor a sedm z kategorie veřejná sféra. O části oceněných rozhodla veřejnost v on-line hlasování.

Majitel značky obuvi Geox: Musíme se snažit zamezit tomu, aby Evropané odcházeli do Silicon Valley

27. 05. 2017, 07:05 hod.
Zakladatel a majitel úspěšné italské obuvnické značky Geox Mario Moretti Polegato popisuje v rozhovoru pro HN plány kolem své firmy i některá celospolečenská témata. Geox se chce víc prezentovat jako značka s italskými kořeny, mění vzhled svých obchodů. "O tom, jak funguje Diadora, se více než od syna dozvím z novin," říká Moretti Polegato k dalšímu byznysu rodinného impéria LIR.

Správce peněz Fidelity se pouští do ETF. Nové investiční nástroje často porážejí tradiční fondy

26. 05. 2017, 09:05 hod.
ETF jsou vnímány jako konkurence podílových fondů, protože jsou pro investora levnější a často i snáze obchodovatelné. Globální správce aktiv Fidelity v dubnu spustil dva vlastní ETF produkty. Prezident Fidelity Brian Conroy říká, že firma musí nabízet širší spektrum produktů, aby vyhověla různým potřebám svých klientů. ETF od Fidelity budou v budoucnosti k dispozici i českým investorům.

Většina Čechů nevěří, že se dá vyžít z důchodu. Přesto řada z nich nespoří, ukázal průzkum

26. 05. 2017, 09:05 hod.
Většina Čechů si myslí, že z důchodu lze ve stáří vyžít jen částečně nebo vůbec. Čtyři z deseti Čechů si však na stáří nešetří, buď si to nemohou dovolit, nebo plánují začít později. Češi, kteří si sami na důchod spoří, ukládají průměrně 700 korun.

Česká společnost Bamboolik vrací na trh látkové plenky. Úspěch s nimi má i v zahraničí

26. 05. 2017, 08:05 hod.
Látkové pleny jsou opět v kurzu. "Díky moderním pračkám je s nimi daleko méně práce než v minulosti," říká Radka Martínková ze společnosti Bamboolik. Tu založila spolu se Zuzanou Hlouškovou před pěti lety během mateřské dovolené. Tržby Bambooliku během pár let narostly na více než 14 milionů. V současné době moravská firma plenky prodává i v Itálii nebo Francii.

Italský soud zrušil zákaz Uberu. Vláda slíbila, že zavede jasnější pravidla pro taxislužby

26. 05. 2017, 08:05 hod.
Soud v Římě anuloval svůj dřívější zákaz alternativního taxi Uber v Itálii. Římský soud nyní povolil pouze část služby, takzvaný Uber Black, o osudu Uber Pop a Uber X rozhodnou další soudy. Společnost Uber má problémy i v Česku - od dubna je například soudem zakázáno službu využívat v Brně.

Česká obchodní centra přidávají restaurace. Zákazníci díky nim více utrácejí

26. 05. 2017, 07:05 hod.
Obchodní centra rozšiřují food courty - místa s restauracemi a sezením. Do center se dostává stále více e-shopů. V budoucnu by se obchody mohly podle experta proměnit spíše v poradny. Trendem je i více zeleně nebo knihovny a pošta.

Penta zvýší nabídku na odkup akcií Fortuny na 118 korun za kus. Chce získat stoprocentní podíl

26. 05. 2017, 06:05 hod.
Penta navýší cenu na odkup akcií společnosti Fortuna od minoritních vlastníků o téměř 20 korun na 118,04 koruny za kus. Penta podle svého březnového prohlášení chce ve Fortuně získat stoprocentní podíl a její akcie stáhnout z burz ve Varšavě a v Praze. Menšinoví akcionáři drží necelých 32 procent akcií Fortuny.

Panattoni ovládla evropský trh stavby průmyslových areálů. Pro Amazon postaví další sklady

26. 05. 2017, 04:05 hod.
Společnost Panattoni Europe, která postavila distribuční centrum Amazonu v Dobrovízi, je podle nového žebříčku PropertyEU největším průmyslovým developerem Evropy. Společnost chystá výstavbu dalších průmyslových areálů v Česku a Polsku v hodnotě několika miliard korun. Developer v průběhu posledních tří let stihl vybudovat 2,7 milionu metrů čtverečních průmyslových ploch.

Snahy kartelu OPEC o zvýšení cen ropy hatí američtí těžaři, po uzavření dohody navzdory očekáváním zlevnila

26. 05. 2017, 11:05 hod.
Cena severomořské ropy Brent spadla během čtvrtečního obchodování o pět procent. Část obchodníků byla výsledkem zklamána. Ropný kartel OPEC se přitom dohodl s Ruskem a dalšími zeměmi na prodloužení dohody o omezení produkce. Dohoda má za cíl snížit světové zásoby ropy a podpořit cenu ropy. Úspěch dohody bude podle analytiků hodně záviset na vývoji produkce ve Spojených státech.

Ikea investuje do firmy na zpracování plastů. Chce používat více recyklovaných materiálů

26. 05. 2017, 09:05 hod.
Nábytkářská společnost IKEA koupila 15procentní podíl v nizozemské recyklační společnosti Morssinkhof Rymoplast. Nábytkářský řetězec už v minulosti investoval například do lesů a větrných farem. Firma se tak snaží zajistit si zdroje udržitelných materiálů a energie.

Pokud Čína nezkrotí svůj dluh, znovu jí snížíme rating. Reformy stačit nebudou, varuje agentura Moody's

26. 05. 2017, 08:05 hod.
Mezinárodní ratingová agentura v pátek uvedla, že pakliže Čína nesníží své zadlužení zásadním způsobem, hrozí jí další zhoršení ratingu. Již ve středu bylo agenturou Moody's Číně sníženo úvěrové hodnocení o jeden stupeň na A1, snížení ratingu postihlo i Hongkong. Čína však tyto kroky, které podle ní vycházejí ze špatné metodologie, ostře zkritizovala.

Rekordnímu počtu Čechů končí fixace hypoték, banky se o ně poperou. Úroky porostou pomaleji, než se čekalo

26. 05. 2017, 12:05 hod.
Původní odhady, že letos hypotéky znatelně podraží, se nakonec nemusí vůbec potvrdit. Může za to konkurenční boj bank, které se nadále přetahují o klienty. Jen s tím rozdílem, že už nejde o nové úvěry jako dřív, ale o získávání starších hypoték od jiných bank. Právě těch, kteří už hypotéku mají, se výhodnější podmínky týkají. Lidí, jejichž hypotéce končí smluvená úroková sazba - a tedy mohou bezplatně odejít za lepší nabídkou jinam - je rekordně. Jen letos a příští rok se taková možnost otevírá zhruba polovině všech klientů s hypotečním úvěrem, podle analýzy společnosti Golem Finance je to téměř 300 tisíc lidí.

Domů ze dřeva se staví více. Hlavně u Prahy

26. 05. 2017, 12:05 hod.
Bydlení v dřevěných rodinných domcích je v Česku stále populárnější. Vloni se jich v Česku vůbec poprvé postavilo více než dva tisíce. České firmy, které domy ze dřeva staví, hlásí rekordní poptávku. Nejvíce dřevostaveb postaví ve Středočeském kraji. Podle odborníků budou dřevostavby během několika let tvořit až pětinu z celkového množství nově postavených rodinných domů.

OPEC o devět měsíců prodloužil dohodu o omezení těžby ropy

26. 05. 2017, 12:05 hod.
Kartel OPEC se na svém zasedání dohodl na prodloužení dohody o omezení těžby ropy o devět měsíců, tedy do března 2018. Ta měla původně vypršet na konci června. Součástí dohody zůstává i Rusko a některé další nečlenské země. Cílem dohody je snížit nadbytek ropy na trhu a podpořit cenu ropy. Komerční zásoby ve vyspělých zemích se drží nad dlouhodobými průměry, což vytváří tlak na cenu.

Zotavující se eurozóna je nadějí pro výrobce privátních letounů. Po letech stagnace očekávají zvýšení produkce

26. 05. 2017, 12:05 hod.
Dodavatelé letadel pro privátní potřebu doufají, že letos se jim prodej konečně zlepší. Jejich odbyt v posledních pěti letech stagnuje mezi 660 a 700 stroji. Povzbuzením pro trh je stoupající zájem o sdílení privátních letů při cestách za obchodem i odpočinkem.

Ťok má čtyři adepty na poradce pro první soukromou dálnici. Kromě nadnárodních společností i českou firmu profesora ekonomie

26. 05. 2017, 12:05 hod.
Soukromník má na dálnici D4 dobudovat 32 kilometrů od Příbrami k Písku. Dalších 16 kilometrů má dostat do správy. Ťokovi úředníci věří, že první česká "dálnice na hypotéku" se začne stavět v roce 2019. Varováním je přístup někdejší vlády Miloše Zemana, která dálnici D47 svěřila bez soutěže Izraelcům. Poprvé se o tomto konceptu staveb dálnic uvažovalo v devadesátých letech, kdy se stavěla dálnice D5 ve směru na Rozvadov.

Rusové znovu nakupují v zahraničí. Místo paláců však chtějí benzinky a fitness centra, které jim budou vydělávat

26. 05. 2017, 12:05 hod.
Podle mezinárodních realitních makléřů roste zájem Rusů o komerční nemovitosti, které svým majitelům přinášejí sice ne vysoký, ale stabilní zisk. Ruská centrální banka tvrdí, že v loňském roce Rusové utratili za zahraniční nemovitosti téměř miliardu dolarů. Ve skutečnosti to bude nejspíše řádově více.

Miliardář Němec rozšiřuje své impérium. Po Sportenu kupuje brněnský BioVendor, kde vznikl první bakteriální robot na světě

26. 05. 2017, 12:05 hod.
Miliardář Tomáš Němec, který v minulosti vydělal přes 15 miliard korun na prodeji gumárenského ČGS Holdingu, kupuje další firmu. Jeho rodinný investiční fond Consilium po výrobci lyží Sporten vstupuje i do brněnského BioVendoru. V něm by měl získat 60procentní podíl za sumu přesahující miliardu korun. Skupina BioVendor prodává a vyrábí vybavení nemocničních laboratoří. Stojí třeba za robotem na analýzu bakteriálních infekcí, který je prvním svého druhu na světě.

Nerozkazuje nám Vídeň nebo Paříž, ale prosazujeme české zájmy, říká šéf Monety Money Bank

26. 05. 2017, 12:05 hod.
Všichni budou překvapeni, jak významně zvýšíme náš tržní podíl, říká sebevědomě šéf jedné z největších bank v Česku Tomáš Spurný. Řada lidí podle něj podceňuje, že Monetu na rozdíl od konkurence neřídí zahraniční matka. Monetu jsme zcela oddělili od bývalého majitele a uspořili téměř 200 milionů korun, dodává.

Americký Fed je na cestě k normálu

26. 05. 2017, 12:05 hod.
Trh si je jistý, že dolarové úrokové sazby opět půjdou nahoru. Nic na tomto názoru nezměnilo ani zveřejnění zápisu z květnového jednání americké centrální banky.

Nebudeme kupovat žádnou konkurenční banku, vyvrací spekulace o zájmu o UniCredit šéf Monety Spurný

25. 05. 2017, 07:05 hod.
Šéf Monety Money Bank Tomáš Spurný popírá, že by měl zájem o koupi konkurenční UniCredit. Svolení s vydáním dluhopisů až ve výši 50 miliard korun podle něj souvisí s plánem získat výrazně větší podíl v hypotékách. Spurný v rozhovoru také uvedl, že v dalších dvou letech chce ohledně dividendy jednat ve stejném duchu jako v případě té za rok 2016. Za loňský rok Moneta vyplatila víc, než vydělala. Celý rozhovor přinesou páteční Hospodářské noviny.

Prodejce parfumerie Oriflame trápí klesající tržby. Nejsme atraktivní pro mladé, přiznává šéf firmy a chce je nalákat blogováním

25. 05. 2017, 04:05 hod.
Kosmetická firma, která v Česku působí od roku 1990, se hodlá zaměřit na on-line. Plánuje poradkyně naučit blogovat a tím se dostat i k širšímu počtu nových zákaznic. Oriflame ale zůstane společností, pro kterou je důležitý osobní kontakt.

Moody's zhoršila po Číně rating i Hongkongu. Důvodem je zpomalení hospodářského růstu a rostoucí dluh

25. 05. 2017, 04:05 hod.
Po středečním snížení úvěrového hodnocení Číny zhoršila mezinárodní agentura Moody's rating i Hongkongu. Agentura své rozhodnutí zdůvodnila zpomalováním hospodářského růstu a zvyšováním dluhu. Hongkong se proti rozhodnutí ohradil a označil ho za mechanické.

U nás vedou mezi benefity stravenky, v USA pojištění, v Číně poukazy na měsíční koláčky, říká šéf Sodexa

25. 05. 2017, 01:05 hod.
V době ekonomického růstu přibývá firem, které zavádějí nebo rozšiřují nabídku benefitů pro své zaměstnance. Sodexo je největší firmou na tyto benefity v Česku. Zdejší pobočku vede několik měsíců Daniel Čapek, který má i pracovní zkušenosti z Číny. Zásadním trendem je podle něj digitalizace správy benefitů.

Nízkonákladová letecká společnost Wizz Air zvýšila zisk téměř o třetinu na rekordních 246 milionů eur

25. 05. 2017, 12:05 hod.
Maďarská aerolinka Wizz Air zvýšila zisk o 28 procent. Celkový výtěžek za uplynulý finanční rok je rekordních 246 milionů eur. Do nového roku počítá s dalším nárůstem.

Organizace zemí vyvážejících ropu prodloužila omezení těžby do března 2018, tentokrát je vyšší šance, že ceny za barel vzrostou

25. 05. 2017, 12:05 hod.
OPEC bude pokračovat v omezování těžby ropy do března příštího roku. K dohodě došlo na zasedání členských zemí kartelu ve Vídni. Očekává se zapojení desítek dalších zemí včetně Ruska.

Cena bitcoinu dál letí nahoru. Ve čtvrtek překonala hranici 2700 dolarů, od začátku roku připisuje 170 procent

25. 05. 2017, 11:05 hod.
Bitcoin se na burzách obchoduje již za ceny okolo 2700 dolarů. Tržní hodnota bitcoinů v oběhu překonala 40 miliard dolarů. Cenu digitální měny žene nahoru poptávka z Asie. Pozitivní vliv mohla mít také dohoda o vylepšení kódu, na jehož základě bitcoin funguje. Rostou také ceny ostatních kryptoměn, jako jsou ethereum, ripple či litecoin.

Lesy ČR vydělaly díky silnější zimě přes 1,7 miliardy korun. Nové porosty chce společnost nakupovat v Rumunsku

25. 05. 2017, 11:05 hod.
Státní podnik za první kvartál vydělal 1,72 miliardy korun. Lesy ČR se nadále potýkají s klesající cenou dříví, podobný trend očekávají i v letošním roce. Za celý loňský rok Lesy ČR vydělaly 4,98 miliardy korun.

Číňané kupují druhého největšího výrobce kondomů. Sází na rostoucí zájem v Číně

25. 05. 2017, 10:05 hod.
Společenství čínských firem koupí za 600 milionů dolarů divizi australské společnosti Ansell. Ta je druhým největším výrobcem kondomů na světě. Firmy sází na rostoucí poptávku po kondomech na čínském trhu.

ČSAD si postaví v Praze na Florenci nové kanceláře. Na pozemcích chtěla původně stavět i Penta

25. 05. 2017, 12:05 hod.
Společnosti ČSAD Praha holding se uvolnila cesta k její plánované stavbě u autobusového nádraží Praha Florenc. Institut plánování a rozvoje nedávno stáhl své odvolání proti jejímu projektu Florenc Gate. Investor může brzy začít pracovat na získání stavebního povolení. Na pozemcích měla své plány i skupina Penta. K dohodě firem o jejich prodeji ale nakonec nedošlo.

Oriflamu sedí trend sdílené ekonomiky, teď ale potřebuje omladit, říká šéf firmy pro Česko

25. 05. 2017, 12:05 hod.
Oriflamu se letos podařilo zvýšit počet kosmetických poradkyň, které prodávají jeho produkty. Po letech tak může zvýšit tržby. V Česku chce mít firma do několika let opět obrat přes miliardu korun. Přilákat chce více mladých žen, které stojí o přivýdělek. Letos švédská společnost plánuje více podpořit značku a udělat z poradkyň i blogerky.

Fiat Chrysler trápí nová Dieselgate. Problém má 104 tisíc aut

25. 05. 2017, 12:05 hod.
Americké ministerstvo spravedlnosti podalo žalobu na koncern Fiat Chrysler. Jeho vozy, konkrétně velká SUV Jeep Grand Cherokee a pick-upy RAM 1500, podváděly s emisemi oxidu dusíku v reál­ném provozu. Podle dřívějších vyjádření Americké agentury pro ochranu životního prostředí může pokuta dosáhnout až 4,6 miliardy dolarů, analytici ale očekávají pokutu maximálně ve výši 800 milionů.

Moody's po skoro 30 letech snížila rating Číny

25. 05. 2017, 12:05 hod.
Agentura Moody's snížila rating na úroveň A1, argumentuje vysokým vnitřním dluhem čínské ekonomiky. Na hodnotu čínských cenných papírů to ovšem nemělo prakticky žádný vliv, naprostou většinu jich totiž drží domácí investoři, kteří se na západní ratingy neohlíží. Čínské ministerstvo financí snížení ratingu odmítlo jako nepodložené, tvrdí, že vláda je schopna provádět reformy a zvýšit poptávku.

Kolem zkrachovalé vagonky Legios krouží podnikatel Strnad. K jejímu získání vede ale dlouhá cesta

25. 05. 2017, 12:05 hod.
Pohledávky za vagonkou Legios, dnes již přejmenovanou na Heavy Machinery Services, skupují podnikatelé Jaroslav Strnad s Alexejem Beljajevem i Pavol Krúpa. Strnad měl přes spřízněnou firmu získat pohledávku po bance VÚB ve výši 245 milionů korun. Insolvenční řízení Legiosu provázejí od začátku problémy, nedávno se po třech letech vše vrátilo na začátek.

Nespokojení zaměstnanci: Pracovních míst je dostatek, ale firmy neumějí nové pracovníky přilákat

25. 05. 2017, 12:05 hod.
Firmy marně shání zaměstnance, úřady v dubnu nabídly rekordní počet volných míst. Řada lidí je přitom v práci nespokojená. Firmy by je mohly získat, kdyby více vyšly vstříc jejich požadavkům.

Kulatý stůl HN: Zbrojovky musí vyvážet, česká armáda je neuživí

25. 05. 2017, 12:05 hod.
Český zbrojní export loni vzrostl o tři miliardy korun. Zatím neauditovaná čísla tuzemských firem uvádí vývoz za 18 až 19 miliard korun. Daří se i státním vojenským podniků, které měly loni dohromady tržby přes čtyři miliardy.

Život po životě Šárky Strachové: Bývalá česká elitní lyžařka se pouští do vlastního byznysu

25. 05. 2017, 12:05 hod.
Bývalá špičková slalomářka Šárka Strachová rozjela nový projekt zaměřený na celostní terapii, centrum VO2 max. Chce v něm zúročit vše, co zažívala jako pacientka. Sportovní kariéru ukončila letos v březnu, a jak říká, po lyžování se jí zatím ani trochu nestýská.

Americký Fed se chce kvůli pomalému růstu ekonomiky zatím zdržet zvyšování úrokových sazeb

24. 05. 2017, 08:05 hod.
Měnový výbor centrální banky USA plánuje zdržet zvyšování úrokových sazeb v případě, že se zpomalení ekonomického růstu ukáže být dlouhodobější. Ačkoliv výbor očekává ekonomický růst, rozhodl se jednat opatrněji. V prvním čtvrtletí růst americké ekonomiky prudce zpomalil, výbor tedy mimo jiné řeší, co zpomalení zapříčinilo.

Chytrá pumpa pro diabetiky nebo inzulínové pero. Majitel Zentivy chce více spolupracovat s Googlem

24. 05. 2017, 07:05 hod.
Francouzská společnost Sanofi pracuje na chytré pumpičce pro cukrovkáře, která by měla nemocným usnadnit život. Zároveň připravuje inzulinové pero propojené s mobilem a aplikací, přes kterou diabetika sleduje jeho lékař. Největší výrobce inzulinových per na světě se musí přizpůsobit novým metodám léčby. Na cukrovku jde až 12 procent celosvětových výdajů do zdravotnictví.

Kellnerově PPF se v Rusku daří. Jedná v Moskvě o koupi komerčního centra Butovo Mall za dvě miliardy

24. 05. 2017, 05:05 hod.
Skupina PPF Petra Kellnera plánuje v Rusku nakupovat další komerční nemovitosti. Podle realitních poradců aktuálně jedná o koupi nákupního centra Butovo Mall na jihu Moskvy. Hodnota nákupního centra se podle odborníků přes reality bude pohybovat okolo pěti miliard rublů, tedy v přepočtu okolo dvou miliard korun. Butovo Mall není jedinou komerční nemovitostí v Rusku, o jejíž koupi aktuálně PPF jedná. V Rusku plánuje také další developerské projekty.

Zelená energie pokrývá 10 procent české spotřeby, loni její podíl klesl kvůli nepříznivému počasí

24. 05. 2017, 04:05 hod.
Obnovitelné zdroje vyrábějí více než desetinu české energetické spotřeby, od loňského roku ale jejich podíl mírně poklesl. Například povětrnostní podmínky negativně ovlivnily odvětví větrné energetiky u nás i v Německu. Na vině je také celková stagnace v odvětví, za poslední dva roky nebyla v ČR postavena ani jedna nová větrná elektrárna.

Dong Energy prodá své ropné a plynárenské aktivity britské skupině INEOS za 1,3 miliardy dolarů

24. 05. 2017, 04:05 hod.
Energetická společnost Dong Energy, která je z 50,1 procenta vlastněna dánskou vládou, prodá své aktivity britské petrochemické skupině INEOS. Dong Energy loni zaznamenala pokles těžby ropy z 115 000 barelů denně na 100 000. INEOS se koupí přidává k firmám, které v posledních měsících koupily významný majetek v Severním moři od zdejších operátorů, jako je Royal Dutch Shell a OMV.

Kola pro africké děti nebo křivá zelenina. V sobotu se v Praze udělí ceny za férové projekty a podnikání

24. 05. 2017, 03:05 hod.
V sobotu 27. května se v Praze slavnostně vyhlásí vítězové Cen SDGs. Jsou to ocenění pro nejlepší společensky prospěšné projekty. Česko je první země na světě, která Ceny SDGs udělí.

Češi prorazili s "přírodním kartáčkem". Úspěšně prodávají větvičky, které se používají k zubní hygieně po staletí

24. 05. 2017, 03:05 hod.
Firma Yoni díky nápadu přenést do Česka a okolí něco, co funguje jinde, a díky šikovnému marketingu zaujala alternativou k tradičnímu zubnímu kartáčku. K čištění chrupu větvičkou salvadory perské není třeba voda ani pasta. Yoni nyní prodává tisíce těchto kartáčků měsíčně.

Luxusní klenotnictví Tiffany vykázalo menší tržby, než se čekalo. Neumí přilákat mladé zákazníky

24. 05. 2017, 03:05 hod.
V prvním čtvrtletí činily tržby klenotnictví Tiffany 899,6 milionu dolarů (21,3 miliardy korun), což je zhruba o 14 milionů dolarů méně, než se očekávalo. Po oznámení výsledků spadly akcie firmy o 5,6 procenta. Tiffany se nedaří oslovit mladé zákazníky, kteří dávají přednost levnějším značkám typu Pandora.

Firma Blackberry žije. Jejímu bezpečnostnímu softwaru investoři věří, cena akcií prudce roste

24. 05. 2017, 03:05 hod.
Akcie společnosti BlackBerry se v Torontu obchodují za nejvyšší ceny za poslední čtyři roky. Od začátku roku si připsaly více než 60 procent. Po propadech prodejů chytrých telefonů se firma zaměřila na bezpečností software například pro firmy či automobily. Mobilní telefony firma vyrábí už jen na základě licencí. Nejnovější model se jmenuje KEYone.

PayPal nově pojistí i digitální zboží a služby. Na českém trhu očekává společnost další růst

24. 05. 2017, 02:05 hod.
PayPal posiluje ochranu českých prodejců. Nově jim pojistí také prodávané služby nebo digitální zboží. PayPal Češi využívají hlavně pro nakupování zboží ze zahraničních e-shopů v Číně nebo USA. Takto službu využívá asi 750 tisíc tuzemských uživatelů internetu. Platební služby americké firmy po celém světě využívá přes 200 milionů lidí.

Český Uber už je v zisku. A společnost doufá, že mu v jeho boji s úředníky pomohou zákazníci

24. 05. 2017, 11:05 hod.
Zatímco v Brně radnice zákaz Uberu prosadila, v Praze se o to magistrát teprve pokouší. Firma chce své uživatele, kteří jsou zároveň voliči, motivovat k tomu, aby na politiky vytvořili tlak. V Praze má Uber desítky tisíc uživatelů.

Zisk Marks & Spencer propadl téměř o dvě třetiny. Klesl prodej oblečení a firma investovala do nových prodejen

24. 05. 2017, 10:05 hod.
V uplynulém finančním roce se propadl zisk britského obchodního řetězce Marks & Spencer téměř o dvě třetiny na 5,4 miliardy korun. Za propadem stojí podle BBC pokles prodeje oblečení a náklady na otevírání nových potravinářských obchodů. České pobočce M&S klesl minulý finanční rok zisk podle jejího vyjádření o více než polovinu na 37 milionů korun.

Důvěra v českou ekonomiku zůstala v květnu vysoká. Lidé chtějí více spořit

24. 05. 2017, 10:05 hod.
Důvěra podnikatelů v českou ekonomiku podle souhrnného indikátoru důvěry meziměsíčně klesla o 0,2 procentního bodu na 94,9. Spotřebitelé mají v plánu více spořit. Meziročně důvěra u podnikatelů i spotřebitelů roste.

Čínský vlastník Volva koupí polovinu malajsijské automobilky Proton. Zájem mělo i PSA či Suzuki

24. 05. 2017, 09:05 hod.
Zhejiang Geely Holding Group, čínská firma vlastnící automobilku Volvo, koupí 49,9 procenta akcií malajsijské automobilky Proton. Geely podepíše smlouvu v červenci. Před více než rokem se Proton dostal do finančních problémů.

Agentura Moody's snížila úvěrové hodnocení Číny na stejnou úroveň, jakou má Česko

24. 05. 2017, 08:05 hod.
Kvůli zpomalení hospodářského růstu a růstu dluhu snížila agentura Moody's úvěrové hodnocení Číny o jeden stupeň. Pravděpodobnost splácení čínských závazků je tak nyní v očích agentury stejná jako například u České republiky nebo Japonska. Loni čínská ekonomika vzrostla o 6,7 procenta a zaznamenala nejpomalejší růst za 26 let. Na letošek předpovídá čínská vláda další zpomalení na 6,5 procenta.

Španělé v Praze rozjedou půjčování elektrických skútrů. Při sdílení využívají navigační systém Galileo

24. 05. 2017, 08:05 hod.
Španělští investoři chtějí v Praze rozšířit svůj motocyklový byznys, který je založen na půjčování elektrických skútrů, jež jdou díky napojení na signály z družic zaparkovat kdekoliv ve městě. Služba G-Motit zatím funguje v Barceloně a v Paříži. Letos se má začít rozšiřovat do dalších evropských měst i do Latinské Ameriky.

Home Credit v prvním čtvrtletí zvýšil zisk na čtyřnásobek. Klientům půjčil 116 miliard korun

24. 05. 2017, 08:05 hod.
Home Credit poskytl v prvních třech měsících roku nové úvěry za 116 miliard korun, dvakrát více než ve stejném období loni. Firmě se daří navyšovat počet prodejních míst, zároveň jí lidé čím dál lépe splácejí. Z celkem 23,5 milionu zákazníků jich má firma tři čtvrtiny v Asii, především v Číně.

Přípravy na revoluci v ochraně dat jsou pozadu. Podle expertů firmy vystraší až první pokuty

24. 05. 2017, 12:05 hod.
Nové evropské nařízení o ochraně osobních údajů bude účinné už za rok. Navzdory hrozbám se zatím české firmy do příprav na novinky nehrnou a zaostávají i za okolními státy. Česko do příštího května nestihne ani upravit svůj zákon o ochraně osobních údajů.

News

24. 05. 2017, 12:05 hod.
Tým Kinstellaru rozšiřuje zkušený advokát Zdeněk Kučera, který působil v Baker & McKenzie. Na Fakultě informačních technologií ČVUT se uskutečnila konference Law Fit s tématem Právo a umělá inteligence. Krajský soud v Praze nařídil fotbalovému klubu FK Mladá Boleslav vrátit bývalému hráči Jiřímu Jeslínkovi půlroční odměnu, včetně úroků z prodlení.

Pověřenci jako podnikatelská příležitost budoucnosti

24. 05. 2017, 12:05 hod.
Nové evropské nařízení o ochraně osobních údajů přineslo jako zcela nový institut v českém právním řádu institut pověřence. Nová pravidla stanoví tři skupiny, pro které vzniká povinnost pověřence jmenovat automaticky. Ostatní mohou dobrovolně. V přijaté verzi nařízení přitom nejsou konkrétní minimální hranice, při jejichž překročení by nastala povinnost pověřence jmenovat.

OPEC a Rusko prodlouží dohodu o omezení těžby. Ceny se kartelu stále zvýšit nepodařilo

24. 05. 2017, 12:05 hod.
Ve Vídni je ve čtvrtek na programu zasedání členských zemí kartelu OPEC. Ropný kartel pravděpodobně přistoupí k prodloužení škrtů v produkci. Cílem je snížit světové zásoby ropy. Vše podstatné už bylo předjednáno, samotné čtvrteční jednání by tak mělo podle delegátů probíhat hladce.

Přísnější normy EU na naftové motory pohánějí český Bosch

24. 05. 2017, 12:05 hod.
Bosch bude v Česku vytvářet další pracovní místa. Zařízení na vstřikování močoviny pomáhá růstu závodu v Českých Budějovicích. Tržby českých závodů koncernu Bosch dosáhly 50,6 miliardy korun.

Spoření na důchod se nevyplácí

24. 05. 2017, 12:05 hod.
Jen tři z osmi penzijních společností v důchodovém připojištění měly loni takové výnosy, že se dostaly nad inflaci. V meziročním srovnání si tyto fondy pohoršily. Kdo chce vyšší výnos, musí změnit fond.

Vitáskovou v čele ERÚ nahradí pětičlenné vedení. Zájem má 23 kandidátů

24. 05. 2017, 12:05 hod.
Alena Vitásková končí v čele nejvlivnějšího energetického úřadu letos v srpnu. Nově bude v čele úřadu pětičlenná rada ERÚ. Nahradit ji chce 23 zájemců, včetně exsenátora Jiřího Bise, bývalého šéfa ERÚ Pavla Brychty nebo šéfa Státní energetické inspekce Pavla Gebauera.

Levnější data, bezplatná televize a hrozba miliardové arbitráže. Poslanci budou hlasovat o telekomunikačním zákoně

24. 05. 2017, 12:05 hod.
Poslanci projednají poslední čtení novely telekomunikačního zákona, která má přinést zlevňování na mobilním trhu. Proti zákonu protestují mobilní operátoři, kterým se nelíbí nové pokuty z obratu. Vláda i spotřebitelské spolky za novelou stojí.

Platba kartou poráží u e-shopů dobírku. Díky větší bezpečnosti i nákupům v zahraničí

24. 05. 2017, 12:05 hod.
Stále více lidí preferuje při nákupu na internetu platbu kartou před tradičně nejpopulárnější dobírkou. Důvodů tohoto trendu je řada, včetně EET. Dobírka ale stále má svůj význam.
nahoru