VENUS reality

Ikona Reality.CZ

vstup do sídla na pěší zóně v Hradci Králové

Jsme realitní kancelář VENUS reality a nabízíme Vám nemovitosti k prodeji a pronájmu v kategoriích byty, domy, rekreační objekty, objekty k podnikání, pozemky a ostatní nemovitosti. Na realitním trhu působíme již od roku 1993. Sídlíme na pěší zóně města Hradec Králové.

Naše služby Vám rádi poskytneme také v Praze.

Pokud si nevyberete z naší nabídky nebo byste rádi prodali či pronajali Vaši nemovitost prostřednictvím naší kanceláře, stačí vyplnit krátký formulář a budeme Vás kontaktovat.


Hledat podle značky      (značka N0xxx)

výběr z celkové nabídky

pronájem
Hradec Králové
Nabízíme pronájem pěkného bytu 2+1 (89 m²) v centru města v ul. Čelakovského - Hradec Králové. ...
8.000 Kč/měsíc/obj.
prodej
Hradec Králové
Nabízíme prodej komerčního objektu s pozemky (1.609 m²) - ulice Bratří Štefanů - Hradec Králové...
11.999.000 Kč
prodej
Chbany
Nabízíme ucelené pozemky o výměře 2.236 m² v obci Vikletice u Chomutova. Obě parcely jsou veden...
188 Kč/m2
pronájem
Hradec Králové
Nabízíme pronájem reprezentativních kancelářských prostor o výměře 121 m² v ulici Kutnohorská -...
1.100 Kč/rok/m2

 


 
ZAJISTÍME VÁM PRODEJ, KOUPI nebo PRONÁJEM NEMOVITOSTI

Byznys zpravodajství ze serveru reality.ihned.cz

Nový investor má od stávajících majitelů textilky Pegas Nonwovens přislíbeno dost akcií na to, aby firmu ovládl

22. 09. 2017, 05:09 hod.
Pokud dodrží slovo všichni akcionáři, kteří slíbili za 1010 korun na akcii prodat svůj podíl, získá skupina R2G v Pegas Nonwovens nadpoloviční podíl. Závazná lhůta pro přijetí nabídky přitom vyprší až v pondělí 25. září. Do té doby mohou s prodejem souhlasit ještě další akcionáři. Ti, kteří na odkup předběžně kývli, ale naopak mohou svoje rozhodnutí změnit.

V Praze otevřela nová špičková farmaceutická laboratoř. ALS ročně otestuje vzorky za půl miliardy

22. 09. 2017, 04:09 hod.
Společnost ALS otevřela v pražské Harfě novou farmaceutickou laboratoř. Ta je množstvím služeb a kapacit jednou z největších komerčních laboratoří ve střední a východní Evropě. Do nové laboratoře investovala společnost přes deset milionů korun.

Němci se nejspíš spojí s Francouzi ve výrobě kolejových vozidel. Dohoda Siemensu s Alstomem má být brzy

22. 09. 2017, 03:09 hod.
Už za pár dní možná firmy Siemens a Alstom stvrdí spolupráci a dokončí svá jednání o sloučení svých železničních aktivit. Německý Siemens by měl do francouzského Alstomu vložit aktiva v hodnotě zhruba sedmi miliard eur. Francie proti záměru nic nemá, pokud to nepovede k propouštění.

Ceny bytů dál výrazně rostou, v paneláku rychleji než v novostavbách. Za čtvrt roku metr čtvereční v Praze podražil o 5 tisíc

22. 09. 2017, 01:09 hod.
Kromě Ústí nad Labem výrazně zdražily byty mezi prvním a druhým čtvrtletím ve všech krajských městech. Cena metru čtverečního bytu v průměru vystoupala na téměř 50 tisíc korun. Více než nové byty v developerských projektech zdražují paneláky a bydlení ve starších cihlových domech.

Uber přišel o licenci v Londýně, služba podle starosty není bezpečná. Zákaz se dotkne 40 tisíc řidičů

22. 09. 2017, 12:09 hod.
Londýn zruší licenci společnosti Uber, skončit by měla na konci září. Firma má 21 dní na to, aby se proti rozhodnutí odvolala. Generální ředitel londýnského Uberu řekl, že se společnost začne okamžitě bránit u soudů. Tamní regulátor i starosta města tvrdí, že služba není dostatečně bezpečná.

PENÍZE podle Leoše Rouska: Hlad investorů po výnosu je příležitost, kterou umí využít Ukrajina nebo Blue Bottle Coffee

22. 09. 2017, 10:09 hod.
Honba investorů za výnosem nahrává Ukrajině, CPI Property Group i valuaci řetězce čtyřiceti kaváren s kávou Blue Bottle Coffee. Energo-Pro možná zaplatí přes 300 milionů eur za bulharskou firmu, které se chce zbavit ČEZ. Liftago přilákalo českého podnikatele Mičku. Jeho fond Incomming Ventures koupil podíl v alternativní taxislužbě.

Softwarová firma Hewlett Packard Enterprise propustí pět tisíc lidí. Společnost sužuje konkurence

22. 09. 2017, 10:09 hod.
Technologická společnost Hewlett Packard Enterprise propustí asi desetinu zaměstnanců, tedy kolem pěti tisíc lidí. S propouštěním americká firma začne ještě letos. Společnost trápí konkurence, letošní úbytek zaměstnanců by tak mohl v dalších letech pokračovat.

Firmou roku na Karlovarsku je výrobce bylinných čajů a sirupů, mezi živnostníky zvítězila producentka kosmetiky z rašeliny

22. 09. 2017, 06:09 hod.
Vítězem soutěže Vodafone Firma roku 2017 Karlovarského kraje je společnost Serafin-byliny, zabývající se výrobou potravinových doplňků z bylin. Titul Česká spořitelna Živnostník roku 2017 Karlovarského kraje získala Ludmila Jílková, kterou živí rašelinové produkty pro lázeňství a wellness. Soutěž vyhlašují Hospodářské noviny.

Na startupovou akci do San Franciska přivezli nejsilnější tým Češi. V Silicon Valley však uspěje jen zlomek

22. 09. 2017, 12:09 hod.
Dvacítka českých start-upů se představila na velké startupové konferenci TechCrunch Disrupt v americkém San Francisku. Češi přivezli největší národní delegaci ze všech zúčastněných. V blízkém startupovém centru Silicon Valley ovšem nakonec uspěje jen zlomek z nich.

Google sází na mobily. Koupil od HTC dva tisíce vývojářů

22. 09. 2017, 12:09 hod.
Přes jednu miliardu amerických dolarů zaplatil technologický gigant Google za divizi tchajwanské firmy HTC. Divize, která zaměstnává dva tisíce lidí, se zabývá vývojem chytrých telefonů, včetně vývoje mobilu značky Pixel, který prodává Google. Cílem transakce je posílit pozici Googlu na světovém trhu s mobilními telefony a dostat vývoj Pixelu pod kontrolu.

Prazdroj povede Jihoafričan Liversage

22. 09. 2017, 12:09 hod.
Plzeňský Prazdroj, největší exportér českého piva, má nového generálního ředitele. Je jím Jihoafričan Grant Liversage. Působil v různých pivovarnických společnostech v Indii, Ghaně, Mosambiku, Hongkongu nebo Zambii.

Yandex slavil své výročí s Putinem

22. 09. 2017, 12:09 hod.
Jeden z prvních ruskojazyčných internetových vyhledávačů nyní sází na neuronové sítě a umělou inteligenci. Firma také experimentuje se samořiditelným automobilem nebo provozuje vlastní taxislužbu. Podařilo se jí ustát pokus o převzetí ze strany byznysmenů spojených s Kremlem, musí ale omezovat kritické zprávy.

Škodovka nestíhá, plánuje přesunout výrobu Superbů do Německa. Odboráři tomu chtějí zabránit

22. 09. 2017, 12:09 hod.
Škoda hledá nové možnosti výroby svých vozů. Dívá se na další závody koncernu. Audi by stálo o elektromobily, ty mají ale připravenou továrnu v Bruselu. Odboráři Škody chtějí vyjednat dvouciferný růst mezd, chtějí více, než dostali kolegové v bratislavském Volkswagenu.

Na Ústecku uspěla květinářka a výrobce robotů

22. 09. 2017, 12:09 hod.
Nejlepším živnostníkem v Ústeckém kraji se stala Hana Komárová, majitelka ústeckého květinářství. Mezi firmami zabodovala společnost Huber DC, která vyrábí robotické stroje především pro automobilový průmysl. Vítězové krajských kol soutěží vyhlašovaných Hospodářskými novinami postupují do celostátního finále, které proběhne v prosinci v Praze.

ČEZ může za Bulharsko dostat víc miliard

22. 09. 2017, 12:09 hod.
Původní nabídky polostátní ČEZ neuspokojily. Ani jedna nepřesáhla 250 milionů eur. Nyní Energo-Pro Jaromíra Tesaře nabízí přes 300 milionů eur. Dalších 50 milionů může ČEZ získat prodejem odstavené elektrárny Varna.

Českých dispečerů si zahraniční aerolinky cení. Řízení leteckého provozu míří k dalšímu dobrému výsledku

22. 09. 2017, 12:09 hod.
Státní podnik Řízení letového provozu míří k dalšímu dobrému výsledku. Během letní sezony zaznamenal rekordní počet přeletů přes český vzdušný prostor, kterých jen v červenci bylo 90 tisíc. Pro podnik je stále zajímavější výcvik pilotů a letušek.

V Česku se staví rekordně sklady

22. 09. 2017, 12:09 hod.
Poptávka po skladech, halách a logistických centrech roste, ukazuje nový Supply Chain Activity Index společnosti JLL. Průmyslové nemovitosti přitahují stále více investorů. Odborníci očekávají, že bude přibývat těch z Asie. Za letošní úspěšnou první polovinou roku stála především silná poptávka ze strany výrobních společností, které zvyšovaly produkci.

Zaspali jsme s elektromobily. Technologickými lídry už nejsme my Němci, ale Američané a může být hůř, naznačuje šéf úspěšné IT firmy

22. 09. 2017, 12:09 hod.
Německé firmy dominují řadě sektorů světové ekonomiky, třeba jako společnost GK Software z Schönecku kousek od českých hranic. Německo je největším vývozcem na světě, má přebytek rozpočtu i nízkou nezaměstnanost. Podle kritiků německé firmy nezachytily velké technologické změny, jejichž symbolem jsou firmy Google nebo Tesla.

Česko je připraveno na chytrá města. Chce to politickou vůli

22. 09. 2017, 12:09 hod.
Firmy mají technologická řešení, jak regulovat dopravu ve městech či snížit znečištění. Lidem je potřeba vysvětlit přínos. Kdy dojde ke skutečné změně, se dá jen těžko odhadnout.

Lufthansa by mohla odkoupit velkou část německé konkurence Air Berlin. Věřitelé s ní vedou exkluzivní rozhovory

21. 09. 2017, 09:09 hod.
Lufthansa podle agentury DPA projevila zájem o Air Berlin. Další část firmy by mohl koupit irský nízkonákladový dopravce EasyJet. Jednání se povedou až do 12. října, rozhodnutí by tedy mělo padnout poté.

Investiční rating od Moody's sníží cenu, za kterou si CPI Property Group půjčuje, věří šéf firmy Němeček

21. 09. 2017, 08:09 hod.
CPI Property Group, ve které vlastní podnikatel Radovan Vítek 90 procent akcií, získala od agentury Moody's investiční rating. Podle generálního ředitele CPI Martina Němečka jde o zlomový okamžik v historii firmy. Skupina plánuje nabídnout velkým zahraničním fondům a bankám dluhopisy v hodnotě až 1,25 miliardy eur.

Ve věku 94 let zemřela nejbohatší žena světa. Dědička společnosti L'Oréal měla majetek za téměř 40 miliard dolarů

21. 09. 2017, 07:09 hod.
Ve Francii zemřela nejbohatší žena světa, dědička kosmetické společnosti L'Oréal Liliane Bettencourtová. Její majetek byl odhadován na 863 miliard korun. Bettencourtová byla v minulosti podezřelá z nelegálního financování prezidentské kampaně Nicolase Sarkozyho.

Kellnerově PPF bance se dařilo. Čistý zisk jí vzrostl o třicet procent na 941 milionů korun

21. 09. 2017, 03:09 hod.
Generální ředitel společnosti PPF banka Petr Jirásko ve čtvrtek uvedl, že bance v letošním prvním pololetí stoupl čistý zisk o téměř 30 %. Růst se podařil především díky čistým úrokovým výnosům. Ty vzrostly o 19 % na 1,1 miliardy korun. Držitelem zhruba 93 % akcií banky je PPF Group N.V., sedm procent drží hlavní město Praha.

Miliardář Jaromír Tesař navýšil nabídku za bulharská aktiva firmy ČEZ. Cena převyšuje původní požadavek polostátního podniku

21. 09. 2017, 02:09 hod.
Původní nabídky okolo 250 milionů eur se firmě ČEZ zdály nízké. Tesař by měl ČEZ nabídnout více než 300 milionů eur. Polostátní společnost vede proti Bulharsku mezinárodní arbitráž kvůli sporům s tamním regulátorem.

Češi se bojí o soukromé údaje, v mobilních platbách zaostávají za evropským průměrem

21. 09. 2017, 01:09 hod.
V České republice používá mobilní platby o deset procent lidí méně, než je průměr Evropy. Jako důvod Češi uvádějí obavy o soukromé údaje a zabezpečení plateb. Digitální platby využívají nejvíce mladí lidé od 10 do 34 let.

Japonci vyměnili šéfa Plzeňského Prazdroje, pivovaru bude šéfovat Jihoafričan Grant Liversage

21. 09. 2017, 12:09 hod.
Jihoafričan Grant Liversage je od čtvrtka generálním ředitelem Plzeňského Prazdroje. Má zkušenosti z pozice výkonného ředitele pivovaru v Ghaně a finančního ředitele pivovaru v Jihoafrické republice. Prazdroj patří japonské pivovarnické firmě Asahi.

V Česku se staví rekordní množství skladů a hal. Důvodem je rostoucí produkce firem, vyšší odbyt e-shopů i zájem z Německa

21. 09. 2017, 12:09 hod.
Poptávka po skladech, halách a logistických centrech roste, ukazuje nový Supply Chain Activity Index společnosti JLL. Průmyslové nemovitosti přitahují stále více investorů. Odborníci očekávají, že bude přibývat těch z Asie. Za letošní úspěšnou první polovinou roku stála především silná poptávka ze strany výrobních společností, které zvyšovaly produkci.

Odboráři Škody Auto chtějí dvouciferný růst mezd jako na Slovensku. Deset procent je málo, to bychom se styděli, říká jejich šéf

21. 09. 2017, 09:09 hod.
Odboráři Škody Auto by rádi zvedli mzdový tarif o více než 10 tisíc. Průměrná hrubá dělnická mzda ve Škodě dosahuje 40 tisíc korun. Odboráři chtějí ideálně předčit růst mezd slovenského Volkswagenu, kde se v červnu konala šestidenní stávka.

Google kupuje za miliardu dolarů tým vyvíjející telefony pro společnost HTC, ta poslední roky čelí prudkému poklesu prodejů

21. 09. 2017, 09:09 hod.
Google za v přepočtu 24 miliard korun koupí tým HTC Corporation pracující na vývoji chytrých telefonů Pixel. Obě firmy jsou dlouhodobými partnery. Prodejnost chytrých telefonů HTC celosvětově klesla za posledních pět let o osm procentních bodů na jedno procento. Podle analytiků je právě tento pád důvodem koupě.

Dr. Max koupil desítky lékáren v Srbsku. Celkem na tamním trhu vlastní stovku provozoven

21. 09. 2017, 07:09 hod.
Česká síť lékáren Dr. Max rozšiřuje počet svých poboček v Srbsku. V následujících třech letech chce být jedním z hlavních hráčů na tamním trhu, kde má nyní stovku lékáren. Síť patří do investiční skupiny Penta.

Živnostníkem roku na Ústecku je majitelka květinářství. Jako umělecká sklářka nenašla práci, a tak začala prodávat kytice

21. 09. 2017, 07:09 hod.
Vítěze regionálního kola soutěže Firma roku a Živnostník roku zná již také Ústecký kraj. Cenu pro nejlepšího živnostníka si odnesla Hana Komárová, která svými květinami zásobuje i ústecký magistrát. Firmou roku se stal výrobce robotů Huber DC, jehož stroje používají i německé automobilky.

Největší světový výrobce lahví Owens-Illinois otevírá na Teplicku modernizovanou sklárnu. Firma vyrábí polovinu českých sklenic

21. 09. 2017, 06:09 hod.
Americký koncern Owens-Illinois investoval 700 milionů korun do modernizace závodu v Dubí na Teplicku. Investice má upevnit vedoucí pozici firmy na tuzemském trhu. Před třemi lety firma uskutečnila podobnou investici ve druhém svém závodě v Novém Sedle na Karlovarsku. Tehdy za modernizaci jedné sklářské vany vydala zhruba 260 milionů korun.

Vstupem technologických firem do bankovnictví jsem posedlý, říká nový šéf Komerční banky. Spoléhá na větší růst úvěrů

21. 09. 2017, 12:09 hod.
Komerční banku řídí po 16 letech znovu český manažer. Jedním z cílů Jana Juchelky je připravit ji na konkurenci technologických firem. Výhled na dividendu za letošní rok zůstává podle Juchelky stejný, jako banka oznámila v pololetí, tedy na úrovni 60 procent zisku.

Digitální továrna promění výrobu více než roboti

21. 09. 2017, 12:09 hod.
Digitální továrna usnadňuje výrobu originálů. Koncerny jako německý Siemens věří v tomto oboru v dlouhodobý růst. Nejvíce zatím využívá digitalizaci automobilový průmysl.

Liftago má nového investora a peníze na rozvoj taxislužeb. Plánuje jít do Plzně, Liberce, Zlína i Budapešti

21. 09. 2017, 12:09 hod.
Česká alternativní taxislužba Liftago získala nové peníze na rozvoj svého byznysu. Do start-upu, který zatím poskytuje služby v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě, investoval několik desítek milionů korun fond Incomming Ventures podnikatele Michala Mičky. Fond, zaměřený na inovativní technologie, ve firmě díky transakci získá podíl 13 procent.

Chceme více podpořit vznik spin-offů, malých podnikatelských projektů je u nás málo, říká předseda Technologické agentury ČR Očko

21. 09. 2017, 12:09 hod.
Předseda Technologické agentury ČR Petr Očko hodlá více podporovat vznik spin-offů, tedy malých podnikatelských projektů, které vzniknou na základě výzkumu. "U nás je spin-offů hrozně málo. Nejsme kultura ochotná riskovat a druhá věc, která se s tím bohužel pojí, je, že neumíme odpouštět neúspěch," říká. Pokles příjmů v evropských fondech po roce 2020 chce nahrazovat mimo jiné pomocí zvýhodněných úvěrů.

Rostoucí protéza nebo varovný proužek. Podívejte se, co vznikne, když se spojí vědci a firmy

21. 09. 2017, 12:09 hod.
Když se spojí firma s dobrým nápadem a vědci s technikou a odborným zázemím, mohou vzniknout projekty, které posunou celé odvětví kupředu. Čtyři nejlepší za loňský rok ve čtvrtek ocení Technologická agentura ČR. Uznání se dostane firmám za chytré prádlo, přesné nástroje, kloubní náhrady či nalepovací proužek, který upozorní na překročení kritického množství slunečního záření.

Z Airbnb mají prospěch obyčejní lidé. Daně by platit měli, regulace ale nepomůže, říkají odborníci

20. 09. 2017, 08:09 hod.
Česká metropole uvažuje o regulaci sdíleného ubytování, tedy například platformy Airbnb. Neuvážená regulace by ale mohla ublížit české ekonomice, protože na sdílené bydlení se nabalují další odvětví hospodářství. Podle ekonomů by se po regulaci Airbnb také mohlo rozšířit nelegální ubytování.

Na Masarykově nádraží bychom mohli začít stavět na konci roku 2019, říká šéf realitní divize Penty Petr Palička

20. 09. 2017, 07:09 hod.
Skupina Penta plánuje v nejbližší době zahájit dva nové projekty. Jeden se bude nacházet na Smíchově, druhý na Žižkově u hlavního nádraží. Největší projekt, který developer chystá u Masarykova nádraží, se začne stavět nejdříve za dva roky. Šéf realitní divize Penty Petr Palička v rozhovoru pro HN popsal developerské ambice investiční skupiny. Ta chce mimo jiné ve spolupráci s pražským dopravním podnikem stavět nad budoucími stanicemi linky metra D.

UniCredit má údajně zájem o spojení s německou Commerzbank. Šlo by o největší mezinárodní fúzi v Evropě

20. 09. 2017, 05:09 hod.
Podle agentury Reuters, která se odvolává na zdroje obeznámené se situací, projevila UniCredit Bank zájem o spojení s německou Commerzbank. Fúze by mohla přijít po dokončení restrukturalizace UniCredit. K informacím agentury se odmítlo vyjádřit německé ministerstvo financí i obě společnosti.

Zrušit hotovost je nebezpečné. Mohlo by stačit snížit její objem, navrhl v debatě Dědek z ČNB

20. 09. 2017, 05:09 hod.
Lidé dnes platebními kartami zaplatí 70 procent všech plateb. Podle průzkumu jsou ale Češi proti zrušení hotovosti. Odborníci varují, že bezhotovstní ekonomika je snem centrálních plánovačů. Umožní jim to sledovat transakce lidí. Střední cestou by prý mohla být ekonomika, kde bude méně hotovosti a bankovky budou mít nižší hodnotu.

Na Česko se valí tanky. Herní společnost Wargaming otevírá v Praze pobočku, hledá testery i vývojáře

20. 09. 2017, 04:09 hod.
Do Prahy míří pobočka běloruské společnosti Wargaming, která stojí za počítačovou hrou World of Tanks. V současné době má česká pobočka kolem padesáti zaměstnanců, v následujících letech by však jejich počet chtěla firma značně navýšit. Pražská pobočka Wargamingu by měla patřit k největším na světě.

Jak se Česko blíží západní Evropě, klesají marže, musíme se přizpůsobit, říká nový ředitel Komerční banky

20. 09. 2017, 04:09 hod.
Třetí největší finanční dům v zemi řídí od srpna poprvé po šestnácti letech Čech. Jan Juchelka přišel do čela KB z pařížské centrály skupiny Société Générale, která v Komerční bance vlastní přes 60 procent akcií. Přestože ČNB v srpnu po deseti letech zahájila zvyšování úrokových sazeb, banky budou muset podle Juchelky dál stavět svůj úspěch spíše na zvyšování prodejů úvěrů a služeb s přidanou hodnotou.

Indičtí a němečtí oceláři se spojují. Thyssenkrupp Steel se stane evropskou dvojku, propustí čtyři tisíce lidí

20. 09. 2017, 04:09 hod.
Indická společnost Tata Steel se spojí s německou firmou ThyssenKrupp. Vznikne tak druhá největší ocelářská společnost na evropském trhu. Nově vzniklá společnost plánuje propustit až čtyři tisíce zaměstnanců.

Alphabet možná koupí HTC, spekulují čínská média. Výrobce smartphonů kvůli tomu pozastavil obchodování s akciemi

20. 09. 2017, 03:09 hod.
Společnost HTC ve středu oznámila, že pozastavuje obchody se svými akciemi. Reaguje tak na spekulace, že ji chce koupit Alphabet, pod nějž patří i Google. Hodnota HTC činí 1,9 miliardy dolarů. HTC v současnosti vyrábí pro Alphabet vlastní chytrý telefon Pixel s operačním systémem Android.

Hospodářský růst eurozóny srovnal krok s USA, tvrdí OECD. Globální ekonomika by měla letos zrychlit růst na 3,5 procenta

20. 09. 2017, 02:09 hod.
Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj uvedla, že ekonomika eurozóny srovnala krok s USA. Hospodářský růst předních světových ekonomik se synchronizuje na úrovni, jaká tu nebyla roky. Globální ekonomika by měla letos zrychlit růst z loňských 3,1 procenta na 3,5 procenta a v příštím roce na 3,7 procenta, což znamená nejlepší výsledek od roku 2011.

Česká IT skupina Solitea pohltila další firmu. Posiluje, aby mohla dokončit vývoj firemního softwaru za půl miliardy

20. 09. 2017, 12:09 hod.
Tuzemská IT skupina Solitea, která vyrábí podnikové a účetní programy, koupila ústeckou firmu CDL System. Cenu žádná ze stran nekomentovala, mohlo jít až o 200 milionů korun. Od svého vzniku v roce 2013 brněnský holding každý rok provádí akvizice. Jen loni koupil dvě společnosti. S pomocí CDL se Solitea bude lépe dostávat k licencovaným produktům Microsoftu. Posílí ale také o vývojáře, kteří jí pomohou dokončit nový podnikový software za půl miliardy korun.

Amazon chystá brýle, které umožní povolat virtuální asistentku a obejdou se přitom bez sluchátek

20. 09. 2017, 12:09 hod.
Internetový prodejce Amazon chystá chytré brýle s virtuální asistentkou. Brýle budou bezdrátově spojené s chytrým telefonem. Uživateli přenáší vibrace zvuku, takže nepotřebuje sluchátko. Kromě chytrých brýlí chce Amazon rozšířit systém inteligentní domácnosti SmartHome o kamerový systém napojený na internet.

Majetkový úřad uspěl ve sporu s firmou podnikatele Fischera. Ve sporu šlo o 2,45 miliardy korun za letadla

20. 09. 2017, 12:09 hod.
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových uspěl v soudním sporu s německou společností Aircraftleasing Meier und Fischer. Ve firmě má většinový podíl podnikatel Václav Fischer. Ve sporu šlo zhruba o 2,45 miliardy korun, které firma požadovala za dvě dopravní letadla Boeing 737 zadržená před 11 lety při konkurzu na Fischerův majetek.

Centrální banka USA utahuje otěže, začne se zbavovat dluhopisů z krize a sazby by měla zvýšit do konce roku

20. 09. 2017, 11:09 hod.
FED ponechal klíčovou úrokovou sazbu beze změny, zároveň však naznačil ještě jedno zvýšení v tomto roce. V příštím roce by se měla sazba podle predikce zvýšit celkem třikrát. Záležet to však bude hodně na vývoji inflace v USA. Měnový výbor americké centrální banky také potvrdil, že od října začne omezovat nákupy vládních dluhopisů a hypotéčních cenných papírů.

Lidl zpřístupnil svůj e-shop všem. Zboží se na internetu objeví o týden dříve než v kamenných prodejnách

20. 09. 2017, 11:09 hod.
Obchodní řetězec zpočátku nabízel testovací provoz e-shopu jen svým zaměstnancům, nyní už je ale dostupný všem. Po internetu prodává například oblečení nebo elektroniku. Slibuje doručení do tří dnů a možnost vrácení zboží do 90 dnů.

Zahraniční dluh Česka vzrostl na 4,481 bilionu korun, zvýšilo se hlavně zadlužení vládního sektoru

20. 09. 2017, 10:09 hod.
O 47,4 miliardy korun se zvýšil zahraniční dluh Česka a dosáhl na částku 4,481 bilionu. Dluh byl meziročně vyšší o 1,161 bilionu korun. Ve struktuře zahraničního dluhu podle jednotlivých sektorů se zvýšilo především zadlužení vládního sektoru, a to v důsledku růstu držby vládních korunových dluhopisů nerezidenty.

Obchody Datart v Česku loni zvýšily obrat na 5,8 miliardy, firma plánuje expanzi a modernizaci prodejen

20. 09. 2017, 10:09 hod.
Za loňský rok zvýšily české obchody s elektronikou Datart obrat o pět procent na 5,8 miliardy korun. Provozní zisk se mírně snížil na 43 milionů korun. Datart plánuje spojení se skupinou HP Tronic, která provozuje síť prodejen Euronics a e-shopy Kasa.cz a slovenský Hej.sk.

Osm rad Čechů ze Silicon Valley. Uspět v centru start-upů vyžaduje trpělivost a pokoru, vzkazují firmám

20. 09. 2017, 07:09 hod.
Úspěšné české start-upy ze Silicon Valley se se svými kolegy, kteří přijeli do San Franciska, podělily o rady, jak ve světovém centru začínajících i zavedených firem uspět. Důležitá je podle nich trpělivost a schopnost přizpůsobit se zdejším zvyklostem. Kvalita života v USA je podle místních českých startupistů oproti Česku nižší, vyvažují to ale byznysové příležitosti, které práce v Silicon Valley přináší.

Živnostníkem roku Liberecka je sklář, který vytváří originály v roubence. Firma roku šije pro horolezce i záchranáře

20. 09. 2017, 07:09 hod.
Liberecko zná výherce třetího regionálního kola soutěže Firma roku a Živnostník roku. Titul nejlepšího živnostníka si odnesl Jiří Pačinek, za jehož kousky vytaženými z pece jezdí umělci do jeho roubenky. Firmou roku se stala textilka Singing Rock, jež vyrábí potřeby pro lidi pohybující se ve výškách a vyváží je do desítek zemí světa.

Zpřísnění hypoték Českou národní bankou se začalo projevovat. Zájem Čechů polevil, i když průměrná úroková sazba klesla

20. 09. 2017, 12:09 hod.
Úvěry na bydlení si během letošních prázdninových měsíců vzalo méně lidí než před rokem. Na zájmu Čechů o hypotéky se podepsalo zpřísnění podmínek jejich získávání. Potvrzují to data Fincentrum Hypoindexu, který zahrnuje nově poskytnuté hypotéky většiny bank.

Tuzemák obsahuje rakovinotvornou látku, odborníci řeší, jak moc je nebezpečná. V případě zákazu by chtělo Česko u EU výjimku

20. 09. 2017, 12:09 hod.
Evropský úřad pro bezpečnost potravin vypracoval studii, která by mohla ovlivnit složení tuzemáku. Rumové aroma, které se přidává do tuzemáku, způsobuje podle analýzy rakovinu. Pokud by Brusel chtěl ingredienci zakázat, Česko hodlá podle ministra zemědělství Mariana Jurečky požádat o výjimku.

Akciové trhy lámou rekordy. Další růst může ohrozit konflikt se Severní Koreou nebo chování centrálních bank

20. 09. 2017, 12:09 hod.
Světová ekonomika šlape, firmy slušně vydělávají a je to vidět i na burzách. Investoři do akcií letos mohou být spokojeni. Index MSCI All Country World posílil od začátku roku zhruba o 15 procent a je na svých historických maximech. Poprvé na 2500 body je americký index S&P 500. Rizikem pro další vývoj může být zhoršení geopolitické situace zejména v souvislosti se Severní Koreou.

Penta začne stavět na Žižkově a Smíchově. Projekt podle Zahy Hadid ještě dva roky počká

20. 09. 2017, 12:09 hod.
Skupina Penta plánuje ještě letos odstartovat výstavbu na náměstí Winstona Churchilla nedaleko pražského hlavního nádraží. Do jedné z budov se plánuje stěhovat poradenská společnost Deloitte. Největší projekt skupiny Penta u Masarykova nádraží zatím čeká na archeology a potřebná povolení. Stavět se začne nejdříve v druhé polovině roku 2019. Skupina Penta se chystá jednat o koupi pozemků u pražské magistrály od firmy ČSAD.

Kamenné prodejny v USA bojují o přežití, drtí je on-line konkurence. Došlo i na hračkářství Toys "R" Us

20. 09. 2017, 12:09 hod.
Největší americký hračkářský řetězec Toys "R" Us musel vyhlásit ochranu před věřiteli. Není v tom mezi maloobchodníky v USA sám. V první polovině tohoto roku hledalo ochranu před bankrotem více než 20 z nich. Menším kamenným prodejnám konkurují jak větší řetězce, tak především on-line prodejci v čele s Amazonem.

Streamovací společnost Roku jde na burzu, nabídne až 18 milionů akcií. Těží z obliby internetových televizí

20. 09. 2017, 12:09 hod.
Streamovací společnost Roku vstupuje na burzu. Velký zájem akcionářů žene cenu výrazně nahoru. Celkově by mohla společnost na burze získat čtvrt miliardy dolarů. V prodeji streamovacích zařízení na americkém trhu poráží technologické giganty jako Amazon, Google i Apple.

News

20. 09. 2017, 12:09 hod.
Španělská šperkařská značka Tous v září a říjnu otevírá pět prodejen. Zvýšení cen stavebních materiálů očekává ještě v letošním roce 71 procent ředitelů stavebních společností. Ředitelkou Státního fondu rozvoje bydlení byla jmenována Eva Helclová.

Na trh s nájemním bydlením v Praze vstoupil nový hráč. Firma Zeitgeist chce do roku 2020 mít až 500 bytů

20. 09. 2017, 12:09 hod.
Společnost Zeitgeist Asset Management je novým hráčem na poli nájemního bydlení v Praze. Tato německými manažery ovládaná česká firma má v plánu do roku 2020 své portfolio nájemních bytů rozšířit na 500. Zeitgeist nedávno koupil soubor dvou historických domů v ulici Karolíny Světlé v Praze hned vedle románské rotundy.

V 90. letech měl pomoct získat zahraniční kapitál, který chyběl. Od té doby CzechInvest přilákal investice za bilion korun

20. 09. 2017, 12:09 hod.
CzechInvest od roku 1993 přilákal zahraniční investice téměř za jeden bilion korun. Největším investorem je v Česku Německo, třetina všech investic mířila do automobilového průmyslu. Rychle roste podíl čínských investic, stále však dosahují necelých šesti miliard korun.

Skanska Property staví kanceláře na místě Pragovky

20. 09. 2017, 12:09 hod.
Skanska Property začíná stavět v pořadí druhou kancelářskou budovu v Praze-Karlíně. Praga Studios vzniká na místě bývalých opraven Pragovka v Pernerově ulici. Investor vyčíslil náklady na stavbu na 27 milionů eur (700 milionů korun).

Český trh s nemovitostmi je pro investory příliš drahý. Lepší návratnost financí tak začali hledat u sousedů

20. 09. 2017, 12:09 hod.
ČS nemovitostní fond - nejstarší a největší podílový realitní fond na českém trhu - v posledních měsících nakupuje v sousedních zemích. Důvodem je to, že nemovitosti tam jsou levnější a je tam i větší výběr. Podobnou strategii volí i další investoři do realit, jejichž zástupci minulý týden debatovali v Praze na mezinárodní konferenci CEDEM.

Ukrajina poprvé od anexe Krymu úspěšně vydala eurobondy, investoři věří v růst její ekonomiky

20. 09. 2017, 12:09 hod.
Kyjev prodal eurobondy za tři miliardy dolarů, část ze získaných prostředků použil na splacení předchozích dluhů. Investoři v době nízkých výnosů hledají výdělečnější, byť riskantnější dluhopisy. Během léta cenné papíry úspěšně vydal i například Irák nebo Tádžikistán. Ukrajinská ekonomika začala růst, je to vidět i na nárůstu českého exportu do země.

Ryanair musí rušit lety kvůli nedostatku pilotů

20. 09. 2017, 12:09 hod.
Ryanair kvůli nedostatku pilotů musí zrušit 40 až 50 letů denně, a to až do konce října. Dotkne se to také některých spojů v České republice. Firma odhaduje, že na kompenzacích vyplatí 18 milionů eur, tedy v přepočtu přes půl miliardy korun.

Exministr Kuba investoval do baterií pro solární elektrárny. Hlavním partnerem mu bude polostátní ČEZ Esco

20. 09. 2017, 12:09 hod.
Nový český bateriový systém má být podle Martina Kuby i vývojářů unikátní oproti konkurenci. Jediným prodejcem v Česku a na Slovensku bude ČEZ Esco. Ten nyní prodává německé řešení Sonnenbatterie, ve kterém vlastní podíl. Český systém má být o několik desítek tisíc korun levnější.

O akcie čínské dodávkové firmy Best, kterou Alibaba nasazuje v boji s Amazonem, není v Americe zájem. Firma mění hodnotu emise

19. 09. 2017, 07:09 hod.
Čínská logistická společnost Best Inc. výrazně snížila očekávanou cenu svých akcií před vstupem na newyorskou burzu. Společnost spoluvlastněná internetovým gigantem Alibabou se kvůli slabému zájmu investorů rozhodla, že vydá 45 milionů amerických depozitních certifikátů (ADS) v celkové hodně téměř půl miliardy dolarů. Původně společnost chtěla emisí získat téměř miliardu dolarů.

EPH Daniela Křetínského koupí německou černouhelnou elektrárnu Mehrum. Obchod musí schválit tamní antimonopolní úřad

19. 09. 2017, 04:09 hod.
Energetický a průmyslový holding (EPH) Daniela Křetínského koupí od společností Enercity a BS Energy firmu Kraftwerk Mehrum a s ní její černouhelnou elektrárnu Mehrum. Transakce podléhá schválení německého antimonopolního úřadu, dokončena má být během října. Křetínský zatím cenu nespecifikoval.

České automobilky letos vyrobily 940 tisíc osobních aut, o 5,7 procenta více než loni. Méně vozů vyprodukovala jen kolínská TPCA

19. 09. 2017, 03:09 hod.
Výroba osobních aut v Česku za osm měsíců letošního roku vzrostla meziročně o 5,7 procenta na 940 536 vozů. Zvýšení počtu vyrobených vozů zaznamenala například Škoda, Hyundai nebo Tatra. Naopak s poklesem se musela vyrovnat kolínská TPCA. Produkce se zvýšila po skončení celozávodních dovolených. Nahrává jí i dobrá ekonomická situace.

Do Prahy přichází čínský start-up na sdílení kol ofo. Začneme se 300 koly, která se sama zamknou, říká muž, který firmu přivedl

19. 09. 2017, 02:09 hod.
Společnost ofo vybrala od investorů letos v létě 700 milionů dolarů. V Praze jí s rozjezdem pomáhá podnikatel Jakub Ditrich. Žlutá kola ofo se sama zamknou, obsahují nejen GPS, ale i připojení k internetu.

Norský ropný fond dosáhl poprvé v historii hodnoty jednoho bilionu dolarů. Pomohl růst akciových trhů

19. 09. 2017, 12:09 hod.
Hodnota norského ropného fondu poprvé v historii dosáhla hodnoty jednoho bilionu dolarů. Růstu napomohl mimo jiné růst světových akciových trhů. Fond investuje v zahraničí do akcií, firemních i státních dluhopisů a do nemovitostí.

Češi bývali i premianty Evropy. Podívejte se do dob, kdy se ekonomicky vyrovnali Norům, Rakušanům a válcovali Finy

19. 09. 2017, 11:09 hod.
Před 80 lety zemřel první československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk, zanechal za sebou silnou zemi. Ekonomika první republiky strčila do kapsy Finy, Italy i Iry. A dobře vycházela i ze srovnání s Nory nebo Rakušany. Nástup komunistů ale znamenal strmý pád. Česko se dodnes nedokázalo vrátit na pozice, kde bylo za Masaryka.

Ryanair zveřejnil seznam zrušených spojů, je jich až 50 denně. Jsou na něm i spoje mezi Prahou a Londýnem

19. 09. 2017, 09:09 hod.
Letecká společnost Ryanair v příštích týdnech zruší až 50 letů denně. Změny postihnou kolem 400 tisíc pasažérů. Aerolinky zveřejnily úplný seznam stornovaných letů, jsou mezi nimi i spoje s Prahou. Většina cestujících, kterých se změny dotýkají, bude přesunuta na alternativní spoj ve stejný den.

České start-upy se vydaly do San Franciska. Předvedou elektrický skateboard nebo rychlou výměnu baterií do elektromobilů

19. 09. 2017, 08:09 hod.
Dvacítka českých start-upů se sjela do kalifornského San Franciska na globální startupovou konferenci TechCrunch Disrupt. Své výrobky či služby tu představí firma na výměnu baterií do elektromobilů Battswap, čistička vody pro domácnosti AquaQube nebo výrobce elektrických skateboardů XTND. Cílem mladých technologických firem z Česka je v USA oslovit investory nebo obchodní partnery.

Daňoví úředníci neustáli tlak politiků, když začali plošně prověřovat korunové dluhopisy, říká bývalá Babišova náměstkyně Hornochová

19. 09. 2017, 12:09 hod.
Finanční správa rozjela kontroly korunových dluhopisů. V 25 případech už dokonce podala trestní oznámení. Přitom ještě před půl rokem tvrdila, že plošné kontroly nebudou. Tento obrat je špatně, finanční správa neumí čelit politickému tlaku, říká v rozhovoru pro HN Simona Hornochová, ještě před dvěma lety náměstkyně ministra financí zodpovědná za daně.

Vítek je jedním z nejúspěšnějších českých byznysmenů. Teď si jde pro miliardy do Londýna

19. 09. 2017, 12:09 hod.
Realitní společnost CPI Property Group Radovana Vítka získala od agentury Moody's investiční rating, Baa3. Známka je první ze čtyř na stupnici pro nejspolehlivější dlužníky. Příští týden nabídne CPI na evropských finančních trzích první dluhopisy za 500 milionů eur.

Sdílená ekonomika láká velký byznys. Přední čínský start-up v Praze nabídne stovky kol, Škoda chystá carsharing

19. 09. 2017, 12:09 hod.
Sdílená ekonomika nabírá v Česku na síle. V Praze začne v nejbližších dnech fungovat jeden z nejambicióznějších světových start-upů. Je to čínská společnost ofo, která se věnuje sdílení kol. Hodně je slyšet také o carsharingu čili sdílení aut. Podle informací HN do něj vstoupila i Škoda Auto.

Design je záležitostí emocí. Investici do užitého umění tak může zhodnotit především příběh jednotlivých předmětů

19. 09. 2017, 12:09 hod.
Designové předměty, jako nábytek či bytové doplňky, jsou dlouhodobou investicí, která může přinést zajímavé zhodnocení. Hliníkový obklad z linky A pražského metra se loni vydražil za 42 tisíc korun a křeslo známé z videoklipu Madonny za více než 72 milionů. Investici do designu sběratelé zakládají spíš na pocitech. Pro firmy je design velkou konkurenční výhodou.

Movití Češi se chtějí obklopovat pěknými předměty

19. 09. 2017, 12:09 hod.
Investoři se stále častěji chtějí obklopovat pěknými a kvalitními uměleckými předměty. Podle Bořivoje Líbala z PwC Češi začínají investovat do mladších a neznámých autorů. Trendem v alternativních investicích je i koupě destilátů či historických automobilů.

Tesco je z nejhoršího venku, v Česku zůstane. Zmenší prodejny a pokusí se vyhnout výkyvům cen potravin, třeba másla

19. 09. 2017, 12:09 hod.
Po třech letech ve ztrátě Tesco loni v Česku vydělalo a v zisku by mělo skončit i letos. Podle ředitele pro střední Evropu Matta Simistra ale řetězec přesto čekají velké změny. Firma v regionu sjednocuje řadu aktivit pro jednotlivé trhy. Zároveň Tesco zřejmě po letech v Česku otevře i některé nové prodejny.

Kalendář

19. 09. 2017, 12:09 hod.
Americká centrální banka by mohla ve středu rozhodnout o zahájení snižování bilanční sumy, která je nyní na historickém maximu. Kanadská centrální banka zveřejní údaje o srpnové inflaci. Očekává se zrychlení z 1,2 na 1,5 procenta. V neděli se v Německu odehrají řádné parlamentní volby. Post kancléřky by měla podle průzkumů obhájit Angela Merkelová, která by tak v úřadu stanula už počtvrté v řadě.

Výrobek se investorovi musí líbit. Jistotou je vsadit na známe designéry a limitované edice, říká ředitelka Designbloku

19. 09. 2017, 12:09 hod.
Jistotou při nákupu designu je známý autor a limitovaná edice, říká ředitelka Designbloku Jana Zielinski. Podle ní se vyplatí nakoupit českou průmyslovou výrobu, například nábytek z doby první republiky. Investice do designového výrobku, jako jsou bytové doplňky či osvětlení, se může vrátit po několika letech.

Čínské automobilky zvedly kvalitu vozů a po desetileté odmlce zahajují exportní ofenzivu na západní trhy

19. 09. 2017, 12:09 hod.
Čínské automobilky se pokusily prorazit na západní trhy už před 10 lety. Jejich pokus tehdy ztroskotal. Auta "Made in China" tehdy neobstála v bezpečnostních a emisních testech. Číňané za pomoci západních expertů výrazně zlepšili kvalitu a zahajují další "útok". Příkladem je nová značka Wey.

Firma, za kterou se přimlouval Hrad, přišla o miliardovou zakázku v Kyrgyzstánu

19. 09. 2017, 12:09 hod.
Společnost Liglass Trading CZ přišla o možnost investovat dvanáct miliard do vodních elektráren v Kyrgyzstánu. Smlouvu se společností vypoví tamní vláda, protože Liglass nezaplatil 37 milionů dolarů, jak slíbil. Čeští ministři doufají, že případ neohrozí podnikání dalších tuzemských firem ve Střední Asii.

Hodnota akcií společnosti Equifax spadla o třetinu kvůli skandálu s krádeží osobních údajů téměř poloviny Američanů. Na firmu se hrnou žaloby

18. 09. 2017, 05:09 hod.
Hackeři získali při útoku na americkou společnost Equifax osobní údaje o 143 milionech uživatelích v USA. Odcizeny byly adresy, čísla řidičských průkazů i čísla účtů. Akcie společnosti klesly o více než třetinu.

V Praze otvírá největší bezobalový obchod v Česku. Nabídne i čerstvé potraviny a drogerii

18. 09. 2017, 04:09 hod.
Iniciativa Bezobalu rozjela v Praze už druhý obchod, ve kterém si lidé mohou nakoupit zboží do vlastních obalů. Jde o největší prodejnu svého druhu v Česku a její sortiment zahrnuje i stáčenou drogerii či ovoce a zeleninu. V nové pobočce vznikne také školicí centrum pro zájemce, kteří by chtěli provozovat podobné podnikání.

Google nabízí konkurenčním srovnávačům cen účast v aukcích, reaguje tak na udělení rekordní pokuty od Evropské komise

18. 09. 2017, 03:09 hod.
Google chce konkurenčním srovnávačům cen umožnit ucházet se o jakoukoli pozici v jeho sekci produktové reklamy. Společnost tak reaguje na rekordní pokutu, kterou dostal od Evropské komise za zneužití svého monopolního postavení. Evropská komise návrh pravděpodobně nepřijme, protože klíčové požadavky neřeší, naznačují zdroje agentury Reuters.

Oživení italské ekonomiky nabývá na síle. Růst překoná hranici jednoho procenta, očekávají analytici, bojí se ale výsledku voleb

18. 09. 2017, 02:09 hod.
Italská ekonomika v posledních měsících nabírá dech. Sdružení zaměstnavatelů Confindustria očekává, že letos hospodářství v Itálii meziročně vzroste o 1,5 procenta. Nadějné oživení může narušit politická nestabilita.

Vítkova CPI Property Group přerostla tuzemský trh a jde si pro peníze do Londýna a dalších západoevropských měst

18. 09. 2017, 01:09 hod.
Vítkova CPI Property Group chce nabídnout zahraničním investorům až 1,25 miliardy eur v dluhopisech. Nejdřív chce prodat 500 milionů eur v těchto cenných papírech se splatností pět až sedm let. Kupon těchto obligací bude stanoven během nabídky vybraným investorům 27. září v Londýně. Realitní skupina kvůli dluhopisovým plánům získala jako jedna z mála soukromých firem českého původu investiční hodnocení úvěrové spolehlivosti. Je to Baa3 rating od agentury Moody's.

Roste počet Čechů, kteří se chtějí připojit k žalobě kvůli Dieselgate. Zájem o odškodné má už téměř 1000 lidí

18. 09. 2017, 12:09 hod.
K žalobě na automobilky Volkswagen a Škodu Auto se chce připojit téměř 1000 Čechů. Žadatele o odškodnění sdružuje společnost Safe Diesel. Automobilky stále popírají, že by motoristům v souvislosti s pořízením vozů s motorem schopným obcházet emisní měření vznikla škoda.

Zájemci nabízí za bulharská aktiva ČEZ 120 až 250 milionů eur, píší místní média

18. 09. 2017, 11:09 hod.
Společnost ČEZ údajně obdržela pět nabídek na svá bulharská aktiva. Mělo by se jednat o částky mezi 120 až 250 miliony eur. Informace jsou prozatím neoficiální, místní média citují nejmenovaného představitele energetického podniku. ČEZ působí na na bulharském trhu od roku 2004, avšak dlouhodobě má problémy s místními úřady.

Inflace v eurozóně v srpnu zrychlila na 1,5 procenta. Pomohly jí náklady na pohonné hmoty nebo ubytování

18. 09. 2017, 11:09 hod.
Roční míra inflace v eurozóně v srpnu zrychlila na 1,5 procenta. Nejnižší roční míru inflace zaznamenalo Irsko (0,4 procenta), nejvyšší Lotyšsko (3,2 procenta). V České republice činila 2,4 procenta. Výsledky v pondělí zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat.

Průmysl v srpnu zrychlil růst na 1,4 procenta. V zemědělství rostly ceny dvouciferným tempem

18. 09. 2017, 10:09 hod.
V srpnu došlo u průmyslových cen ke zrychlení meziročního růstu na 1,4 procenta z červencových 1,1 procenta. V porovnání s loňským srpnem se zvýšily i ceny ve stavebnictví a službách. Výrazně opět zdražili zemědělci. Vývozní ceny se meziměsíčně snížily o 0,8 procenta a dovozní o 1,1 procenta.

Při hledání práce jsou exekuce větší překážkou než záznam v rejstříku, říká šéfka Rubikon Centra

18. 09. 2017, 12:09 hod.
Rubikon Centrum pomáhá lidem s trestní minulostí najít práci a neziskovka je i sama zaměstnává. V sociální firmě, kterou založili, učí lidi pracovním a sociálním návykům. Vyplácejí jim například mzdu každý týden. Klient organizace Václav v současné době bojuje nejvíc s dluhy.

Bakala Foundation podpoří 16 studentů

18. 09. 2017, 12:09 hod.
Nadace Bakala Foundation udělila stipendia nadaným českým studentům, kteří se hlásí na prestižní univerzity v zahraničí. Odborná hodnoticí komise nakonec rozhodla, že z 206 uchazečů udělí stipendium 16 studentům. V komisi zasedli: Michaela Bakala, Kristýna Borsodi, Pepper de Callier (předseda), Irma Comstocková, Lukáš Čermák, Cyril Höschl, Michal Pěchouček, Jonathan Stein, Vanda Thorne, Aleš Weiser a Michael Žantovský.

Narozeniny

18. 09. 2017, 12:09 hod.

Říkejte "ne" a nevyhoříte

18. 09. 2017, 12:09 hod.
Stav vyhoření je lehce identifikovatelný - člověk ztrácí energii a nezajímá se o okolní dění. Manažeři by měli být schopní identifikovat změny chování a varovné signály u svých podřízených. Naším cílem je nabídnout zaměstnanci bezpečné prostředí, kde může otevřeně o svých problémech mluvit a začít pracovat na řešení.
nahoru