VENUS reality

Ikona Reality.CZ

vstup do sídla na pěší zóně v Hradci Králové

Jsme realitní kancelář VENUS reality a nabízíme Vám nemovitosti k prodeji a pronájmu v kategoriích byty, domy, rekreační objekty, objekty k podnikání, pozemky a ostatní nemovitosti. Na realitním trhu působíme již od roku 1993. Sídlíme na pěší zóně města Hradec Králové.

Naše služby Vám rádi poskytneme také v Praze.

Pokud si nevyberete z naší nabídky nebo byste rádi prodali či pronajali Vaši nemovitost prostřednictvím naší kanceláře, stačí vyplnit krátký formulář a budeme Vás kontaktovat.


Hledat podle značky      (značka N0xxx)

výběr z celkové nabídky

pronájem
Hradec Králové
Nabízíme pronájem rekonstruovaného bytu 1+1 (30 m²) - ul. Štefánikova - Hradec Králové v části ...
-
prodej
Hradec Králové
Nabízíme prodej komerčního objektu s pozemky (1.609 m²) - ulice Bratří Štefanů - Hradec Králové...
11.999.000 Kč
prodej
Chbany
Nabízíme ucelené pozemky o výměře 2.236 m² v obci Vikletice u Chomutova. Obě parcely jsou veden...
188 Kč/m2
prodej
Hradec Králové
Nabízíme prodej bytu 1+1 (38 m², zasklená lodžie) - ulice Smetanovo nábřeží v širším centru - H...
1.599.000 Kč

 


 
ZAJISTÍME VÁM PRODEJ, KOUPI nebo PRONÁJEM NEMOVITOSTI

Byznys zpravodajství ze serveru reality.ihned.cz

Emigranti se vracejí

25. 07. 2017, 12:07 hod.

Pět kroků k franšízovému podnikání

25. 07. 2017, 12:07 hod.
Jaroslav Tamchyna z Českého institutu pro franchising poskytuje návod, jak začít s franšízingem. Mějte podporu své rodiny, odhadněte vývoj oboru, v němž daný koncept podniká, radí Tamchyna. Expert také popisuje, jak a za co franšízanti franšízorům platí.

Franšíza vyjde až na miliony. Nabízí slušný a "jistý" výnos

25. 07. 2017, 12:07 hod.
Přibývá franšízových konceptů i těch, kteří chtějí jako franšízanti podnikat. Na obor se začíná nahlížet jako na standardní investici. Počet firem, které svou expanzi staví na modelu franšíz, se v Česku už blíží číslu 300.

O zisku rozhodují i takové věci jako výluka na tramvajové zastávce

25. 07. 2017, 12:07 hod.
Podnikatelka Ivana Malivojevič provozuje sedm pražských restaurací McDonald's. Dříve bankéřka se franšízantkou tohoto fastfoodového řetězce stala téměř před 20 lety. Provoz poboček McDonald's je podle franšízantky Malivojevič zpravidla ziskový. Záleží ale na spoustě faktorů.

Více selfies prodá více make-upu, chválí si L'Oréal

25. 07. 2017, 12:07 hod.
Kosmetická skupina L'Oréal podle loňských finančních výsledků utržila prodejem zboží na internetu 1,7 miliardy eur (44,2 miliardy korun), o třetinu více než předloni. Firmě se na síti daří prodávat více kosmetických přípravků i díky trendu focení selfie snímků či jejím aktivitám na sociálních sítích. L'Oreál se také pouští do vytváření vlastních digitálních technologií, jako je aplikace pro zkoušení make-upu nebo chytrý hřeben, který analyzuje kvalitu vlasů.

Letišti Praha prudce přibývá dálkových letů do Číny

25. 07. 2017, 12:07 hod.
Za prvních šest měsíců se počet odbavených cestujících na pražském Letišti Václava Havla zvýšil o více než milion. Letiště odbavilo téměř 6,8 milionu lidí, celkově to letos může být až 15 milionů. Nejvíce cestujících stále připadá na Evropu, skokanem je linka do Moskvy.

Přehřátá ekonomika začíná pálit

25. 07. 2017, 12:07 hod.
České ekonomice se daří natolik, že už se zjevně nachází nad svým potenciálem. Každá mince má ale dvě strany, a tak stále více pociťujeme, že hospodářský růst s sebou nese i rizika.

Pražská burza letos roste o 15 procent. Vzhůru ji ženou Fortuna, CME a Unipetrol

25. 07. 2017, 12:07 hod.
Se započtením dividend již letos posílil index pražské burzy PX o patnáct procent. Nejvíce se dosud dařilo akciím Fortuny, Unipetrolu a CME. V červených číslech jsou naopak zatím cenné papíry polostátní společnosti ČEZ.

Manažer Liglassu je roky spojkou v Kyrgyzstánu. Lobbuje za české firmy

25. 07. 2017, 12:07 hod.
Důležitou postavou v Liglass Trading CZ, který v Kyrgyzstánu vyhrál tendr za 11,5 miliardy korun, je manažer projektu Jiří Vojtěchovský. Jak zjistily HN, Vojtěchovský pracuje v Kyrgyzstánu už roky jako důležitá spojka pro české společnosti. České firmy Liglass Trading CZ, o níž panují pochybnosti, se včera osobně zastal kyrgyzský prezident Almazbek Atambajev.

Česko je oplodňovací velmoc. Reprodukčních center je mnohem víc, než by mělo

25. 07. 2017, 12:07 hod.
Česko je oplodňovací velmoc a v tomto směru i dál roste. Za umělým oplodněním sem přijíždí stále více žen z celého světa, třeba až z USA či Austrálie. Nyní se čeká, jak obor asistované reprodukce ovlivní největší investor Andrej Babiš, bude-li po volbách vládnout.

Alphabetu se stále daří navyšovat tržby. Zisk skupiny však srazila rekordní pokuta od EU

24. 07. 2017, 10:07 hod.
Čistý zisk mateřské společnosti Googlu negativně zasáhla vysoká pokuta od Evropské komise za poškozování konkurentů a spotřebitelů. Výnosy firmy však opět meziročně vzrostly, a to o 21 procent na 26 miliard dolarů. Google čelí vyšetřování ze strany Evropské komise i kvůli operačnímu systému Android a zobrazování kontextové reklamy svých konkurentů.

Strnad získal od vlády miliardovou zakázku. Za dřívější obchody přitom zamíří k soudu armádní špičky

24. 07. 2017, 08:07 hod.
Nejvlivnější český zbrojař Jaroslav Strnad získal jednu z největších zakázek, které schválila dosluhující Sobotkova vláda. Strnadova společnost Tatra bude mít zhruba polovinu z 9,5 miliardy korun, které dá česká armáda na nákup nové techniky. Za dřívější obchody s českým zbrojařem přitom zamíří k soudu armádní špičky

Hasbro zvýšilo tržby i zisk. Trhům to ale nestačí, akcie výrobce hraček klesají i desetinu

24. 07. 2017, 07:07 hod.
Akcie společnosti Hasbro v posledních dnech klesají, nicméně tržby za druhé pololetí stouply. Hračky, ke kterým si firma platí práva, vydělají tolik, jako všechny ostatní hry dohromady. Nejvíce zákazníci utratí za digitální a deskové hry.

Česko se oficiálně přihlásilo o finančníky z Londýna. Ti by si však po přesunu do Prahy vydělali o 60 procent méně

24. 07. 2017, 04:07 hod.
Vláda schválila podání přihlášky na přesun sídla Evropského orgánu pro bankovnictví z Londýna. Praha by mohla zabodovat především kvůli své bezpečnosti, myslí si vládní zmocněnec pro kandidaturu Karel Dobeš. Překážkou kandidatury je fakt, že by si zde bankéři vydělali o 60 procent méně než v britské metropoli.

Armáda nakoupí obrněné vozy za 9,5 miliardy. Polovinu zakázky získá bez výběrového řízení Strnadova Tatra

24. 07. 2017, 03:07 hod.
Jednu z největších zakázek pro českou armádu za 9,5 miliardy korun si rozdělí dvě firmy. Polovinu získá napřímo bez výběrového řízení společnost Tatra Jaroslava Strnada. Až 4,4 miliardy pak armáda vydá na obrněnce na podvozku Iveco. Ty dodá Vojenský výzkumný ústav.

Kofola v Polsku zavírá továrnu. Postupně se zaměřuje na výrobu zdravějších potravin

24. 07. 2017, 03:07 hod.
Kvůli úspoře nákladů uzavírá společnost Kofola jeden ze svých výrobních závodů v Polsku. Podle analytika BH Securities Martina Vlčka může mít krok pozitivní dopad na ziskovost firmy. Akcie společnosti od začátku roku posílily o 16 procent. Objemy obchodů jsou však vzhledem k nízkému podílu volně obchodovatelných akcií velmi nízké.

Ryanair podal nabídku na převzetí krachující italské aerolinky Alitalia, mají o ni zájem i další společnosti

24. 07. 2017, 11:07 hod.
Ryanair má zájem o převzetí italských aerolinek Alitalia. Ředitel Ryanairu Michael O'Leary v červnu řekl, že pokud se Ryanair rozhodne do italské firmy investovat, bude žádat většinový podíl. Alitalia obdržela deset nezávazných nabídek.

Pražské letiště za půl roku odbavilo o pětinu více pasažérů než loni. Více se do Prahy létá z Afriky, Blízkého východu a Asie

24. 07. 2017, 10:07 hod.
Za prvních šest měsíců se počet odbavených cestujících na pražském Letišti Václava Havla zvýšil o více než milion. Letiště odbavilo téměř 6,8 milionu lidí, celkově to letos může být až 15 milionů. Nejvíce cestujících stále připadá na Evropu, skokanem je linka do Moskvy.

Philips překonal odhady a zvýšil čtvrtletní provozní zisk o 15 procent. Firmě se dařilo hlavně v USA, Evropě a Číně

24. 07. 2017, 10:07 hod.
Zisk před zdaněním společnosti Philips dosáhl ve druhém čtvrtletí 439 milionů eur. Tržby se meziročně zvýšily o čtyři procenta na 4,3 miliardy eur. Philips registruje také vysoký příliv zakázek, za čtvrtletí vzrostly o osm procent.

Indické hospodářství poroste ve světě suverénně nejrychleji, odhaduje měnový fond. Zhoršil ale výhled růstu USA

24. 07. 2017, 10:07 hod.
Vyspělé ekonomiky letos zrychlí celkově růst na dvě procenta z loňských 1,7 procenta a výkon rozvíjejících se tržních ekonomik se rovněž zlepší na 4,6 procenta. Vyplývá to z předpovědi Mezinárodního měnového fondu. Eurozóna předčila očekávání, méně se dařilo Velké Británii a USA.

Finanční situace britského obyvatelstva se po brexitu zhoršuje. Růst platů nestačí na zvyšující se inflaci

24. 07. 2017, 09:07 hod.
Od loňského referenda o brexitu pociťuje Velká Británie prudký vzestup inflace. Růst spotřebitelských cen v Británii se nyní blíží třem procentům a je nejvyšší téměř za čtyři roky. Tamní domácnosti si nemohou dovolit nákup osobních automobilů nebo dovolené, tvrdí konzultační společnost IHS.

Loterijní zákon a zvýšení daní se podepsaly na výsledcích společnosti Synot Tip. Výnosy firmy klesly o více než půl miliardy

24. 07. 2017, 09:07 hod.
Výnosy společnosti Synot Tip činily loni 5,73 miliardy korun. Zisk se meziročně snížil zhruba o 31,5 milionu na 12,09 milionu korun. Podle předsedy představenstva Miroslava Valenty se na hospodářských výsledcích Synot Tipu i celé skupiny Synot negativně projevily legislativní změny.

Válcovny ArcelorMittal ve Frýdku-Místku jsou na prodej. Zájem mají Poláci, ve hře jsou ale i Němci či Rakušané

24. 07. 2017, 06:07 hod.
ArcelorMittal se chce zbavit Válcovny plechu Frýdek-Místek. Prodej zdůvodňuje skutečností, že výroba elektrické oceli je pro koncern okrajová. Mezi zájemci jsou kromě polského Stalproduktu i rakouské či německé firmy.

Výstavba nových kanceláří se v Praze vrací k normálu. Většina jich vznikne v širším centru města

24. 07. 2017, 12:07 hod.
Podle studie analytické společnosti CEEC Research nabídka nových administrativních ploch letos poroste o 11,1 procenta. Pomaleji se bude zvyšovat poptávka firem po nových prostorách. Odborníci očekávají nárůst o 5,3 procenta. Nejvíce se bude stavět v širším centru metropole.

Americké firmy varují před rozšířením protiruských sankcí. Poškodí nás to víc než Rusko, tvrdí

24. 07. 2017, 12:07 hod.
ExxonMobil se odvolá proti pokutě, kterou firma dostala za údajné porušení protiruských sankcí. Spolu s dalšími velkými americkými koncerny Exxon lobbuje za změnu nového zákona, který rozšiřuje sankce. Firmy tvrdí, že nejsou proti sankcím, ale zákon poškodí více americké společnosti než Rusko.

"Účtenku? Tu si můžete natrhat tady." Stánkaři se snaží najít cesty, jak se vyhnout EET, nebo si ji alespoň ulehčit

24. 07. 2017, 12:07 hod.
Stánkaři se snaží najít cesty, jak se vyhnout elektronické evidenci tržeb, nebo si ji alespoň ulehčit. Řada z nich se tak ale dostává mimo zákon. Celníci už rozdali za neplnění EET na trzích několikatisícové pokuty.

Asie šlechtí odrůdy rýže odolné vůči záplavám i suchu. Plodina přežije i 20 dní pod vodou

24. 07. 2017, 12:07 hod.
Pěstitele rýže stále více trápí nepředvídatelné záplavy nebo sucha. Sklizeň této potraviny, tvořící základ výživy pro polovinu světové populace, tak může být ohrožena. Pomoci mají nové odrůdy, které vydrží dlouhodobý nedostatek vláhy, nebo naopak "přežijí" několik týdnů pod vodou.

Česko je autobusová velmoc, v přepočtu na obyvatele se jich v tuzemsku vyrobí nejvíc na světě

24. 07. 2017, 12:07 hod.
Ivecu v Česku přes pokles tržeb loni vzrostl čistý zisk. Vydělalo 1,7 miliardy. Tržby SOR Libchavy loni klesly o 43 procent, firma ale zůstala v zisku. Největším českým zákazníkem obou výrobců je Arriva.

Čeští vývozci se vrací do Ruska. Místo hotových výrobků však dodávají stále častěji jen polotovary

24. 07. 2017, 12:07 hod.
Export do Ruska letos mezi lednem a květnem vzrostl meziročně o 21 procent. České firmy se vzpamatovaly ze zavedení obchodních sankcí a pomohla také stabilizace ruského hospodářství. Namísto hotových výrobků však Češi do Ruska stále častěji vozí jen polotovary, které se dokončují až na místě.

Unipetrol vyrábí naplno, zisk opět rostl

24. 07. 2017, 12:07 hod.
Čistý zisk Unipetrolu za první pololetí 2017 dosáhl rekordních 6,4 miliardy. Firma získala další miliardy korun od pojišťoven za minulé havárie, naplno už jede i výroba v obou rafineriích. Tržby Unipetrolu stouply o šedesát procent.

Varšavská burza brzy ožije. Přijde mobilní operátor Play i polská Raiffeisenbank

24. 07. 2017, 12:07 hod.
Po několika letech útlumu zažívá polská burza větší zájem investorů i firem o úpis akcií. Přelomem byl dubnový příchod obchodní sítě Dino, o jejíž akcie byl velký zájem. Vedení burzy by se měl ujmout v létě nový šéf, který byl poradcem prezidenta Andrzeje Dudy.

Penny Market v Německu spouští on-line obchod. V Česku chce mít do konce roku svůj e-shop Lidl

23. 07. 2017, 08:07 hod.
Obchodní řetězec Penny Market spustil v Německu e-shop, a pokračuje tak v současném trendu on-line nakupování. Nákup svým zákazníkům dodá pomocí dopravce DHL. V Česku zatím z kamenných řetězců prodává on-line širší sortiment jen Tesco, letos se přidá Lidl.

České šlechtitelství patří ke špičce. Číňané si oblíbili tuzemskou odrůdu okurek, Indové skupují koriandr

23. 07. 2017, 07:07 hod.
Před 195 lety se v obci Hynčice na Moravě narodil Johan Gregor Mendel, zakladatel moderní genetiky a muž, který proslavil hrášek. Česko v jeho tradici pokračuje a nové odrůdy u nás šlechtí přes sedmdesát firem. Díky tomu jsme na špici Evropy, jen co do počtu registrovaných odrůd česneku jsme druzí a naše osiva hrachu jdou z poloviny na vývoz.

Volný čas má pro uchazeče mnohem větší význam než dříve. Musíme se tomu přizpůsobit, říká šéf české KPMG Halíček

23. 07. 2017, 06:07 hod.
Nový šéf KPMG vidí šancí pro zlepšení služeb KPMG v zapojení nových technologií, jako je analýza velkých dat. Halíčkovou ambicí je během čtyř let zvýšit roční příjmy tuzemské KPMG o 18 procent na dvě miliardy korun. Příležitosti pro byznys KPMG vidí Radek Halíček také v poradenství firmám, na které dopadnou přísnější pravidla Evropské unie v oblasti ochrany osobních údajů. Podle Halíčka bude hlavní výzvou získat pro práci v KPMG dostatek chytrých absolventů vysokých škol.

Toyota plánuje masovou výrobu elektromobilů v Číně, píše japonský tisk

23. 07. 2017, 07:07 hod.
Pravděpodobně již v roce 2019 zahájí Toyota Motor masovou výrobu elektromobilů v Číně. Mluvčí Toyoty podle agentury Reuters sdělil, že firma hodlá na čínský trh uvést elektromobily během několika let. Odmítl však poskytnout další podrobnosti.

Hoteliéři se přizpůsobují čínským turistům, na pokoji tak třeba nesmí chybět varná konvice na zalití nudlí

22. 07. 2017, 05:07 hod.
Česká republika se Číňanům pomalu přizpůsobuje a přibývá hotelů s čínskými webovými stránkami a ukazateli. Čínští turisté jsou totiž kvůli slabým znalostem angličtiny často odkázáni na své průvodce. Za poslední roky si hoteliéři také zvykli na netradiční požadavky - varné konvice i odmítání pokojů s číslem čtyři.

Papežovy oblíbené aerolinky se možná zachrání. Krachující Alitalia dostala deset nezávazných nabídek

21. 07. 2017, 09:07 hod.
Italská vláda dala krachující dala letecké společnosti Alitalia čas na nalezení nových vlastníků. Ta k pátku obdržela deset nezávazných nabídek k převzetí. Vláda nechce, aby byla Alitalia rozdělena, a požaduje, aby kupec dokázal podniku zajistit nové perspektivy pro budoucnost.

Nákupem na internetu lze přispět třeba na místní útulek pro kočky. Webový portál tak vybral už přes milion korun

21. 07. 2017, 08:07 hod.
Přes cashback portál Givt.cz přispívají lidé na neziskové organizace či místní spolky. Stačí pouze nakupovat v e-shopech. Za dva a půl roku se na dobročinné projekty podařilo vybrat přes 1 milion korun. Nejvíce vybral hodonínský útulek Kočky SOS.

Vlastník Čedoku expanduje do dalších zemí. Převezme baltskou jedničku Novaturas

21. 07. 2017, 05:07 hod.
Před rokem koupila největší polská cestovní kancelář český Čedok, nyní kupuje baltskou jedničku Novaturas. Firmu prodává jeden z největších správců fondů soukromého kapitálu. Cena nákupu je tajná, tržby Novaturasu přesáhly 100 milionů eur.

Tesco se kvůli vysokým nákladům na opravy zbavuje dvou obchodů v Plzni a Brně

21. 07. 2017, 04:07 hod.
Obchodní řetězec Tesco hodlá prodat dva ze svých obchodních domů v Plzni a Brně. Důvodem jsou vysoké náklady na plánované opravy budov. V Plzni úplně skončí obchod v Americké ulici, v Brně na ulici Dornych u hlavního železničního nádraží bude fungovat dál v nájmu.

Volkswagen, BMW i další automobilky se domlouvaly na cenách komponentů, píše Spiegel. Diskutovaly i přístup k dodavatelům

21. 07. 2017, 03:07 hod.
Podle německého týdeníku der Spiegel se automobilky Volkswagen, BMW, Audi a Porsche nejspíše domlouvaly na koordinovaném přístupu k dodavatelům a cenách řady dodávaných komponentů. Tyto kartelové dohody byly prý výsledkem setkávání zhruba dvou set zaměstnanců automobilek v rámci celkem 60 zvláštních výborů. Mluvčí skupiny Volkswagen zprávu týdeníku agentuře Reuters odmítl komentovat.

Celkové výnosy GE ve druhém čtvrtletí výrazně klesly. Čistý zisk se skupině propadl o téměř 60 procent

21. 07. 2017, 02:07 hod.
Celkové výnosy amerického průmyslové konglomerátu General Electric meziročně klesly o 12 procent na 29,6 miliardy dolarů. Čistý zisk se propadl o 58 procent na 1,34 miliardy korun. Slabé výsledky vykázala zejména divize energetických připojení, která zajišťuje elektrifikaci a automatizaci pro odvětví těžby surovin nebo podniky síťových služeb.

Státní dluh je nejvyšší v historii. Po volbách zadlužení dále poroste, říká analytik

21. 07. 2017, 02:07 hod.
Státní dluh ve druhém čtvrtletí mírně vzrostl na 1,789 bilionu korun. Ministerstvo financí nadále využívá příznivé situace na finančním trhu, kdy prodávané státní pokladniční poukázky stále nabízely investorům záporný výnos. Krátkodobé dluhopisy mají splatnost do konce září, tedy těsně před volbami. “Tato strategie směřuje k tomu, že ministerstvo v té době vykáže pokles státního dluhu,” říká analytik Dřímal.

Největší poskytovatel služeb těžařům ropy kupuje většinový podíl v ruském konkurentovi. Obchod musí ještě schválit antimonopolní úřad

21. 07. 2017, 01:07 hod.
Americká společnost Schlumberger se dohodla na převzetí 51procentního podílu v největším ruském poskytovateli služeb v ropném sektoru EDC. Společnost Schlumberger je největším světovým poskytovatelem služeb těžařům ropy. Ruská firma provozuje 650 vrtných zařízení na pevnině i na moři a pyšní se tím, že provozuje čtyři z pěti vrtných plošin v Kaspickém moři.

PENÍZE podle Leoše Rouska: Dřívější majitel gumáren ČGS a zakladatelé Avastu narazili, ostřílený finančník z Wood & Co. nechce Pegas prodat

21. 07. 2017, 10:07 hod.
Milí čtenáři, pravidelný páteční newsletter o investicích a penězích se na dva týdny odmlčí. Další newsletter vyjde 11. 8. Aby čekání rychleji uteklo, v sekci Mimo byznys uvádím několik prázdninových knižních a filmových tipů. Jejich společným tématem jsou (jak jinak) peníze a život s nimi i bez nich. Fond R2G Rohan Czech bývalého gumárníka, který investuje desítky miliard, a zakladatelů Avastu ohledně textilky Pegas narazil na ostříleného finačníka z Wood & Co. Alternativní taxislužba Uber. Tentokrát jde hned o dvě prohry: v českém parlamentu a na ruských silnicích.

Belgičtí vlastníci ČSOB chtějí koupit další českou pojišťovnu. Žádná se ale neprodává, míní experti

21. 07. 2017, 10:07 hod.
Výkonný ředitel KBC Johan Thijs by chtěl urychlit propojení bankovních a pojišťovacích služeb, na kterém ČSOB pracuje. Obchodní model takzvaného "bankopojištění" uplatňuje KBC v šesti zemích, kde působí, kromě Irska. Záměry KBC ale mohou podle expertů narazit na skutečnost, že v Česku zatím nikdo pojišťovnu neprodává.

Praha 4 chce po státu čtyři miliardy korun na zastřešení kamiony vytížené Spořilovské ulice, postavila by na ní park a sportoviště

21. 07. 2017, 10:07 hod.
Čtyři miliardy korun požaduje od státu radnice Prahy 4 na zastřešení Spořilovské ulice. Tu využívají kamiony jako náhradu za chybějící Pražský okruh mezi D1 a hradeckou dálnicí. Místní obyvatelé si už několik let stěžují na hluk a smog. Zastřešení by jim mělo pomoci.

Siemens omezuje aktivity v Rusku. Po aféře s turbínami na Krymu pozastavuje dodávky státním společnostem

21. 07. 2017, 10:07 hod.
Společnost Siemens odchází z ruského společného podniku Interautomatika a pozastaví prozatím dodávky zařízení pro elektrárny ruským státním společnostem. Siemens tak reaguje na skandál kolem dodávky svých turbín na Krym. Na poloostrov Krym, který v roce 2014 anektovalo Rusko, nelze v rámci protiruských sankcí Evropské unie dodávat technologie pro energetický sektor.

Unipetrol zdvojnásobil čistý zisk na 6,4 miliardy. Výsledky ovlivnily peníze z pojistky za havárii v Litvínově a Kralupech

21. 07. 2017, 07:07 hod.
Čistý zisk Unipetrolu za první pololetí 2017 dosáhl rekordních 6,4 miliardy. Firma získala další miliardy korun od pojišťoven za minulé havárie, naplno už jede i výroba v obou rafineriích. Tržby Unipetrolu stouply o šedesát procent.

Americký burzovní král Henry R. Kravis opouští vedení firmy, která se stala symbolem nového finančního sektoru

21. 07. 2017, 12:07 hod.
Henry R. Kravis odchází z vedení své firmy KKR, která v roce 1988 převzala výrobce sušenek a cigaret RJR Nabisco za 25 miliard dolarů. Tato transakce inspirovala knižní bestseller o hamižnosti. Stejně jako léta porcovali firmy, Kravis a jeho parťák George Roberts nyní i opouštění KKR dávkují. V pondělí 17. července jmenovali dva manažery, se kterými se o vedení firmy podělí. Den, kdy nebudou ve firmě působit vůbec, ještě přijde.

Koruna posiluje rychleji, než se čekalo, ceny potravin i nemovitostí rostou. ČNB nebude se zvýšením sazeb otálet, říkají analytici

21. 07. 2017, 12:07 hod.
Kurz české měny se ve čtvrtek krátce dostal pod hranici 26 korun za euro. Podle analytiků posilování koruny napomáhá očekávané zvyšování úrokových sazeb ze strany ČNB. Při rozhodování o sazbách bude ČNB přihlížet k vývoji inflace a také cen nemovitostí. Jejich růst patří k nejrychlejším ze všech zemí EU.

Český papírenský průmysl prochází bouřlivým obdobím. Kvůli oblibě hamburgerů či koláčů se zaměřuje na obaly

21. 07. 2017, 12:07 hod.
Velké české papírny mají před sebou rekordní investice. Zrychlují výrobu, navyšují kapacity a očekávají rostoucí spotřebu papíru na hlavu. Tahouny oboru jsou výrobci obalů a potravinářských papírů.

Trdelníky z Česka se vydávají dobýt Singapur i Sarajevo. V jednání je i Francie či Itálie

21. 07. 2017, 12:07 hod.
Jeden z největších tuzemských výrobců trdelníků expanduje do Bosny a Hercegoviny. Začátkem srpna otevře v Sarajevu kamennou prodejnu. Chce tak přilákat balkánské zájemce o franšízy. Do konce roku plánuje zbudovat pobočku v Singapuru, jedná o vstupu na švýcarský, francouzský a italský trh.

Rodinnou tradici řemeslných firem nebude mít kdo převzít, absolventů je rok od roku méně. Chybí hodináři, houslaři nebo kováři

21. 07. 2017, 12:07 hod.
Nezaměstnanost mezi absolventy některých řemeslných oborů je nulová. Zájem není ani o tradiční české školy s tradicí několika stovek let. České firmy vlastními silami vzdělávají své zaměstnance, to se ale prodražuje.

V Česku vznikly první brýle pro virtuální realitu. Pomůžou pro vývoj designů aut Škoda a BMW

21. 07. 2017, 12:07 hod.
V Česku vznikly první brýle pro virtuální realitu. Stojí za nimi americká firma VRgineers, která je součástí tuzemské IT skupiny Etnetera. Společnost už zařízení dodala designérům automobilek Škoda a BMW. Ti s jejich pomocí vytvoří prototypy aut, a ušetří tak na stavbě klasických hliněných modelů. Zařízení pro virtuální realitu se zatím nejvíce prosadila v herním průmyslu a reklamě. Jako pomůcku pro designéry je mnoho světových výrobců zatím nenabízí.

Francouzský Renault tempem prodeje potírá své konkurenty. Letos dosáhneme historického rekordu, odhaduje šéf firmy

21. 07. 2017, 12:07 hod.
Prodej francouzského Renaultu roste i letos dvouciferným tempem. Firma očekává historický odbytový rekord. Nedávno vstoupila v Číně do společného podniku vyrábějícího minivany. Ruský AvtoVaz, který spoluvlastní aliance Renault-Nissan, je stále ztrátový.

Finy zaskočil nebývalý zájem o novou retro Nokii. Nedá se sehnat, české obchody mají tisíce nevyřízených objednávek

21. 07. 2017, 12:07 hod.
Společnost HMD Global, která přišla s retro mobilem Nokia 3310, zaskočilo, jaký zájem o telefony lidé mají. V českých obchodech se neustále posouvá termín, kdy k zákazníkům přístroje dorazí. Firma ve vyjádření pro HN tvrdí, že dělá maximum, aby poptávku uspokojila.

Vyšší sazby v USA přijdou až v prosinci

21. 07. 2017, 12:07 hod.
Inflační vývoj v USA zaostává za očekáváním, Fed by tak mohl odsunout další zvyšování sazeb až na prosinec. Odložení růstu sazeb by Fedu navíc pomohlo vyhnout se období dokončování návrhu rozpočtu a diskusí o dalším navýšení dluhového limitu.

Banky financují až 80 procent ekonomického růstu. Neoslabujte je daněmi, říká šéf skupiny KBC

21. 07. 2017, 12:07 hod.
Belgická bankovní skupina KBC sází na propojení bankovních a pojištovacích služeb, které připravuje i pro ČSOB. Výkonný ředitel KBC Johan Thijs říká, že sjednocení služeb by urychlilo, kdyby skupina koupila v Česku další pojišťovací byznys. "Kdyby se nějaká příležitost na trhu objevila, rozhodně bychom se na ni podívali," řekl v rozhovoru pro HN.

Microsoftu vzrostl zisk o 40 procent, jeho akcie jsou na historickém maximu. Těžil ze zájmu o cloudové služby

20. 07. 2017, 10:07 hod.
Čistý zisk Microsoftu dosáhl v minulém čtvrtletí 7,7 miliardy dolarů, za celý finanční rok pak téměř 26 miliard. Firmě se daří díky cloudovým službám, například příjmy z platformy Azure, která konkuruje Amazonu, se meziročně zdvojnásobily. Akcie Microsoftu reagují růstem, jsou na historických maximech.

Exxon Mobil porušil sankce vůči Rusku a dostal pokutu 45 milionů. Je to "zásadně nespravedlivé", hájí se firma

20. 07. 2017, 09:07 hod.
Ropný gigant Exxon Mobil dostal pokutu 45 milionů korun za nedodržování sankcí vůči Rusku. Těžební společnost podepsala v roce 2014 dohody o těžbě ropy a zemního plynu s lidmi z ruské Rosněfti, kteří byli na sankčním seznamu. Exxon Mobil argumentuje tím, že v době podpisu se na tyto osoby sankce nevztahovaly.

Shrnutí: Proč Hrad doporučil Kyrgyzstánu neznámou firmu Liglass a proč společnost s obří zakázkou budí pochybnosti?

20. 07. 2017, 05:07 hod.
Hradní kancléř Vratislav Mynář i ministerstvo průmyslu a obchodu doporučovali v Kyrgyzstánu českou firmu, která získala miliardový kontrakt na stavbu elektráren. Doteď se však neví, kde společnost Liglass Trading CZ na investici za stovky milionů dolarů vezme. Její obrat byl dosud v řádu stovek tisíc, naposledy v roce 2014 vykázala milion korun ztráty.

Téměř tři čtvrtiny Čechů pracují na dovolené, nejčastěji odpovídají na pracovní e-maily, ukazuje průzkum

20. 07. 2017, 05:07 hod.
Bezmála tři čtvrtiny Čechů pracují z dovolené, což je o čtyři procenta více než vloni, ukazuje průzkum společnosti Bitkom. Řada lidí má u sebe neustále mobilní telefon, na němž odpovídají na pracovní e-maily. Nejčastěji zaměstnance na dovolenou kontaktují kolegové.

České zbrojovky loni vyvezly zbraně za rekordních 18 miliard korun, nejvíce materiálu putovalo na Blízký východ

20. 07. 2017, 03:07 hod.
České zbrojovky zažily rekordní loňský rok, během kterého vyvezly ze země zbraně v hodnotě přes 18 miliard korun. Oproti roku 2015 je to navýšení o 3 miliardy. Nejvíce zbraní zamířilo do Iráku, Spojených arabských emirátů, na Slovensko a do Egypta.

ECB nechala sazby beze změny. Začátek omezování podpůrné politiky by mohla oznámit v září

20. 07. 2017, 02:07 hod.
Úrokové sazby zůstaly podle očekávání beze změny. Evropská centrální banka neupravila ani program nákupů cenných papírů. Základní úroková sazba ECB je nyní na nule a depozitní sazba činí minus 0,4 procenta.

Dlouhodobě nemocní dostanou více peněz. Státní výdaje na nemocenské pojištění vzrostou o 2,4 miliardy

20. 07. 2017, 02:07 hod.
Lidé, kteří budou nemocní déle než měsíc, získají z nemocenského pojištění více peněz. Senát podpořil novelu zákona, která zvyšuje dávky od druhého měsíce z 60 na 66 procent. Od třetího měsíce pak dokonce na 72 procent vyměřovacího základu. Výdaje státu kvůli tomu v příštím roce podle odhadů vzrostou o 2,4 miliardy korun.

Česko se letos zadlužovalo nejrychleji ze všech zemí Evropské unie, celkový dluh ale pořád patří k nejnižším

20. 07. 2017, 02:07 hod.
Míra zadlužení zemí EU vzrostla v prvním čtvrtletí na 84,1 procenta HDP. Nejvýrazněji míra zadlužení rostla v Česku, a to o 3,1 procentního bodu na 39,9 procenta. Česká republika přesto měla na konci prvního čtvrtletí v rámci EU šestý nejnižší poměr vládního dluhu k výkonu ekonomiky.

Obědy podražují, pod stokorunu se dá najíst jen v Olomouci a v Jihlavě. Může za to růst cen potravin a zavádění EET

20. 07. 2017, 01:07 hod.
Češi zaplatili za červnové obědy v průměru 108,20 koruny. Od začátku roku se nejvíce zdražily obědy v Ostravě. Pozvolna rostou i v Ústí nad Labem, Olomouci a Jihlavě. Vliv na ceny obědů má zdražování potravin i zavedení EET.

Aero Vodochody zahájilo výrobu nových letounů L-39NG. První by mohl být hotový na konci roku 2019

20. 07. 2017, 12:07 hod.
Společnost Aero Vodochody zahájila výrobu letounů L-39NG. Celkově má společnost zatím postavit čtyři letouny. Nová generace letounu by měla mít nízké provozní náklady, moderní avioniku, nově vyvinutý motor a další vylepšení.

Česká měna poprvé od dubnového konce intervencí prolomila hranici 26 korun za euro. Pomohla jí k tomu i Bank of America

20. 07. 2017, 11:07 hod.
Kurz koruny vůči euru se ve čtvrtek dopoledne krátce dostal až na 25,989. Posilování české měny je dáno především rostoucím očekáváním investorů, že ČNB zvýší úrokové sazby už v srpnu. Podle Bank of America trh možnost srpnového zvýšení sazeb podceňuje.

Budějovický Budvar zažil rekordní rok. Tržby zvýšil na více než 2,5 miliardy korun

20. 07. 2017, 10:07 hod.
Hrubý zisk společnosti Budějovický Budvar klesl o necelá čtyři procenta na 337,3 milionu korun. Zisk před zdaněním negativně ovlivnily devizové kurzy, hlavně posílení koruny proti libře. Tržby se loni zvýšily o 2,9 procenta na 2,54 miliardy korun.

Češi utratili v kinech v pololetí rekordní miliardu. Nejnavštěvovanější byli Piráti z Karibiku a Šmoulové

20. 07. 2017, 10:07 hod.
Do českých kin přišlo v prvním pololetí meziročně o sedm procent více diváků, celkem 7,5 milionu. Češi v kinech utratili téměř miliardu korun, což je meziročně o devět procent více. Nejnavštěvovanějším filmem byli Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta.

Průmyslové ceny rostly v červnu nejpomaleji v roce. Nejrychleji zdražovali zemědělci

20. 07. 2017, 09:07 hod.
Nejpomalejší letošní tempo růstu zaznamenaly ceny průmyslových výrobců, když v červnu zpomalily na 1,3 procenta. Ceny rostly především v zemědělství. Potravináři zdražili svoji produkci o čtyři procenta, u mléčných výrobků šlo dokonce o 13procentní růst.

Konec čínského eldoráda: Objem čínských investic v Evropě klesl oproti loňsku na třetinu

20. 07. 2017, 12:07 hod.
Číňané během letošního prvního pololetí v Evropě převzali 117 firem, o třetinu méně než za stejné loňské období. Hodnota transakcí klesla dokonce o dvě třetiny na 26,3 miliardy dolarů. O aktivity čínských investorů ve finančním sektoru se už zajímá i Evropská centrální banka.

Investice do start-upů jsou v kurzu. Bývalí manažeři AVG shromáždili miliardy na rizikové investice

20. 07. 2017, 12:07 hod.
Česko-americký fond Evolution Equity vybral od investorů téměř tři miliardy, které vloží do start-upů. Mezi českými podnikateli jsou investice do mladých firem oblíbené, počet kvalitních start-upů je však v českém prostředí omezený. Hodně aktivní v takových investicích jsou například Karel Janeček, Ondřej Fryc nebo fond Credo Ventures.

Automobil se stane jen součástkou

20. 07. 2017, 12:07 hod.
Automobilový průmysl se výrazně promění. Téměř vymizí opravárenství po dopravních nehodách. Vozidla už nebudou vlastnit jejich řidiči, ale firmy, které je budou krátkodobě půjčovat. Česko je spíše Detroit než Silicon Valley a automobilový průmysl čeká revoluce.

News 4.0

20. 07. 2017, 12:07 hod.
Na Brownově univerzitě vymysleli systém, který robotům umožní lépe porozumět mluveným příkazům od lidí. Výzkumníci se snaží najít i koncepty základních morálních pravidel, která budou stroje dodržovat. Centrum INTEMAC v Kuřimi se bude více orientovat na uživatele strojů.

V Kunovicích spouští "chytrou" výrobu pro Audi či BMW. Obrábění je zde plně automatizované

20. 07. 2017, 12:07 hod.
Firma Poppe + Potthoff v Kunovicích otevřela jednu z nejmodernějších výrobních hal na autodíly v Česku. Rozšířená výroba má zvýšit produkci závodu o čtyřicet procent. V továrně navíc instalují nejmodernější kalicí pec v Česku. Česká pobočka německé společnosti vyrábí ocelová potrubí montovaná do osobních automobilů značek BMW, Audi, VW nebo do nákladních Scanií.

Velká data napovědí, jak počasí ovlivní prodeje zboží v obchodech i jeho výrobu

20. 07. 2017, 12:07 hod.
Počítače se snaží najít souvislosti mezi konáním velkých koncertů v okolí a prodejem jednotlivých typů zboží. Obchodník se tak může poučit a příště se připravit. V bouřkách lidé odkládají cesty do obchodních domů. V horku zase klesá prodej mléčných výrobků. Předpověď počasí se proto odráží v objednávkách k dodavatelům. Díky levným penězům obchodníci tolik neřeší, kolik zboží mají na skladech, chtějí ho mít ale v nejlepším možném mixu. S tím jim pomáhá umělá inteligence.

Výrobci baterií staví po světě 15 nových továren. Pohání je zejména rostoucí zájem o elektromobily

20. 07. 2017, 12:07 hod.
Cena lithium-iontových baterií klesla od roku 2010 o 73 procent. Studie Bloomberg New Energy Finance předpokládá další pokles ceny. Výrobci baterií ale vidí potenciál budoucích tržeb a investují do nových továren.

Dej pozor na to, co si přeješ...

20. 07. 2017, 12:07 hod.
Řídit se jen jedním směrem ekonomického myšlení, jako to dělá ČNB, je chyba. Příkladem je doporučení nobelisty Paula Krugmana z roku 2001, aby v USA klesly úrokové sazby, a povzbudila se tak poptávka po bydlení. Prasknutí nemovitostní bubliny v USA přitom, jak známo, odstartovalo světovou finanční krizi.

Češi na rozdíl od Švýcarů zvládli intervence na jedničku, říká šéf Saxo Bank, která bude z Prahy řídit byznys ve 28 zemích

20. 07. 2017, 12:07 hod.
Dánská investiční banka Saxo Bank si vybrala Prahu jako nové centrum svých aktivit ve střední a východní Evropě. Pražská pobočka převezme mimo jiné i agendu, kterou dosud vykonávaly již uzavřené kanceláře v Rusku, Polsku či Řecku. Banka se rozhodla svou obchodní platformu určenou dosud jen profesionálním obchodníkům otevřít většině populace.

Honda Civic vyrostla, ale stačí jí jen tříválec. Naftu nezná

20. 07. 2017, 12:07 hod.
Honda Civic přijela na český trh už ve své desáté generaci. Ta poprvé v historii dostala přeplňované motory, včetně odvážného litrového tříválce. Chlubí se ale i bohatou výbavou. Má šanci proti Golfu?

Češi ztrácejí zájem o nové byty. Jejich ceny rostou a je jich stále méně

19. 07. 2017, 08:07 hod.
Banky od začátku roku půjčily lidem více peněz na hypotékách, ale při pohledu na počty smluv za poslední dva měsíce je vidět mírné ochlazení. Důvodem může být to, že pro čím dál více lidí jsou byty kvůli jejich rostoucím cenám nedostupné. Nejnovější studie poradenské firmy Deloitte ukázala, že na průměrný nový byt o velikosti 70 metrů čtverečních Češi potřebují bezmála 11 průměrných hrubých ročních platů, a na bydlení tak vydělávají nejdéle z více než tuctu evropských zemí.

Proč by měl o podporu na Hradě žádat jenom Kellner, ptá se majitel neznámé firmy, která získala obří zakázku v Kyrgyzstánu

19. 07. 2017, 04:07 hod.
Firma Liglass Trading CZ podnikatele Michaela Smelíka získala ve středoasijském Kyrgyzstánu zakázku v hodnotě miliard korun na výstavbu několika elektráren. Problémem je, že firmu s minimálním obratem nikdo v oboru nezná. Novináři podrývají prestiž České republiky tím, jak se ptají, a tím, jaké konspirační teorie posílají do éteru, říká Smelík.

Ceny bytů a domů v Česku rostly v 1. čtvrtletí nejrychleji ze všech zemí EU. Meziroční nárůst činí téměř 13 procent

19. 07. 2017, 04:07 hod.
V Česku nadále rychle rostou ceny nemovitostí a bytů. Loni se touto dobou prodávaly o 12,8 procenta levněji. V rámci prvního čtvrtletí se tak jedná o největší nárůst cen ze všech zemí Evropské unie.

Český vývoz by měl letos překonat čtyřbilionovou hranici. Dál poroste závislost na EU

19. 07. 2017, 02:07 hod.
Podle odhadu společnosti Deloitte by měl letos stoupnout export o šest procent na 4,2 bilionu korun. Vývozní destinace by se však příliš měnit neměly. Hrozbou pro české exportéry je mimo jiné kombinace budoucího posilování koruny a rostoucích mzdových a jiných výrobních nákladů.

Církev prodává u Mladé Boleslavi pozemky pro výstavbu průmyslového areálu a skladů. Požaduje 145 milionů korun

19. 07. 2017, 01:07 hod.
Římskokatolická církev v Mnichově Hradišti na Mladoboleslavsku prodává pozemky uvnitř průmyslové zóny. Cena začíná na 145 milionech korun. Podle odborníků lze očekávat zájem ze strany průmyslových developerů. Poptávka z jejich strany v posledních dvou letech výrazně vzrostla.

Z Prahy vyrazil do Číny první přímý nákladní vlakový spoj. Veze české pivo a křišťál

19. 07. 2017, 12:07 hod.
Z Prahy vyjel do Číny první nákladní vlak, který za 16 dní dorazí do města Yiwu. Ve čtyřiceti vagonech je zboží za více než 100 milionů korun. Počet nákladních vlaků mezi Čínou a Evropou roste.

Česká měna je nejsilnější od konce intervencí. Dostala se už těsně k 26 korunám za euro

19. 07. 2017, 11:07 hod.
Kurz koruny ve středu posílil na maximum od listopadu 2013, kdy ČNB zahájila intervence. Krátce před devátou hodinou ráno se jedno euro dalo na trhu pořídit za 26,015 koruny. Od dubnového ukončení intervencí tak koruna zpevnila o více než 3,5 procenta. Podle analytiků je důvodem středečního posílení rostoucí pravděpodobnost, že ČNB zvýší úrokové sazby už v srpnu. Kromě toho také příznivý vývoj na světových trzích.

Pořízení nového bytu stojí Čechy více než Brity. Dostupnost bydlení dále klesá, ukázal výzkum Deloittu

19. 07. 2017, 10:07 hod.
Ceny nemovitostí v Česku jsou jedny z nejvyšších v Evropě. Studie Property Index od Deloittu ukazuje, že byt o velikosti 70 metrů čtverečních stojí téměř 11 ročních platů. Ceny jsou výrazně vyšší než u sousedů, Češi přitom mají výrazně nižší mzdy.

Zoot vydá další dluhopisy za 150 milionů korun. Možnost investovat nabízí i zákazníkům

19. 07. 2017, 09:07 hod.
Po loňské uzavřené emisi dluhopisů připravil Zoot veřejný úpis za až 150 milionů korun. Podle finančního ředitele a spolumajitele e-shopu s módou Petra Ladžova se díky tomu firma mimo jiné připraví na případné IPO v budoucnu. S dluhopisy je spojena řada informačních povinností. Korporátní dluhopisy se mezi firmami rozšiřují kvůli očekávanému růstu úrokových sazeb z bankovních úvěrů.

Rusko modernizuje Superjet. Zbrojovka Suchoj chce ukázat, že dokáže uspět i v civilním letectví

19. 07. 2017, 12:07 hod.
Mezinárodní přehlídka letecké a kosmické techniky na letišti Žukovskij nedaleko Moskvy je pro Rusko prestižní záležitost. Přijíždějí na ni hlavně zástupci ze zemí, s nimiž Moskva spolupracuje ve vojenské oblasti. Klíčovým projektem ruského leteckého průmyslu zůstává výroba a modernizace dopravního stroje SSJ 100.

Bitcoinu hrozí rozdělení na dvě měny. Přerušte s ním obchody, radí experti

19. 07. 2017, 12:07 hod.
Digitální měně bitcoin hrozí rozdělení na dvě samostatná platidla, k němuž by mohlo dojít 1. srpna. Dvě skupiny tvůrců bitcoinu se přou o technickou podobu měny. Do vyřešení sporu odborníci doporučují, aby uživatelé s bitcoinem kolem srpnového data raději neobchodovali. Bitcoin a celý světový trh s digiměnami letos zažívá raketový růst, který táhnou spekulanti i uživatelé měn, které jednotlivé digitální platby potvrzují.

Byty v Brně podražují, lidé je přestávají kupovat. Dostupného bydlení je na trhu málo

19. 07. 2017, 12:07 hod.
Developeři za prvních šest měsíců letošního roku prodali v Brně 518 bytů, což představuje meziroční pokles bezmála o 43 procent. Zájem o bydlení lidé stále mají, ale nemají příliš z čeho vybírat. V inzerátech je posledních 277 nových bytů, cenově dostupné mezi nimi tvoří už jen naprosto zanedbatelnou část.

Současné normy umožňují developerům prodávat byty s vadami. Reklamace nebývají možné

19. 07. 2017, 12:07 hod.
Nových bytů za rozumnou cenu je hlavně v Praze nedostatek a množí se případy, kdy hlavně menší developeři neřeší kvalitu staveb. Většina norem ve stavebnictví je doporučující a lidé s požadavky na vyšší kvalitu u developera narážejí. Firma Bytecheck proto vytvořila praktický soubor, který zpřísňuje stávající stavební normy, vyhlášky a zákony.

Turci souhlasí s prodejem problematické elektrárny. Stavba za 12 miliard korun může skončit v rukou českého státu

19. 07. 2017, 12:07 hod.
Turecká a česká vláda se dohodly, že zkusí elektrárnu Adularya prodat. Pokud nikdo na trhu nenabídne dostatečnou cenu, převezme ji i s 12miliardovým dluhem státní firma Transgas. O zdroj se prý zajímají první zájemci.

News

19. 07. 2017, 12:07 hod.
Prestižní soutěž The Lawyer Awards vyhrála advokátní kancelář Dentons. Díky celosvětové expanzi se stala Mezinárodní právní firmou roku 2017. Advokátní kancelář Havel, Holásek & Partners rozšířila síť svých partnerů o experta na akvizice Jana Freye a znalce insolvenčního práva Petra Sprinze. V Česku klesá výše inkasních pohledávek. Průměrná výše inkasa domácností byla loni o více než 500 korun nižší než rok předtím.

Daně jsou kvůli politikům nepřehledné a neplní účel

19. 07. 2017, 12:07 hod.
Politici mají v oblasti daňových změn volné ruce, Česku totiž chybí ucelená právní teorie. Daně mají sloužit k zajištění financí na státní výdaje, nikoliv k politickým bojům. Nepřehlednost českého daňového práva odrazuje od podnikání a brzdí ekonomiku.

Politici sní o vyšších příjmech pro své voliče

19. 07. 2017, 12:07 hod.
Před volbami slibují všechny politické strany nižší daně. Chybí jim ale náhradní zdroje pro státní rozpočet. O odpovídajícím zvýšení jiných typů daní, které nahradí snížení daňových odvodů, se před volbami nemluví. Někteří politici tvrdí, že postačí, když budou lidé díky nižším daním víc utrácet.
nahoru